ZuK1

Příspěvky

VykoupeníVykoupeníMartin Goffa

Martin Goffa opět nezklamal. Výborné, napínavé, vtipné, uvěřitelné, přečteno jedním dechem ...

07. dubna


Bez dušeBez dušeMartin František Stručovský

Po detektivkách Michaely Klevisové, které mám moc ráda a několika přečtených dílech výborné série Miko Syrový od Martina Goffy jsem si chtěla vyzkoušet dalšího českého detektivního autora.
Bohužel pro mě to bylo tentokrát spíš zklamání. Matěj mi trošku pripomínal nesmrtelného akčního hrdinu, jehož mnohé sólo akce mi připadaly těžko uvěřitelné a jak už se uvádí v několika komentářích níže, i těch rvaček tam bylo na mě příliš ...

05. dubna


Mořský detektivMořský detektivMark Douglas-Home

Není to typická detektivka a na knížce se mi asi nejvíc líbilo skotské prostředí, pasáže s popisem cesty Cala na Eilean Iasgaich a jeho pátrání po dědečkovi. Zasmála jsem se i u některých myšlenkových komentářů Helen Jamiesové při její komunikaci s Ryanem.

30. března


Hodná a zlobivá holkaHodná a zlobivá holkaMichael Robotham

Opět výborný Michael Robotham a jeho nová série ... už jen aby bylo co nejdřív přeložené druhé pokračování ...

23. března


Nejsem z leduNejsem z leduA. Frasier (pseudonym)

Výborné, čtivé, napínavé ... a přestože některé situace v závěru knížky byly dost těžko uvěřitelné, považuji tento díl za nejlepší z celé série.

14. března


Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Ne moc veselá, ale zajímavá knížka ....

10. března


AmnézieAmnézieMichael Robotham

Michael Robotham patří k mým oblíbeným autorům a jeho knížky považuji za sázku na jistotu. Ani Amnézie nezklamala, byla mojí šestou autorovou knížkou, bavila mě, výborně se mi četla, byla napínavá a ještě pár stran před koncem nebylo díky různým zvratům vůbec jasné, jak to vlastně doopravdy bylo.

02. března


Policejní stanice BrooklynPolicejní stanice BrooklynLawrence H. Levy

Příběh se odehrává v roce 1888 a se točí okolo vynálezců Edisona a Tesly, jedné vraždy a mladé ženy s mimořádným pozorovacím talentem, prahnoucí po vzdělání a práci u policie, v té době věcí dost nevídaných ....
Ze začátku mi trošku vadil způsob, jakým je knížka psaná nebo možná přeložená? Potom jsem si na něho ale zvykla a nakonec to bylo takové milé čtení. Při hodnocení jsem váhala mezi 3 a 4*, ale jelikož se mi knížka dostala do ruky v době, kdy jsem měla chuť přečíst si něco nenáročného, odpočinkového, od čeho nebude problém se odtrhnout, ale zároveň bude příjemné se ke čtení vrátit a přesně tohle mi knížka nabídla, dávám jí nakonec 4*.

16. února


Černé leknínyČerné leknínyMichel Bussi

Claude Monet, atmosféra Giverny a příběh tří žen ... odpočinkové čtení, které boduje i výborným závěrem.

02. února


Kanibal z Nine ElmsKanibal z Nine ElmsRobert Bryndza

Občas trošku přitažené za vlasy, vraždy dost brutální, ale stejně jako celá série s Erikou Fosterovou byl i 1.díl s Kate Marshallovou čtivý a napínavý a určitě se pustím i do dalšího pokračování.

14. ledna


Když ptáčka lapajíKdyž ptáčka lapajíMagda Váňová

Nestává se mi, že bych knížku odložila a nedočetla, ale asi ve čtvrtině jsem začínala mít pocit, že mám všech těch intrik a manipulativního chování Vojtěcha natolik plné zuby, že takhle si pohodové chvíle s knížkou v ruce nepředstavuji. Nakonec mě ale pozitivní komentáře čtenářů a víra v nějaké zlomy naštěstí u knížky udržely, takže jsem se dočkala dalšího rozvoje příběhu a u některých pasáží jsem se i zasmála vtipným Jordaniným myšlenkovým komentářům a hodnocení ministerských aktérů a jejich manželek ...
Reálný příběh s reálnými charaktery i situacemi, snad jen u Uny by pravděpodobně došlo k pečlivějšímu vyšetřování. Takže knížka nakonec vůbec nebyla tak špatná, i když toho neustálého cenění zubů tam mohlo být trošku míň :-).

08. ledna


Případ GPřípad GHåkan Nesser

Výborný závěrečný díl série s inspektorem Van Veeterenem. Vše do sebe zapadlo a můj oblíbený autor Håkan Nesser opět nezklamal. Jako vždy skvěle napsané, vtipné, čtivé ...

02. ledna


Květy nad peklemKvěty nad peklemIlaria Tuti

Dost temné až hororové ...
Knížku jsem měla už delší dobu vyhlédnutou, poměrně rychle jsem ji přečetla, ale očekávala jsem od ní určitě víc.

27.12.2020


Vlaštovka, kočka, růže, smrtVlaštovka, kočka, růže, smrtHåkan Nesser

Další skvělá knížka Håkana Nessera, tentokrát se do vyšetřování opět zapojuje i inspektor Van Veeteren. Výborné, vtipné, čtivé, napínavé ...
Musím však souhlasit s komentářem „soukroma“ a její připomínkou k překladu.
I pro mě bylo naprosto nepochopitelné používání „ty vole“, které překladatelka s oblibou a opakovaně vkládala do úst i takovým postavám, u kterých by to díky jejich charakteristikám bylo opravdu hodně nepravděpodobné ...

06.12.2020


Spi sladceSpi sladceRachel Abbott

Knížka je od prvních stran napínavá a čtivá, i když určité souvislosti se daly velice brzy tušit ...

28.11.2020


Nejlepší víkendNejlepší víkendPatrik Hartl

Moje třetí knížka Patrika Hartla a i když se mi zatím určitě nejvíc líbil Prvok Šampón, Tečka a Karel, také Nejlepší víkend bych zařadila mezi takové pohodové oddechovky. Není to nic, od čeho by měl člověk problém se odtrhnout, ale dobře se čte, takže pokračovat se dá spíš podle nálady, času a chuti, než kvůli napětí (i když jsem samozřejmě byla zvědavá, jak to s jednotlivými aktéry příběhu nakonec dopane).
Knížka pro mě byla příjemnou změnou na vystřídání detektivního žánru.

23.11.2020


V moci zlaV moci zlaLinda Castillo

Po delší přestávce jsem se znovu vrátila k amišské sérii a jejímu dalšímu pokračování. Tento díl mi se mi zdál poměrně odlišný a občas jsem měla i docela strach. Závěr mi připadal dost přitažený za vlasy a ne všechno bylo úplně vysvětleno. Kate jako vždy nesmrtelná, ale knížka se, jak už jsme u této série zvyklí opět velmi dobře čte.

12.11.2020


Případ Ewy MorenovéPřípad Ewy MorenovéHåkan Nesser

Další čtivý a vtipný Håkan Nesser, jeho knížky jsou pro mě sázkou na jistotu. Překvapují mě proto relativně nízká hodnocení autorových knih.

30.10.2020


KarambolKarambolHåkan Nesser

Moje desátá autorova knížka a o žádné z nich nemůžu říct, že by se mi nelíbila.

22.10.2020


Beze svědkůBeze svědkůLisa Jewell

Hodně napínavé a místy docela mrazivé ...

16.10.2020


Byt v PařížiByt v PařížiGuillaume Musso

Knížka mi tak do ¾ připadala jako takové odpočinkové a pohodové 4* čtení a poměrně dost nepravděpodobných situací jsem brala s nadhledem. Líbilo se mi prostředí i téma. Ale ta závěrečná část (nemyslím tím jen úplný závěr) byla na mě příliš a za tu bych dala aspoň půl hvězdičky dolů, takže ideálně 3,5*.

11.10.2020


Druhý život pana RooseDruhý život pana RooseHåkan Nesser

Håkan Nesser patří k mým oblíbeným spisovatelům a jeho knížky mám moc ráda. Kdo však čeká severskou detektivku na styl Jo Nesba bude zklamán.
Dopisuji dodatečně: knížka je výborně vystižená ve výše uvedeném komentáři ArwenAragorn.

02.10.2020


Münsterův případMünsterův případHåkan Nesser

Příjemné a pohodové čtení bez nesmrtelných akčních hrdinů a potoků krve, i když tentokrát bohužel skoro celé bez inspektora Van Veeterena.
Jen připomínka k překladu, také mně dost vadilo, stejně jako je uvedeno v některých předcházejících komentářích to neustálé „Allright“ (i takhle psané). To však není vina autora, ale překladatelky a nějaká česká podoba by působila určitě přirozeněji.

18.09.2020


V troskách tornádaV troskách tornádaLinda Castillo

Případy Kate Burkholderové se velmi dobře čtou, jen čím víc dílů mám přečtených, tím se mi zdají podobnější. Chápu, že některé informace o způsobu života amišů, o minulosti Kate či Tomasettiho se opakují především pro čtenáře, kteří knihy nečtou v pořadí, ale i přes vyšetřování nových případů mi knihy začínají připadat trošku jako přes kopírák. V tomto 7. dílu je oproti předcházejícím víc romantiky a soukromí Kate a Tomasettiho, při vyšetřování případů ale zůstává Kate jako obvykle opět neohrožená, do akcí chodí sama a situace zvládá bez ohledu na jakákoliv svá zranění ...
Také těch počestných a mírumilovných amišů, věrným svým zásadám nám v okolí městečka Panters Mill pomalu ubývá :).
Nicméně i přes tyto drobné výhrady považuji knihy Lindy Castillo určitě za velmi příjemné a pohodové čtení. Jen je potřebuju trošku prokládat i jinými knihami. Škoda, že se autorka nepustila pro změnu i do knih z nějakého jiného prostředí.

14.09.2020


Osudný slibOsudný slibAngela Marsons

I já patřím příznivcům Kim Stoneové a těším se na každý nový díl série ...

06.09.2020


Dívka, která nikomu nechybělaDívka, která nikomu nechybělaHåkan Nesser

Knížky Håkana Nessera se moc dobře čtou a nebylo tomu jinak ani u Dívky, která nikomu nechyběla.

30.08.2020


Já to měl první! aneb Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenouJá to měl první! aneb Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenouBarbora Brůnová

Autorkou knížky je ilustrátorka Barbora Brůnová a knížka vznikla díky velkému úspěchu komiksů, které začala během mateřské dovolené zveřejňovat na své facebookové stránce BBB Ilustrace.
Vtipně a s nadhledem zde zachycuje spoustu situací, které jsou většině rodičů důvěrně známé, takže máte-li smysl pro humor, chcete se pobavit, zasmát, zjistit, že v tom nejste sami nebo naopak zavzpomínat, že přesně tohle jste kdysi zažívali i vy, je to určitě knížka pro vás :-) ...

22.08.2020


Drak spíDrak spíMichaela Klevisová

Výborné a pohodové čtení, ze kterého doslova sálá letní atmosféra malé jihočeské vesničky, ve které dojde k vraždě mladé ženy. Knížka se mi moc líbila a určitě ji můžu jen doporučit!

20.08.2020


Mezi dvěma ohniMezi dvěma ohniMartin Goffa

Knížky Martina Goffy se výborně čtou, jsou vtipně a reálně napsané.
U některých situací a dialogů se mi vybaví seriál Případy 1. oddělení :-).

22.07.2020


Bez tělaBez tělaMartin Goffa

Čtivé, vtipné, reálné a uvěřitelné ... (bez „nesmrtelných“ akčních hrdinů a potoků krve). Druhé pokračování série se mi líbilo ještě víc, než Muž s unavenýma očima.

12.07.2020


1