Žožik Žožik komentáře u knih

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Za mě úplně úžasné. Knížka byla krásně napsaná a také velice zajímavá. Kovyho styl psaní mi taky sedl - takže co víc si přát? :)

26.11.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Když jsem knihu poprvé otevřela, můj dojem byl jako: "Co na tom všichni vidí?!", ale hned po tom jsem se do ní začetla a nemohla jsem se odtrhnout. Přečetla jsem ji dokonce tak rychle, že jsem si ani nestihla tipnout, kdo by to mohl udělat. Což je celkem škoda, protože tohle bývá pro mě u detektivek to nejoblíbenější.
Chápu názor nějakých lidí, kteří říkají, že je to spíš román pro ženy, ale já mám ráda oba tyto žánry, takže mi je celkem jedno, který by to měl být. Ale za sebe bych řekla, že je to spíš detektivka.
Hodně lidí si stěžuje na chování Rachel - ale ono kdyby se chovala jinak, tak by to zase nebylo reálné. Bylo by sice hezké, kdyby uprostřed knížky najednou přestala pít, ale v normálním životě by se to asi taky tak nestalo... Mě její chování přišlo úměrné tomu, jaká je to osoba, a ani mi nijak nevadilo.
Celkově tedy hodnotím knihu velmi pozitivně a musím ji doporučit.

04.01.2018 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Skvělá kniha. Jakože fakt dost dobrá. A ty vtipný hlášky? Ten dokonalej humor? Naprosto super. No a samozřejmě ty postavy, který mi přirostly k srdci hned od začátku. Neskutečně jsem se bavila. Příběh velice čtivý.

22.08.2018 5 z 5

Celkem pěkná knížka. Nebylo to sice nic extra, ale i přesto vás kniha tak nějak vtáhla do děje. Takové průměrné počtení.

26.02.2018 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Tak téhle knize snad ani nejde nedat pět hvězdiček. Nádherný, čtivý příběh s ještě lepším zpracováním. I když obvykle knihy z válečné doby moc nemusím, tahle mě ihned vtáhla do děje a já se od ní nemohla odtrhnout. Příběh byl napsán velice poutavě a je v něm zachycena spousta krásných myšlenek. Přestože děj přeskakoval v čase a místech, kniha nebyla chaotická, naopak jí to dodávalo na zajímavosti, jak pak do sebe všechny kousky příběhů zapadaly. Doporučuji přečíst snad úplně každému.

19.02.2018 5 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Druhý díl mě taky strašně bavil. Přečetla jsem ho snad ještě rychleji než ten první (a to jsem si myslela, že už to nejde). Zajímalo by mě, jak vydržím čekat do září na další díl. :)

18.08.2017 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Tahle kniha byla opravdu něco. Jako asi všichni ostatní tady jsem nejprv viděla film, a až potom jsem četla knihu. Obojí má co do sebe. I když každé je v podstatě až na hlavní námět o něčem jiném. Do knihy jsem se začetla rychle i přesto, že jsem ji četla v angličtině, což je pro mě celkem nezvyk. Jinak docela mě štve, že jsem musela knihu neustále odkládat kvůli nedostatku času. Celkové zpracování knihy bylo podle mě velmi propracované a všechno dávalo smysl (což je u knih jako tahle dost důležité). No a hlavní postavy byly prostě zlatíčka.

25.10.2018 5 z 5

Velice krásná a zajímavá kniha. Pro fanoušky Harryho Pottera naprosto úžasné.

07.07.2018 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Naprosto tuhle knihu zbožňuji. Četla jsem ji od svého dětství už mnohokrát a pokaždé mi připadala naprosto úžasná. Baví mě, jak příběh v průběhu času vnímám pokaždé jinak, a pokaždé mě něčím příjemně překvapí. Prostě taková ta kniha která nikdy neomrzí.

16.12.2017 5 z 5

Knihu jsem již jednou četla, ale musím říct, že teď se mi líbila mnohem více (a to se mi předtím líbila hodně). Děj byl velice zábavný a postavy mě neskutečně bavily. Autorův styl humoru mi hodně sedl. Určitě doporučuji každému si knihu přečíst.

16.12.2017 5 z 5

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Vzhledem k ne zrovna moc dobrým hodnocením jsem toho moc neočekávala. O to více překvapená jsem byla. V pozitivním slova smyslu. :D
Hodně lidí si stěžuje na způsob psaní. Dá se to pochopit - v knize bylo více dějových linií a chápu, že se v tom někdo nemusí vyznat. Mně osobně se tenhle styl ale líbil moc a přišlo mi, že se s ním autorka vypořádala celkem dobře.
Co tu tak pročítám recenze, tak zjišťuji, že je tu spousta lidí, kteří některé části vůbec nepochopili nebo je pochopili špatně. Takže pro všechny to asi zase tak jasné nebude. Ale řekla bych, že pokud se nad tím člověk aspoň trochu zamyslí, měl by příběh být snadno pochopitelný pro každého.
Hodně se mi líbilo smýšlení hlavní hrdinky. Uměla se dobře přizpůsobit situaci a dokázala přemýšlet logicky. A taky jsem zbožňovala její vztah k Lučištníkovi a k ostatním lidem. Celkově všechny postavy byly podle mne krásně zpracované.
Kniha byla pěkná a rozhodně patří mezi ty lepší, co jsem četla. Doporučovala bych přečíst každému, kdo má rád fantasy knížky.

15.07.2018 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Krásné zakončení této série. Všechno bylo dobře promyšlené, to, jak se celý příběh objasnil. Kniha se četla dobře, nemohla jsem ji odložit. Rozhodně nečtu naposled.

29.05.2018 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha se mi moc líbila. Byla čtivá, postavy byly sympatické,...
Všichni si stěžují na to, že v knize bylo až moc postav a bylo to chaotické, ale pro mě je to to, co se mi na knize tak líbí. Je to prostě jiné, člověk čte a neví, co má očekávat, že se dál stane.
Možná bych jen uvítala trochu lepší konec. Nějaké shrnutí, co se stalo se všemi postavami - některé mi prostě v závěru chyběly.
Jinak určitě doporučuji si tuto knihu přečíst, protože je naprosto super. :D

04.10.2017 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Kniha mě neskutečně bavila. Přečetla jsem ji během jednoho dne. Bylo to zábavné čtení, taková pěkná oddechovka. Z postav jsem si nejvíc oblíbila Eastona, ale Ella mi byla také sympatická. ;)

18.08.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha se mi velmi líbila, přečetla jsem ji jedním dechem. Děj byl napínavý a pořád se něco dělo. Erika mi byla sympatická, jen asi jednou nebo dvakrát mě štvalo její rozhodnutí. Vraha jsem si tipla správně. Určitě si brzy přečtu i pokračování.

12.08.2017 5 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

No tak tohle byla taky dokonalost. Jay je jedním z mých nejoblíbenějších autorů a ani s touhle knihou mě nezklamal. Byla úžasná. Celé to bylo napsané vtipně a zároveň ohromně napínavě a prostě to bylo úžasné :D

16.08.2019 5 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Naprostá dokonalost. Přečteno jedním dechem. A SPIRO? Jak ho někdo může nemít rád?

22.07.2019 5 z 5

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Tak po téhle knize jsem sáhla hlavně kvůli chystanému filmu. Velice mile mě překvapila. Tak nějak jsem se obávala, že to nebude nic moc a kniha mě nebude bavit, ale opak se stal pravdou. *wau, ze mě bude básník jaký výrazy tady používám xD* Jakmile jsem se začetla, už jsem knihu nemohla odložit. Trochu mi trvalo se vžít do psychologie postav - klasický problém když jsou postavy mladší než já. Jinak příběh byl takový krásný, tak akorát - žádné klišé, ale ani žádné velké přkvapení. Celkově knížka byla velmi dobrá. No a teď už si jdu přečíst ten další díl.

03.12.2018 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Skvělé zakončení této série. Příběh byl čtivý a nechybělo ani hodně akce. Stále si stojím za tím, že myšlenkové pochody hlavní hrdinky jsou úžasné (nebo minimálně úžasně popsané).

03.06.2018 5 z 5

Hrej hráčem Hrej hráčem Emma Hart

Taková klasická slaďárna. Ale líbilo se mi to. Sice bylo od začátku vědět, jak kniha skončí, ale bavilo mě to číst.

15.08.2017 5 z 5