Insomnie

Spánková paralýza, znepokojivé zvuky, nezvaní hosté… Noci ve starém domě na Žižkově třídě v Českých Budějovicích jsou pro mladého muže, který se přistěhoval ke své přítelkyni, stále hrůznější. Co bzučí ve stěnách? Kdo tiše postává v temném rohu ložnice? Pomůže bývalý farář z dalekého Klenčí pod Čerchovem? Českobudějovický spisovatel Václav Votruba se ve své nové knize Insomnie vydává na pole psychologického hororu, který by mohl potěšit čtenáře například H. P. Lovecrafta. „Cílem není za každou cenu děsit, spíše vyvolávat nepříjemné pocity,“ říká autor a zve vás na návštěvu do světa, který překračuje lidské chápání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/380659/insomnie-u5Y-380659.jpg 3.58
Horory, Literatura česká
Vydáno:, Nová Forma

zoew

Ty 4* jsou spíš za čtivost než obsah. Obsah byl spíš zajímavý než dechberoucí nebo snad dokonce hororový.

Zlajda95

Asi jsem od insomnie čekala více, než mohla skutečně nabídnout. Byl to příběh, který bych čekala někde na blogu a ne přímo tištěný. Od autora jsem nic jiného nečetla, tak nevím, jak je na tom se psaním a jazykem, jeho styl mi připadal poněkud strohý, ale konec konců, bylo to psáno formou deníku... (nebo alespoň podkapitoly byly nadepisovány datem). I přes průměrné vyjadřování (nebo možná díky němu?) mi některé strašidelné pasáže připadaly celkem autentické a některé popsané pocity strachu znám sama, když si ze mě moje fantazie dělá občas srandu :-D Pokud po knížce sáhnete, pusťte se do čtení v noci, ať atmosféře trochu pomůžete ;-)

wlado

Od knihy tohto typu som čakal viacej hororovej atmosféry. Autor mohol knihu podať ako román a nie ako vlastný denník, v ktorom sú len predkladané skutočnosti z jeho života. No a Karel vyznel skôr ako vtip než ako hororová postava.

shatterhand

Četl jsem ve stejné době jako knihu Lovci duchů, tuzemská Insomnie mě bavila víc, i když se nedají úplně srovnávat. Příjemné překvapení.

sturmy

Skvělá kniha, kjterá zaujme hnedka na poprvé a od chvíle, kd yjí otevřete, tak se vám začnou dít podivné věci doma. A těžko se vám bude pak spát. Nic pro zbabělce.

horory lovecraftovský horor české horory poruchy spánku, nespavost České Budějovice Český Krumlov Domažlicko duševní poruchy, duševní nemoci

Václav Votruba

Václav Votruba