Černá nenávist

Dennis Lehane v Černé nenávisti bravurním způsobem kombinuje údernost románů Jo Nesba s nostalgickou poetikou Tany Frenchové - a v jeho podání není zdaleka nic prvoplánové, jak by se na první pohled mohlo zdát. O tom svědčí i excelentní filmové adaptace románů Tajemná řeka, Prokletý ostrov a Sbohem, baby. V žánru kriminálního dramatu můžete těžko volit lépe. Patrick Kenzie a Angela Gennarová, soukromí detektivové se specializací na hledání zmizelých osob, vystupují kromě Černé nenávisti ještě v dalších pěti samostatných knihách. Jejich příběhy se odehrávají v Bostonu a oba vyšetřovatelé mají více přátel na odvrácené straně zákona než na té správné - v čele s psychopatem se zálibou ve výbušninách Bubbou Rugowskim. Je to temný svět, ale hrdinové v něm umějí chodit. V každém z těchto šesti románů Lehane proniká hlouběji do podstaty zla: od zkorumpovaných politiků, pedofilů, sériových vrahů, otců tyranů, černošských gangů až po vůdce sekt a psychopaty. Zároveň se v nich naplno projevuje autorův svébytný styl, ve kterém se drsná škola spojuje s osobní existencionální výpovědí. Dennis Lehane se noří do prostředí městských gangů, rasových bojů, politiky a ušmudlaných lidských osudů - aniž by se v těchto motivech utopil a přestal psát strhující thrillery....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137288/big_cerna-nenavist-iuQ-137288.jpg 4.193

Patrick Kenzie & Angela Gennarová 1.

Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Epocha (ČR)

A Drink Before the War, 1994

Kniha Černá nenávist

Jaruš7
08.10.2020

První autorův román a hned nabitý extrémem rasovosti.
Příběh jako ukázková sonda do problémů a zločinnosti z obou stran konfliktu barev.
Citace:"Cos mu udělala? " šeptal jsem jí a snažil se potlačit radostné překvapení v hlase. Nejspíš se mi to nepovedlo.
Zavrtěla hlavou a dál se ke mně tiskla.
..oba (vyšetřovatelé) mi připadali šťastnější než v den, kdy oba naráz přestali muset platit alimenty.
Stylově v trendu "Drsné školy", čtivé superdílo.
Lehane nezklame.

Vyjana1
02.02.2020

Občas jsem se v tom ztrácela, složité na čtení, mnoho zbytečných témat, jak už zde napsal v komentáři jaskr.
Hrdinové jsou opravdu sympatičtí, chtěla jsem vědět jak to s nimi bude dál, proto jsem to dočetla.
3 hvězdy jsou tak akorát.

cie
24.08.2018

Moc se mi líbil humor a nadsázka...kdyby autor ubral přestřelek, aby to nebylo jak v laciným americkým filmu, dostal by ode mne pět hvězd.

Pauline23
28.07.2018

Skvěle napsané, Patrick mě bavil svým humorem a přirovnáním. Kniha je skvěle vyvážená pro svůj humor, tak pro války gangů, rasismus a vysokou hru politiků...za mě úžasný a jdu na druhý díl... jedině doporučuji. Kniha je určena k zamyšlení nad žitím pod "politickými otrokáři"ve jménu demokracie.

encyklopedie
20.04.2018

...sice je to ze série
Patrick Kenzie & Angela Gennarová (1.), ale já to četl jako poslední /knihovníku, styd se!/
Nicméně to vůbec neubralo na žádném hodnocení a je to stovka jako mých oblíbených 321% .....
Lehane je špica a jestli se nebude vydávat pro neprodejnost, tak jsme čtenáři hooooooodně poškozeni .....kurecpalec, jestli bych se nenas...
Kokotin jsou v Knize mraky .......

Lmslaver
05.04.2018

Při čtení Černé nenávisti se na vás sesype kulometná palba skvělých hlášek, brilantní akce a kvalitní detektivní práce dvou hlavních hrdinů. Série Kenzie a Gennaro se Lehanemu povedla na jedničku a je jen škoda, že není v češtině vydána kompletně.

Roubas
15.01.2018

Vtěsnat do relativně slabý knížky tolik postav, ať už zkorumpovaných, zvrácených, vtipných, dát tak velký prostor ústřední dvojici soukromých oček, aby si na ně člověk ihned zvykl a chtěl s nimi zajít na drink, ukázat společnosti poměrně nepříjemný pohled do zrcadla, šikovně zvládnout akční scény a ještě u toho všeho být vtipný? To asi bude umění. Nenašel jsem jediný slabý odstavec.

davas
12.01.2018

Určitě hodně dobrá kniha ,které se mi zpočátku nečetla lehce...člověk si trošku musí zvyknout na jiný styl psaní ...ale asi od 60 stránky to nabralo ten správný směr a pak už to bylo super čtení ...