zp87 zp87 komentáře u knih

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

O trochu víc se mi líbila Pekárna v Brooklynu, zatím jsem četla jen tyto 2, ale pořád velmi příjemné odpočinkové čtení.
Možná je to tím, ze nemám vztah k Francii, Paříži a to jejich cukroví mi přijde jako načančané nic. Ale tento příběh byl rozhodně lepší než nějaká makronka...
Docela mě štvali oba hlavní hrdinové, ona je trdlo s dětinským chováním, on je workoholik a protiva. A taky se vlastně chová jak přerostlé děcko.
Celkově to byl ale velmi příjemný příběh s popisy prostředí, které neznám. Nejvíc mě bavily scény v cukrárně s účastníky kurzu a bručounem za cukrárenským pultem (po 5ti dnech si už nevzpomenu na jméno). Tak to bude asi brzy s celým příběhem.

16.02.2022 4 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Opravdu mě chytila až druhá polovina knížky, spíš třetí třetina. Tu jsem zhltla na ex. Kdyby byla taková celá kniha, neváhala bych s 5*.
Obzvlášť ze začátku mě ale rozptylovala linie s Paulem (Katiiným manželem) a jeho průsery. Jelikož se nakonec ukázalo, že je pro příběh tato dějová odbočka zcela bezpředmětná (a já pořád čekala hlubší pointu), ubírá mi to z celkového dojmu z knihy. A pak ještě velké množství jmen, ve kterých jsem se občas ztrácela.
Popis zabíjení v přímém přenosu, kdy oběť mluví se svým vrahem, nejen že není pro slabší povahy, ale taky je dle mě již na hranici toho, co je ještě normální brát jako 'požitek z kvalitního počtení' a kdy jde už o zvrácenost. A nejsem si jistá, na které straně hranice se právě nacházíme. Jistá si jsem jen tím, že si půjčím další díl. A tím, že čtení těchto pasáží mi působilo úzkost a netěšila jsem se na ně. Snad se tedy ještě vlezu do skupiny těch 'normálních' lidí.
Jo a pachatele jsem tušila, myslím, že jsem nebyla jediná.

17.11.2021 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Nakonec jsem jednu hvězdičku ubrala, ač jsem byla při čtení nadšená, protože konec příběhu mi přišel odbytý, nedovysvětlený. Na to, že kniha má 360 stran a mnohdy se autor věnoval odborným popisům a poznatkům, odhalení vraha bylo velmi rychlé a celý závěr byl jeden velký sešup.
Vůbec mi nevadily odbornější a popisné části, naopak.
Jo a obálka je boží. Ostatně, to je záměr.

Spoiler: ocenila bych, kdyby autor trochu rozebral osobnost vraha, jeho pohnutky, záležitost s jeho pěstounkou. Evidentně musela být taky nějak narušená... Proč si vrah vyrobil právě takový vraždící nástroj? Je toho mnoho nezodpovězeného, vzhledem k tomu, kolik prostoru bylo věnované bioinformatice a jiným tématům.

04.05.2021 4 z 5

Zbouchnul jsem Satanovu dceru Zbouchnul jsem Satanovu dceru Carlton Mellick III

Velmi jsem se bavila, bylo to mé první bizarro fiction a zjistila jsem, že je moc fajn si občas přečíst něco tak prdle praštěného. Stříkající krev, démoni, katolíci, lego svět - velmi příjemná oddechovka...

30.12.2019 5 z 5

Seznam skandálních snů Seznam skandálních snů Sarah MacLean

Velmi zábavná kniha. Romantika - oddychovka - milostné jiskření a v neposlední řadě (velmi důležitý) humor. Mám moc ráda knihy tohoto typu - člověk si u nich romanticky zasní, trochu si smlsne a zároveň se pobaví.
Jak už zde bylo zmíněno - velmi sympatická hrdinka a šmakulózní hrdina ("jméno" nebo spíš titul Ralston mi k němu sedělo mnohem víc než křestní jméno Gabriel).

Velmi jsem se bavila při plnění seznamu - obzvlášť při šermířské scéně (i když jsem tak nějak od začátku tušila, co se stane) - a přesto, že to bylo víceméně jasné, byl to skvělý zážitek.
Jéé - to bylo zase jednou hezké. A tentokrát i v hezkém obalu.

Už se těším na Nicholasův příběh.

23.12.2014 5 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Strašně moc přeceňovaná kniha. Nechápu ten úspěch a zájemcům o koupi doporučuju nejdřív nahlédnout dovnitř a přečíst si ze tři stránky.
Mladí, drsní, nezkrotní jakože sexy hoši... A mladá psychicky nevyzrálá husička. A šikana a na každém kroku elitní školy.
Trefně tu někdo napsal 'kindermafie' ... Nevím jak vy, ale já jim to nevěřím - těm středoškolákům. V ČR by ani neměli řidičák.
Podobný styl jako série Roayalové od Erin Watt (Papírová princezna...) nebo Vicious a další hříšníci ( L.J.Shen) ... A můj šálek kávy to zrovna není, ale proti gustu... Jen upozorňuji, že to není pro každého.

03.02.2023 3 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Joo, to mě bavilo. Připomínalo mi to Svatba naoko (Jo Watson) pokud někdo hledá něco podobného.
Knížka byla vtipná - to oceňuji asi nejvíc, chemie mezi hlavními hrdiny tam byla taky a i po dvou měsících si lehce v obrysech docela pamatuju, o čem to bylo. Takže jo, knihu doporučuju. Ideálně na cesty, na dovolenou.
Trochu mě rozptylovala 'dramatická' zápletka, jakože: bylo to nutné? Fakt se musí někteří chovat jak pitomci? Ale tak chápu, je potřeba dramatická zápletka (já bych ji teda nepotřebovala až tak hrotit, ale proti gustu...). Za mě 85-90%.

19.01.2023 4 z 5

Maddox Maddox Melanie Moreland

Autorka jede ve svém stylu, kvalitou je tento díl velmi podobný předešlým, nevybočuje z řady.
A ač mi v knihovně tvrdili, že nezáleží na pořadí čtení, já se domnívám, že je opravdu lepší číst je popořadě. I když uznávám, že je to takové lehčí čtení, takže svět by se nezbořil, kdybyste četli na přeskáčku.
Maddox je svou podstatou lidštější, ke vztahu vhodnější, v sexu umírněnější 'Christian Grey' (bez herny), posedlý řádem a kontrolou. Což dle komentářů některé ženy přitahuje, mě nikoli, takže já bych si jej z trojice nevybrala (beru vtipného a uvolněného Aidena), pořád to bylo ale libové čtení.
Autorka se asi inspirovala rčením 'tichá voda břehy mele' - pokud v angličtině takové je, protože navenek upjatý, nenápadný a strohý účetní řádí za zdmi svého soukromí jako černá ruka. Prozatím největší porce erotiky z dosavadní série BAM, což mě rozhodně neuráželo.
Dee mě chvílemi pěkně štvala, ostatní postavy (z minulých dílů) mi náladu vylepšovaly. Miluju série, kde se znovu potkávám s postavami, o kterých jsem již četla a vidím, jak si žijí dál.
Epilog byl sladký, jako dort politý navrch ještě javorovým sirupem, ale což, to k tomuto žánru občas patří.
Slušné čtyři hvězdy, kdybych nebyla tak zmlsaná, klidně i pět.

25.11.2022 4 z 5

Nová zkouška Nová zkouška Kinga Litkowiec

Hodně velká únikovka.
Sex, zabíjení, sex, fňuk fňuk, trocha akce, sex, mafiáni, velká ramena, dotek romantiky. Jo a sex.
Nic světoborného, útěk z reality, čtivo do postele. Ale já se u tohoto čtení odreagovávám ráda a no a co, že to není kniha hodna ocenění. Bavilo mě to, i když to je tak trochu ptákovina.
On je možná o trošičku menší debil, ale ona je snad ještě větší nána... Štvali mě oba.

01.08.2022 4 z 5

Bentley Bentley Melanie Moreland

Romantikuš... Čekala jsem víc erotikuš, a neee, bylo to poměrně sladké a decentní, asi jak obálka. Příjemná změna.
Jinak klasika - on bohatý, ona chudá. On má sexy bodyguarda (a můj sen splněn, další díl bude o něm) a těch chlapů je tam víc, ona má potrhlou kámošku, vlastně dvě. Dokonce i trocha akce tam byla...

18.06.2022 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Mně se to líbilo.
Místo Wolfa je tam Baxterová, která se chová trochu jako slon v porcelánu. Jakože drsňačka, se svými démony, trochu asociál - ale ač popluju proti proudu, mně se taková hrdinka právě líbila. A to mívám s babama většinou problém. Drzá, svéhlavá, bez servítek, docela se takový charakter hodí k práci, kterou v knize vykonává.
'Rúš', jak se v knize párkrát vtipkuje (pro mě to byl stejně jasný 'Rouche') je velký sympaťák.
A 'Oběti'... Tak to bylo psycho... Říkala jsem jim zombíci.
Oceňuji občas vtipné dialogy.
A líbí se mi, že je tam víceméně jen hlavní linka, bez milionu odboček. A přiměřené množství postav.
Já to považuji za 'oddechovku', docela drsnou, ale nemusíte si dělat poznámky kvůli několika rozjetým liniím a stovce postav.
V globále to byla velmi povedená kniha.
Jen se nemůžu zbavit pocitu, že celkově jsem už četla i lepší. Ale nebylo jich zas tolik.

'Oklepala se ze vzpomínek, přešla k posteli a hodila mu rodinné balení jeho oblíbených čokoládových bonbonů s medem, které koupila v trafice v přízemí. Toto dojemné gesto se však minulo účinkem, protože Rouche nedokázal dostatečně rychle pohnout rukama a poté vykřikl bolestí, když mu sáček přistál přímo uprostřed zakrvácené bandáže.
'Sakra!' polekala se Baxterová a přesunula bonbony na pojízdný stolek vedle postele. '

14.06.2022 4 z 5

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Takového chlapa tak potkat...
Nejdřív jsem četla druhý díl, a rozhodně mi to v ničem nevadilo. Možná se mi tam (v Rebels. srdci) líbil Rush i víc.
Ale tady ten díl byl taky velmi příjemný, klidně bych snesla i víc těhofilie.

Vtipné konverzace, trocha erotiky, trochu víc romantiky.
Přečteno za den.
Vlastně jsem ráda, že mám členství v knihovně. Bych se nedoplatila...

10.06.2022 4 z 5

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Za mě - druhý díl byl nejlepší.
Keira drsňáčští a Mount lehce měkne, ale jen někdy.
Už to není jen boj o nadvládu a moc, ale objevují se i záblesky něhy a lásky.
A pořád je tam dost sexu.

Oddechová trilogie, žádná velká literatura, ale jako dárek kamarádce - ideální (pokud to teda není velká puritánka).

31.03.2022 5 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Vtipné, ale plytké. Trochu mám pocit, že autorka nevytěžila z příběhu, postav a reálií vše, co mohla.
Chyběly mi popisy prostředí, měla jsem problém se přenést na místo děje. Postavy, hlavně některé, byly bohužel nedotažené včetně vztahů mezi nimi. Bylo to jako jeden ze sta dílů několikasériového seriálu.
Ale hlášky a myšlenkové pochody Charley mě opravdu bavily, včetně postav (u kterých mě právě mrzelo, že o nich nevím víc). Detektivní linku jsem vnímala spíš okrajově, ta je z toho celého asi nejslabší. Ale ten zbytek balíčku stál za čtení, vlastně mě to bavilo, jen tomu prostě 'něco' chybělo.

08.03.2022 4 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Mě to bavilo. Uznávám, že šlo o jednodušší čtení, ale těšila jsem se na to. Možná jsem takovou jednoduchou oddechovku zrovna potřebovala. A taky přečíst si něco od české autorky, z českých reálií. Herecké prostředí je pro mě zajímavé a u čtení jsem se často pobavila. Trochu mě překvapuje odvaha autorky, předpokládám, že panu Drábkovi se knížka moc nelíbí... Absence přímé řeči mě zprvu taky trochu dráždila, ale zvykla jsem si poměrně rychle. To hůř jsem si zvykala na Šedivku, ta mě chvílemi i iritovala.
Rozhodně si přečtu i druhý díl.

08.01.2022 4 z 5

Třináct záhad Třináct záhad Agatha Christie

Ideální čtení před spaním.
Třináct krátkých příběhů klasické detektivky se slečnou Marplovou mě bavilo. Příjemná změna, ač po čtení Carterovych drasťáren na mě trochu light.
Jo, jednou za čas je fajn to prostřídat.

02.05.2021 5 z 5

Klid před bouří Klid před bouří Linda S. Howington

Tak tady jsem se nezklamala, souhlasím s dalšími čtenářkami, s tím, co bylo napsáno. Hlavní ženská hrdinka - super, oceňuju, že to nebyla žádná fiflena.
Hlavní záporná postava - výborně promyšlená, bavila mě... řečeno slovníkem dobrodruha "působivé mimikry" :)
Hlavní mužská postava - takového chlapa bych chtěla :D, super.
Jediná velká výtka - ovšem to spíš na českého vydavatele - je ten obrázek muže na obalu... Chápu, že ženský vkus je velmi široký a nevyzpytatelný. Někomu se tento kníráč s mastnýma, řídkýma vlasama a rachitickou postavou může líbit, ale mně připadá téměř asexuální. Nejdřív jsem si k Dareovi nemohla najít cestu - protože jsem jej viděla jako toho muže na přebalu... asi až po půlce jsem si zvykla a přiřadila mu podobu dle sebe... Pak se to četlo o 100% lépe :D
Přesto ale plný počet hvězdiček (no dobře, možná jsem lehce přidala, ale skutečně jsem se výborně bavila)... tuto knihu si ještě jednou určitě přečtu.

30.09.2015 5 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Dávám knížce vždy aspoň 50 - 60 stran, pokud mě nechytne, jdu raději na jinou. Tady to bylo hraniční. Zůstala jsem u čtení hlavně proto, že mi byla kniha doporučena.
A přibližně po té šedesáté stránce mě začal příběh skutečně (překvapivě) bavit. A užila jsem si ho.
Ale ten začátek a chování 'Vikouše' k Růžovce... Já vím, že to měl těžké... Ale stejně. Choval se odporně. A ona musí být slušně křáplá, že je do něj i přesto tak udělaná...
Mám ráda drsňácké hrdiny, ale asi 'ocaď pocaď'... V každém případě na další příběhy z party HotHoles se těším, i proto, že 'Vikouš' z nich byl největší haj*l a od těch ostatních si už slibuju, že to budou chlapi více podle mého gusta. Nebo ne?
Vzdáleně mi to připomíná Sérii Royalové od Erin Watt (a ta taky není úplně šálek mé kávy).

Hvězdičky dolů za to že: 1) přestřelený hlavní hrdina, minimum vtipu, humorných situací a docela iritující překlepy v českém překladu (jeho/její, byl/a) - docela mě to rušilo.
2) nenutilo mě to číst v každé volné chvíli (takový vnitřní indikátor, jestli mě knížka fakt bavila).

20.11.2022 3 z 5

Můj nejmilejší suvenýr Můj nejmilejší suvenýr Vi Keeland

Nechápu to, ale tento příběh mi totálně nesedl. Četla jsem ho asi týden a půl, to je u mě na takovou knížku fakt dost, žádné velké nadšení tam nebylo. I když první část byla vtipná, tak spíš tu druhou část jsem musela přečíst co nejrychleji - protože tam byly okamžiky WTF a 'to jako myslíte vážně?!' ale ne úplně v tom dobrém slova smyslu.

Tento žánr miluju, autorky mám ráda... Ale neseděly mi postavy, překlad nebo způsob vyprávění a tak nějak vše včetně náhledu na to, co je a není v pořádku poté, co chlap opustí ženskou těsně před svatbou... SPOILER: Hrdinka se cítila provinile, že se zamilovala do hlavního hrdiny (ač se sexem čekali neskutečně dlouho) a nechala na sebe řvát chlapa, se kterým to 1. Už ukončili, 2. On zrušil těsně před termínem jejich svatbu a nechal ji v cizím městě samotnou, 3. Tu svatbu zrušil proto, že si chtěl dál užívat se svou milenkou, se kterou hrdinku podváděl... A tento trapák udělá hrdince (kterou už zase chce, typický hajzl,najednou je mu dost dobrá, že) scénu o tom, jaká je děvka a ona se mu ještě omlouvá a cítí se provinile?! Jako vážně? To samé hlavní hrdina - nechce kamarádovi chodit s (bývalou) přítelkyni, protože kámoš kámošovi ne*íchá 'starou'. Haló! On ji odkopl před svatbou! Rozešli se! Podváděl ji! Dovoloval si na ni!
Dost mě tento náhled na jednání ve vztazích rozladil... Ženská je tu ta, co má čekat na zbytky a chlap si může podvádět, odkopávat a pak si stejně dělat nároky? Ale není to jen o tomto konfliktu, dřelo mi to na více místech...
Jdu proti proudu, ale nedá se, doby, kdy se mi líbilo vše v tomto žánru jsou dávno pryč. Tento díl mě zklamal.

05.11.2022 2 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Jen si říkám, že lidstvo mě už překvapilo v mnohém, co my víme, co bude za pár (desítek) let...
'Vždyť jsou chovaní k tomuto účelu' - přesně to říkáme o zvířatech, že...
Kniha je to hlavně k zamyšlení.
A je pokrytecké říkat, že je brutální, odporná... To sice je, ale dění na jatkách, kde se bourá speciální maso, se v ničem neliší od toho, co se denně děje na mnoha místech v naší republice a všude jinde. Jen se poráží zvířata a ne lidé. A my (lidi) považujeme tento způsob zacházení se zvířaty za humánní. Dokonce bych řekla, že v knize se ke kusům určeným k porážce chovali ještě velmi humánně (oproti realitě na zvířecích jatkách). A to nejsem vegetarián (i když teda konzumaci masa jsem nijak zvlášť nevyhledávala a teď už ji vůbec nevyhledávám).

Forma, jakou je kniha napsaná, není ideální. Občas je docela nepřehledná, není jasné o kom se mluví, jsou zde velké odstavce a minimum přímé řeči...

Druhá polovina knížky mě bavila víc, o to víc na mě dolehl ten konec, který se ale dal čekat a vlastně jsem ho tak nějak čekala...

Hlavním údělem a záměrem knihy je bezesporu šokovat. To se povedlo. Pokud by se alespoň podařilo zavést celosvětovou debatu například o nadprodukci 'masné výroby' - jak tomu říkáme... Přitom jde jednoduše 'jen' o zbytečně usmrcené zvířata, která stejně nikdo nesní a jejich maso se vyhodí na skládku, protože se neprodá, bylo by to fajn.
Mimochodem - v čem je děsivější scéna, kdy zlosyn znásilnil všemi možnými způsoby čtrnáctiletou dívku (ok - zde samici), až byla po všem tom utrpení a zranění na hranici smrti a poté si ji nechal upravit a snědl její maso - od scén, které se reálně denně dějí na různých místech světa a opravdoví zlosyni si na trhu s bílým masem koupí stejně starou holku, udělají jí to samé 'jen' ji vyhodí z auta a nechají zemřít někde pohozenou a nesní ji... Myslím, že rozdíl je zde velmi malý ( a pro oběť prakticky žádný).

21.10.2022 4 z 5