Zlatinka.Emilly Zlatinka.Emilly komentáře u knih

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Specifický styl psaní, kdy od prvních stránek je příběh napínavý. Bolest, která se nedokáže vstřebat, ani žádným jiným způsobem ji nelze vypustit z hlavy, dokáže vyvolat pomstu na zcela nevinných lidech. I když v tomto případě zas tak o nevinné lidi nešlo, podle pachatele byla každá oběť potenciálním zabijákem.

03.11.2018 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Ze začátku jsem nechytala souvislosti, ale později se začal příběh slévat dohromady. Takže za celkové hodnocení musím říct, že to bylo pěkné. Zase se mě připomnělo, že nevíme, co se v kom skrývá. V tomto případě skončilo odkrytí hrůzné pravdy happy endem. Bylo mi líto Connora a za Tess mě mrzelo, že dokázala zapomenout na to, co jí manžel udělal. Maličká Polly zaplatila za hříchy svého otce (Johna-Paula) a tím se uskutečnila spravedlnost pro Rachel. Moc se mi líbil závěr Epilogu: "Nikdo z nás nemá tušení, jakými všemožnými směry se naše životy mohly ubírat a možná i ubírat měly. Některá tajemství by měla zůstat tajemstvím navěky".

27.10.2018 4 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

První kniha od této autorky, kterou jsem si přečetla díky Výzvě. Co se týká příběhu samotného, tak místy úsměvný, místy bolestivý pro Sylvii. Čtenář může nahlédnout do zákulisí žárlivě milující matky. Půjde i přes "mrtvoly" jen aby dosáhla svého a že je vychytralá, to potvrdí každý, kdo si knihu přečte. Mě bylo líto Sylvie, která měla plány do budoucna a ty vzaly za své právě díky matčinu zásahu. Nakonec mě bylo líto i Hynkovy mámy. Možná, kdyby byla zasvěcena do vztahu svého syna přinejmenším od té chvíle, co byly zasvěceny i Sylviiny rodiče, nemusela by se cítit jejich vztahem tak ohrožena. Valerie byla proradná a vypočítavá mrcha, které byla její role naservírovaná a ona jen využila příležitosti. Nakonec Hynek, který byl středem všeho a mohl urovnat vztahy všech stran, byl podle mne potrestán ze všech nejvíc. Podveden vlastní matkou i Valérií a opuštěn ženou, kterou před tím tolik miloval …. Co se týká Výzvy, tak nevím jestli je to ta správná kniha pro otázku č. 18: Kniha, jejíž děj se odehrává v Brně. O tom, že snad hlavní postavy žijí v Brně, nastínila kniha opravdu velmi opatrně.

09.08.2018 5 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Tuto knihu jsem si koupila jen proto, abych "zabila" hoďku volného času. Musím říct, že jsem se od ní neodtrhla dřív, než jsem celých těch 488 stránek nedočetla do konce. Děj vtahuje čtenáře do prostoru příběhu hned od první stránky. Asi ve třetí třetině knihy jsem si vytipovala vraha, po kterém na konci příběhu šla celá policie a jak jinak, než že jsme se mýlili všichni. Takové rozuzlení, které nastalo v závěru knihy, bych tedy opravdu nečekala. Podle mě je to vynikající krimiromán, takže mám ode dneška dalšího oblíbeného autora :)

05.08.2018 5 z 5

Křižovatky smrti Křižovatky smrti Elly Griffiths

Knížka se mi líbila, jen jsem "pitomá :) " koukla (nějakým omylem :) ) na skoro poslední stránku a tak jsem hned věděla, kdo je vrah. No ale i tak pěkné čtení a také se člověk něco dozví o oboru, který mu není vlastní (alespoň mě ne) a tím je antropologie. Za hlavní hrdinku Ruth mě potěšilo to, co ji čeká - a je to pěkné čekání :) :) :)

01.08.2018 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Po té, co jsem se prokousala až k vrahovi, jsem změnila svůj pohled na tento příběh utrpení a zvrácenosti. Pachatel/.. byl/. v tomto případě dohnán/. k rozhodnutí ze kterého se už nedalo vycouvat.

12.06.2018 4 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

U této povídky se jedná o Edici světového bestselleru, ale ta zlatá známka na obálce mě zklamala. Takže už pro mně nebude vodítkem pro výběr. Kdo lže? Kde je pravda? Tak tohle nám povídka nesdělila, snad ani sama autorka nevěděla, jak ji ukončit.

10.06.2018

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Mě se knížka moc líbila a docela mě překvapil konec. Jak se nakonec vše rozuzlilo a dobře dopadlo. Vím, že v životě to tak vždy nebývá, ale je dobré myslet pozitivně - no co kdyby jsme byli v Audřině kůži my? Taky bychom si přály šťastný konec, ne? Akorát mi bylo líto toho pejska a jeho páníčka :(
A poučení? Jak jednoho neštěstí může pomoci druhému ke štěstí.

03.05.2018 5 z 5

Strach a chvění Strach a chvění Amélie Nothomb

Příběh mě zaujal japonským stylem života. Amélie, ač ponižována svými nadřízenými, trpělivě očekává den, kdy jí skončí pracovní smlouva a ona bude moci odejít z jedné prestižní firmy. Ač jsou na tuto knihu negativní reakce, mě se líbila a to právě proto, že se tak vymyká evropskému myšlení. Přemýšlela jsem o tom, jak bych reagovala já, kdybych byla v Améliině kůži a došla jsem toho názoru, že zůstat ve firmě a dostát tak smlouvy, bylo od Amélie velké hrdinství. Já osobně bych dala okamžitou výpověď a do doby jejího vypršení bych se "hodila" marod :) Amélie, ač Belgičanka odkojena japonskou kulturou, přijala hodnoty této obdivuhodné země, a proto také její myšlení a chování se vymyká naší zažité kultuře. Svoji "trýznitelku" obdivuje a bílé je bílé a černé je černé.

07.03.2018 5 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Zdařilý psychologický román. Stačí tak málo a život se zhroutí jako domek z karet. Navíc poznamená každého zúčastněného na celý život. Každého jinak, ale bolest si nese v sobě každý.

14.01.2024 4 z 5

Z Paříže do Paříže Z Paříže do Paříže Joseph Joffo

Zajímavý příběh z pera muže, který jako desetiletý chlapec prožil tento příběh na vlastní kůži.

06.01.2024 4 z 5

Až moc blízko Až moc blízko Eleanor Moran

Přečetla jsem 50 stránek a po přečtení recenzí už nemám chuť pokračovat. Možná si ji později doposlechnu jako audio.

20.10.2023 1 z 5

Tři týdny ... a navždy sbohem Tři týdny ... a navždy sbohem Charles James Box

Zpočátku se mi kniha moc líbila, později začala ubírat na kvalitě příběhu. Podruhé bych jí asi už nečetla.

20.10.2023 3 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Napínavé, příjemně se poslouchalo. Jak poznat psychopata?

21.07.2023 5 z 5

Medikus z Heidelbergu Medikus z Heidelbergu Wolf Serno

(SPOILER) Pěkný příběh ze 16. století a nahlédnutí do doby, kdy se léčilo spíše bylinkami a praktikami, jaké v té době byly dostupné. Těžké časy z doby epidemie moru byly rovněž popsány na úrovni tehdejší doby a lidem v té době muselo být opravdu těžko. Konec se mě nelíbil. Dostal se Lukas opět do života? Měl možnost dožít svůj život po boku milované ženy a svého syna? Proč mu nikdo nepomohl, proč každý mlčel a dával tak souhlas Christophovi, že jedná v pravdě a spravedlnosti. Vždyť v té době byl už Lukas váženým pan medikus, tedy lékař, který byl opravdu srdcem pro každého nemocného. Nechápu proto, že nikdo nic neudělal, nikdo mu nepomohl, ani jeho princezna. Asi to bylo tou dobou.

01.07.2023 4 z 5

Kdo tě hlídá Kdo tě hlídá Mary Higgins Clark

Kniha se mi líbila, nechyběla romantika ani napětí. Osud svou cestu našel a nad dobrem držel svojí ochranou ruku.

01.07.2023 4 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

Sloan na mě působí jako lev. Když se do něčeho zakousne, nepustí. A udělala dobře. Pěkně jsem si u poslechu omalovávala :)

27.06.2023 4 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Zápletka za zápletkou, aby se nakonec klubko podezření rozmotalo. Netušila jsem kdo to je, ale po odhalení mě to nepřekvapilo.

13.04.2023 3 z 5

Ženu ani květinou... Ženu ani květinou... Simona Monyová (p)

Je jasné, že se jedná o autobiografii a kdyby si paní Monyová sama sebe vážila jako ženy, mohla tu dnes být a psát další a další knihy. Takové chlapy jako Marek bych odvezla na pustý ostrov.

19.03.2023 4 z 5

Byla jsem otrokyní Byla jsem otrokyní Mende Nazer

No páni!!!!! Děsný osud, který Mende zažila, ale nakonec vybruslila v pohodě, myslím. Bych si jednou přála, aby se role obrátili a ti, co zotročují, aby na vlastním těle zažili, jaké to je. Poroučet , ubližovat a ponižovat druhé. Jako lidi jsme si rovni, není nikdo méněcennější, každý člověk má obrovskou hodnotu.

10.03.2023 4 z 5