Insomnie

od:


KoupitKoupit eknihu

Spánková paralýza, znepokojivé zvuky, nezvaní hosté… Noci ve starém domě na Žižkově třídě v Českých Budějovicích jsou pro mladého muže, který se přistěhoval ke své přítelkyni, stále hrůznější. Co bzučí ve stěnách? Kdo tiše postává v temném rohu ložnice? Pomůže bývalý farář z dalekého Klenčí pod Čerchovem? Českobudějovický spisovatel Václav Votruba se ve své nové knize Insomnie vydává na pole psychologického hororu, který by mohl potěšit čtenáře například H. P. Lovecrafta. „Cílem není za každou cenu děsit, spíše vyvolávat nepříjemné pocity,“ říká autor a zve vás na návštěvu do světa, který překračuje lidské chápání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/380659/insomnie-u5Y-380659.jpg 3.58
Žánr:
Horory, Literatura česká
Vydáno:, Nová Forma
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Přidat komentář
zoew
27. srpna

Ty 4* jsou spíš za čtivost než obsah. Obsah byl spíš zajímavý než dechberoucí nebo snad dokonce hororový.

Zlajda95
22. srpna

Asi jsem od insomnie čekala více, než mohla skutečně nabídnout. Byl to příběh, který bych čekala někde na blogu a ne přímo tištěný. Od autora jsem nic jiného nečetla, tak nevím, jak je na tom se psaním a jazykem, jeho styl mi připadal poněkud strohý, ale konec konců, bylo to psáno formou deníku... (nebo alespoň podkapitoly byly nadepisovány datem). I přes průměrné vyjadřování (nebo možná díky němu?) mi některé strašidelné pasáže připadaly celkem autentické a některé popsané pocity strachu znám sama, když si ze mě moje fantazie dělá občas srandu :-D Pokud po knížce sáhnete, pusťte se do čtení v noci, ať atmosféře trochu pomůžete ;-)

wlado
16. srpna

Od knihy tohto typu som čakal viacej hororovej atmosféry. Autor mohol knihu podať ako román a nie ako vlastný denník, v ktorom sú len predkladané skutočnosti z jeho života. No a Karel vyznel skôr ako vtip než ako hororová postava.

shatterhand
17. června

Četl jsem ve stejné době jako knihu Lovci duchů, tuzemská Insomnie mě bavila víc, i když se nedají úplně srovnávat. Příjemné překvapení.

sturmy
04. června

Skvělá kniha, kjterá zaujme hnedka na poprvé a od chvíle, kd yjí otevřete, tak se vám začnou dít podivné věci doma. A těžko se vám bude pak spát. Nic pro zbabělce.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

horory lovecraftovský horor české horory poruchy spánku, nespavost České Budějovice Český Krumlov Domažlicko duševní poruchy, duševní nemoci

Autor a jeho další knihy

Václav Votruba

Václav Votruba
česká, 1987

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených8x
v Čtenářské výzvě2x
v Knihotéce6x
v Chystám se číst19x
v Chci si koupit6x