Nic není svaté

Pokud jste si oblíbili dvě netradiční soukromá očka, Patricka Kenzieho a Angelu Gennarovou, neměli byste si nechat ujít ani jejich třetí případ. Krásná žena zničená žalem zmizela beze stopy. Stejně tak i detektiv, kterého najali, aby ji našel. A rovněž spousta peněz. Na scénu vstupují ostřílení soukromí vyšetřovatelé Patrick Kenzie a Angela Gennarová. Pocházejí z drsných ulic bostonské čtvrti Dorchester, a tak už viděli všechno – a přežili. Nový případ je však zavádí na neprobádané území, kde není nic svaté – na území lží a korupce, kde věřit komukoliv může znamenat smrt a každý krok může být poslední. Strhující příběh tentokrát zavede čtenáře ze známého prostředí Bostonu na exotickou Floridu. Dokážou Angela a Kenzie proniknout skrz spletitou síť lží obklopující svět těch opravdu bohatých a mocných? A jsou vůbec na takové odhalení připraveni? V sázce je tentokrát mnohem víc než jen vyřešení záhadného případu… Dennis Lehane proniká v každém ze svých románů hlouběji do podstaty zla: od zkorumpovaných politiků, pedofilů, sériových vrahů, otců tyranů, černošských gangů až po vůdce sekt a psychopaty. Zároveň se v nich naplno projevuje autorův svébytný styl, ve kterém se drsná škola spojuje s osobní existencionální výpovědí. Lehane se noří do prostředí městských gangů, rasových bojů, politiky a ušmudlaných lidských osudů – aniž by se v těchto motivech utopil a přestal psát strhující thrillery. Jeho knihám lze propadnout velmi snadno. Za čtivým stylem, napínavým dějem a kousanci cynického humoru se totiž skrývá ošklivá pravda o světě kolem nás, která vnímavému čtenáři nedá usnout....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/254495/big_nic-neni-svate-cCh-254495.jpg 4.448

Patrick Kenzie & Angela Gennarová 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Epocha (ČR)

Sacred, 1997

Kniha Nic není svaté

Jaruš7
21.12.2020

Naprosto senzační.
Je zde vše co dá příběhu šmrnc, napětí, romantiku, zlo, zášť, ostrovtip a fajnový pocit ze zážitku, kterým se chmury reality dnešních dnů dají na čas četby odložit.
Citace;" ...B... jsme objevili s bratry T...Nebylo to právě setkání Menzy... Bratři T... patřili na půl úvazku ke gangu WH ze Somerville. Údajně to hodně dobře uměli s pistolemi a taky skvělé řídili auta, která ujížděla z místa činu, ale pokud se jim do hlav zatoulala zbloudilá myšlenka, musela okamžitě chcípnout na podvýživu."
"Přijdu o všechny svoje oblíbené pořady, " povzdechl si B..? S hořkostí v hlase.
"V kriminále přece mají telku," připomněl jsem mu.
"To jo, ale na tu mají monopol buď bratři nebo árijci. Takže můžeš čučet na sitcomy na Foxu nebo na Chucky Norrise, což je obojí na prd."
"Tak ti tvoje oblíbené pořady nahrajeme," nabídl jsem se.
"Ne, to byste pro mě udělali?" nadšením se rozzářil.
."Fajn. Tady je seznam."
"Tiny Toons?" ( zajíc v kresleném seriálu) zeptal jsem se."A Doktorka Quinnová?"
Naklonil se ke mně, až se skoro dotýkal nosem mého obličeje."Je to snad problém?"
"Ne, ne, ani náhodou."
"Entertainment Tonight," četla dál Angie.
"Chceš celej rok nahrávat E.T.?""

Selhání vyloučeno - vzkaz ze "Z". Církev pravdy a zjevení. S - Úleva od žalu.

Vypravěčský kumšt - fajnová závilost.

Tip na autory z jižního kontinentu jsou bonusem, super.

Roubas
09.02.2018

Začátek mi příliš neučaroval a já si hlupák usmyslel, že čtu zatím nejslabší díl. Relativně jednoduše vypadající zápletka se sektou, či pochybnou církvi nabízející pomoc od žalu se mi prostě nepozdávala. Jenže Lehane celou mojí vizi toho, kam se případ může ubírat v klidu smáznul a střílel do mě jeden napínavý zvrat za druhým. Kenzieho klidné hlášky ve vypjatých situacích bych klidně tesal do kamene. Takže po třetí smekám klobouk nad tou ohromnou poctivostí příběhu, která mi u dnešních bestsellerových a hlavně prvoplánových thrillerů chybí. A hurá na dost možná nejlepší díl téhle série.

davas
30.01.2018

Asi nejlepší z těch třech ....nemá smysl popisovat děj,prostě výkon spisovatele roste každým další příběhem a tady prostě dávám 5*

ThomasRuhe
04.11.2017

Osa příběhu je jednoduchá, pátrání po zmizelé dívce. Lehanův styl se dobře čte, navíc vše je trochu jinak, nežli se z počátku zdá. Celkově mi čtení knihy přineslo to co jsem od ní zhruba očekával. Slušných 60%.

encyklopedie
06.08.2017

...nějak mám štěstí oproti těm, co čtou špatné knihy a rozdávájí dvoječky a odpady. Poslední dobou chytám samé pětihvězičkové .....asi proto, že hledám knihy přes Trivago.
Je to zase tady - Kenzie a Gennarová jsou zpět, opět ve vrcholné formě.
Dennis Lehane povýšil na přelomu tisíciletí starou dobrou americkou tvrdou školu do dalších výšin.
Jeho thrillerová literatura je opravdová literatura.
Dále není co napsat....vše napsal Kilingjoke, má palec nahoru

Killingjoke
27.07.2017

Po Nic není svaté je třetí svazek této detektivní série nepatrně, ale opravdu jen nepatrně slabší. Dennis Lehane totiž opětovně odvádí perfektní spisovatelskou práci a rozšiřuje osudy svých dvou hrdinů. Tentokrát dojde také na rozšíření pole působnosti, kdy se dostaneme ze špinavých ulic Bostonu na slunečnou Floridu. Tento přesun přidává do série také rozšíření akční roviny knihy, což není nijak na škodu a je to zase něco nového... Lehane neopakuje své postupy a s lehkostí si pohrává se strukturami moderní drsné školy. Kniha je pro mne oproti předchozí slabší pouze nějak pocitově, rozhodně nemohu tvrdit, že by byla nějak hůře napsaná. Celá tahle série pořád pevně sedí na trůnu současné drsné školy a asi se hned tak nenajde někdo, kdo by ji dokázal sesadit. Nejsmutnější je, že nakladatelství Epocha sérii zařízlo a přednost dostalo hafo sic stupidních, ale zřejmě prodejnějších knih. Hold tohle není žádná rychlokvaška ze severu Evropy ani fantasy a nebude to mít šanci se více prosadit. Velká škoda!

Lmslaver
27.07.2017

„Každej je podezřelej“ a „nikomu nevěř“, jsou hlavní motta obou soukromých vyšetřovatelů Patricka a Angely a v tomto případu to platí dvojnásob. Dennis Lehane opět rozhodil sítě, do kterých dokáže chytit čtenáře napínavých příběhů. Nic není svaté je detektivka drsné školy, okořeněná akcí a překvapivými zvraty a to pro mě jednoznačně znamená plný počet hvězd.

Ječmínek
25.07.2016

Hlavní hrdinové správní, drsní, sobě si vzájemně pomáhající a do sebe zamilovaní. Jinak nic moc. Příběh slabší. Taková zbytečná kniha. Lehane už napsal lepší. A ten chlápek na obálce!!! Kdo to vlastně je? Kenzie to doufám není, to by musel strašně ztloustnout. Kvůli tomu jsem musel knihu ukládat obálkou dolů, abych na chlápka nemusel koukat. Ach jo, holt mi někdo musí vsugerovat, jak asi vypadají hrdinové knihy.