Dotek temnoty

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhý román z volné série od současného mistra americké detektivky, podle jehož knih byly natočeny filmové hity jako Prokletý ostrov, Tajemná řeka či Sbohem, baby. Nejnovějším klientem Patricka Kenzieho a Angely Gennarové je prominentní bostonský psychiatr, který je na útěku před pomstychtivými bostonskými Iry. Oba soukromí vyšetřovatelé mají ale s chladnokrevnou odvetou zkušenosti. Vyrostli v drsných ulicích dělnického Dorchesteru, a tak velmi dobře znají temnotu ukrytou v srdcích nešťastných lidí. Nyní se však chystá udeřit zlo, na něž nejsou připraveni ani oni, vynořují se tajemství pohřbená v minulosti a spouštějí řetězec brutálních vražd, který zanechá skvrnu na všem – včetně pravdy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160278/big_dotek-temnoty-6Vy-160278.jpg 4.477
Série:

Patrick Kenzie & Angela Gennarová 2.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Epocha (ČR)
Originální název:

Darkness, Take My Hand, 1996


více info...
Nahrávám...

Komentáře (21)

Kniha Dotek temnoty

kap66
11.08.2022

Název nelže, je to temný díl. Až tak, že nadhled a vtipnost jsou překryté tragičností a vážností. Sice rozumím, ale tím víc mi tenhle díl připomněl všechny přečtené thrillery se sériovými vrahy, vychutnávajícími si brutalitu (tady opravdu výraznou) svých vražd. Takových knížek je jako letos komárů. Přestože Dennis Lehane píše skvěle, vystavění příběhu a styl jsou přesně to, co hledám, ubírám tentokrát hvězdu za to, že mi tenhle díl svou podstatou splyne s desítkami jiných, napsaných autory, do jejichž klubu by DL asi ani nechtěl patřit.

TeaPeter
14.07.2022

Druhá kniha série mě ujistila v tom, že tato série mi prostě nesedí. Dvojice detektivů je moc sympatická, ale... Mám intenzivní pocit, že na rozdíl od klasiků opravdové drsné románové školy to ostatní působí falešně a nejde autorovi od srdce. Phil Marlowe a Lew Archer to v sobě mají až do morku kosti. Jejich příběhy ale byly psané v jiné době a v jiném světě. Doba se posunula a svět změnil, a tak i autoři by si měli najít jiné cesty. Přes občasné dobré suché hlášky působí kniha strojeně a rozvlekle. Hodně komentujících zmiňuje, že některé další knihy autora jsou lepší, ale chuť dát autorovi další šanci už nemám.


Jaruš7
20.10.2020

Další díl ve skvělém stylu "drsné školy".

Citace:"Má vzácnou schopnost s člověkem jednat tak, že on či ona má pocit, že je jedinou lidskou bytostí na planetě...měli jste pocit, že právě setkání s vámi, ať z jakéhokoli důvodu, představuje středobod jeho života."
"Nebyl příslovečně prázdná nádoba. Ztělesňoval zlo. Jeho prostoduchá tupost se vyznačovala schopností do nekonečna absorbovat zlo.
Ještě dobrou minutu tam stál, hypnotizoval mě pohledem,. To stačilo, abych si připadal pokořený, poskvrněný, špinavý a potřísněný po celém těle."

Už ne černo-bílá, ale mstivě zákeřná, enormně vyšinutá posedlost je v hledáčku obrazu americké společnosti.

Superdílo.

Simona838
05.07.2019

Skvele. Drsne, temne, napinave.

davas
21.01.2018

Dobře zpracovaný příběh ve stejném stylu jako předchozí kniha...přesně tak ,jak to u dobré knihy má být ...propletené,...vztahy mezi jednotlivými záporáky nejasné,....mrtvol akorát a na konci to do sebe zapadá ...dal bych 4,5 *

Roubas
20.01.2018

Pokud jsem byl u Černé nenávisti nadšený, nevím jak svoje pocity popsat u druhého dílu. Přibylo napětí, které šlo někdy až na hranu, možná za hranu, násilí a syrovosti a ubylo vtípků, protože hlavní postavy už nemůžou trousit hlášky s takovou frekvencí, protože se začnou pořádně bát. To dilema a ptaní se sebe sama, jestli má cenu se pořád hnát za spravedlností, když všude kolem je jen násilí, násilí a násilí, mě na tom baví nejvíc a Lehane v tomhle díle svoje postavy vyždímal až úplně kost, některé fyzicky, ale tu psychickou stránku zvládl na jedničku s hvězdičkou. Dost možná nejlepší krimi román, který jsem kdy četl.

zoew
08.01.2018

Strhující čtení, ale na mě tam té brutality bylo chvílemi už trochu moc.

Killingjoke
27.07.2017

V druhém románu ze série případu soukromých oček Kenzie a Gennaro se Dennis Lehane posunul mílovými kroky v před. Jednoznačně dokazuje, že je naprostým králem moderní drsné školy, protože na rozdíl od jiných se nesnaží své slavné vzory napodobovat, ale vytváří nová pravidla tohoto subžánru detektivky. V moderní drsné škole nenajdete sympatičtější a uvěřitelné postavy jako je Kenzie a Gennaro. Potýkají se se svými zcela civilními problémy a přitom narážejí na tu nejodpornější spodinu. Líbí se mi, jak Lehane dokáže pracovat se sociálním kontextem, snaží se vykreslit svět a lidi takové, jací doopravdy jsou, bez zbytečného pozlátka či klišé. V tomto románu dokonce umně propojil drsnou školu s kriminálním thrillerem a napětí leckdy žene až na samou hranu únosnosti. Prostě parádní kniha...

1