zoew zoew komentáře u knih

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Tuto knihu by si asi měl přečíst každý, zvláště lidé, kteří si myslí, že totalitní nebezpeční z východu pominulo a dnešní Rusko je jiné. Myslím, že bolševické praktiky nemohly jen tak vymizet během pár let.

05.11.2018 5 z 5

Pomsta Pomsta Sandra Brown

Ačkoliv mám Sandru Brown ráda, tak tohle byla zatím asi nejslabší kniha kniha, kterou jsem od ní četla. Místy se mi děj strašně vlekl, za mě mohla být o polovinu kratší.

23.10.2018 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Takovéto knihy se prostě čtou samy. Moc krásně napsané.

24.09.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Za pomalý rozjezd (zhruba do poloviny se mi děj docela táhnul) a až přehnaně dramatický konec ubírám jednu *. (Souhlasím s Dankou1975, že ty poslední 4 stránky tam už nemusely být). Jinak hodně čtivé.

17.09.2018 4 z 5

Insomnie Insomnie Václav Votruba

Ty 4* jsou spíš za čtivost než obsah. Obsah byl spíš zajímavý než dechberoucí nebo snad dokonce hororový.

27.08.2018 4 z 5

Řecká ruleta – Příběhy lidí v nejisté době Řecká ruleta – Příběhy lidí v nejisté době Pavla Smetanová

Tohle bychom si asi měli přečíst všichni. Život v této zemi opravdu není jednoduchý a ne za všechny potíže si mohou sami Řekové (tím mám na mysli obyčejné lidi, ne politiky a vládu - ti naopak mohou za mnohé). A pokud při příštích volbách nevezmeme rozum do hrsti a necháme se oblbovat nesplnitelnými sliby, dopadneme jako oni.

27.08.2018 4 z 5

Petrohradské démanty Petrohradské démanty Lucy Ellis

Četla jsem to z dlouhé chvíle na dovolené a.......opravdu nechápu, že "toto" někdo čte. Inu, proti gustu........

27.08.2018 odpad!

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

Místy trochu přitažené za vlasy, ale beze sporu velmi čtivé.

17.08.2018 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Zápletka dobrá, ale moc mi neseděl styl psaní - možná nevhodný překlad. Kdo ví.

30.07.2018 3 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Série s Lacey mě bavila trošku víc, ale i tak je to velmi čtivé a napínavé. Spoiler: Zhruba ve 3/4 knihy jsem začala tušit, kdo je Daisy. I tak mě ale odhalení vraha překvapilo.

15.07.2018 4 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Krásně napsaná rodinná sága. Jenom otec Ralf mě někdy (vlastně dost často) pěkně štval. Věta "Boha miluje víc" mě fakt vytáčela.

11.07.2018 5 z 5

Laco Deczi – totálně vytroubený mozek Laco Deczi – totálně vytroubený mozek Tomáš Poláček

Mě se to líbilo, na vulgarizmy jsem si zvykla - takový je prostě Laco. A díky jeho svéráznosti najdete v knize mimo jiné i trochu jiný pohled na Ameriku - nepřikrášlený, řekla bych.

25.06.2018 4 z 5

Malé černé a devět žen Malé černé a devět žen Jane L. Rosen

Asi první romantická knížka, co jsem četla bez pocitu promarněného času. Nebylo to stupidní a příjemně jsem si při četbě odpočinula.

13.06.2018 4 z 5

Marie Terezie: Miluj a panuj Marie Terezie: Miluj a panuj Miroslava Zlatníková

Milé čtení.

04.06.2018 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Vypadalo to na 5*, ale konec byl takový divně useknutý, chybělo mi tam vysvětlení motivu pachatele a (bacha spojler!) ptačího peří. Takže za mě tak 3,5* a díky čtivosti zaokrouhluji nahoru.

14.05.2018 4 z 5

Vražda na den Svatého Patrika Vražda na den Svatého Patrika Lee Harris (p)

Za mě nic moc - hrozně moc postav, přeskakování v čase, překombinovaná zápletka.......určitě nebudu od této autorky vyhledávat další díla.

02.04.2018 2 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Ten konec mi trošku neseděl, ale jinak super.

19.03.2018 5 z 5

Lovci lebek : český thriller z prostředí speciální pátrací jednotky Lovci lebek : český thriller z prostředí speciální pátrací jednotky Hana Hindráková

Dobře se to četlo, ale nebyl to úplně můj šálek čaje.

07.02.2018 3 z 5

Nakresli mi vítr Nakresli mi vítr Eva Urbaníková

Hlavní postava byla neskutečně pitomá. Chvílemi jsem jí litovala nebo spíš její děti, ale mohla si za to sama.

24.01.2018 3 z 5

Dotek temnoty Dotek temnoty Dennis Lehane

Strhující čtení, ale na mě tam té brutality bylo chvílemi už trochu moc.

08.01.2018 4 z 5