Zemlja Zemlja komentáře u knih

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Řekla bych, že tahle tolik neodsejpá. Odehrává se na zajímavém místě, jehož popis by mě opět zlákal k návštěvě.

06.10.2023 3 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Pro mě je tohle další příběh o ženě lapené konvencemi doby. Neměla moc nadějné vyhlídky v manželství. Snažila se, ale zbytečně. Unikla alespoň nějak.

Lovci jeskynních medvědů Lovci jeskynních medvědů Josef Augusta

Hodně jsem vnímala, jak bylo těžké a bolestivé žít a přežít. Jak byli odvážní, většinou měli nepohodlí, byla jim zima. Spisovatel i ilustrátor jistě ovlivnili/oslovili touto knihou mnoho čtenářů. Krása.

05.10.2023 5 z 5

Muž nebo žena? Muž nebo žena? Zdeňka Jordánová

Nikomu neuškodí, když si to přečte. Mnoho dobrých postřehů a rad, jak žít spokojeněji, důstojněji.

Tvoje dítě jako šance pro tebe Tvoje dítě jako šance pro tebe Zdeňka Jordánová

Tahle se autorce povedla. Dobré příklady a rady pro rodiče i pro každého, kdo tráví čas s dětmi a chce jim rozumět nebo vědět, jak na ně. Pomohla.

Mansfieldské panství Mansfieldské panství Jane Austen

Tahle kniha není tak bohatá na postavy/typy postav, ani se neodehrává v tak bohaté společnosti jako Rozum a cit nebo Pýcha a předsudek, ale přesto je zajímavá. Ženská hrdinka je na tom dost bídně s vyhlídkami na slušnou budoucnost, potřebuje podporu příbuzných, ale je navzdory tomu vědomá si vlastní ceny. Tohle bylo v době napsání určitě důležité se z literatury dovídat, mít takový příklad.

Ďábel a slečna Chantal Ďábel a slečna Chantal Paulo Coelho

Nenadchla mě, nutila jsem se přečíst ji do konce. Žádná přitažlivá nebo zajímavá postava či myšlenka.

05.10.2023 2 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Tak tahle se nepovedla. Jako by ji napsala S. Monyová.

05.10.2023 2 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Slušné. Drsné. Takový návod, co s někým, kdo se potácí životem a neví, co s ním, nebo dokonce fňuká.

05.10.2023

Brida Brida Paulo Coelho

Tuhle mám od Coelha nejraději. Mít někde, a najít svoji druhou polovinu, to by bylo něco.

05.10.2023 5 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Upoutalo mě to. Zajímavé informace o bulimii a anorexii. Do té doby jsem moc nerozuměla, o co jde.

04.10.2023 4 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

První detektivka, která mě naladila na čtení těch dalších. Fajn. Jistoty pro chvíle volna. To není málo.

04.10.2023 4 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Jak je to pořád milé. Čas to nepoškodil. Asi psané s láskou. A ta se z toho neztratila.

Opona Opona Ondřej Hübl

Hm, po labuti další překvapení. Napínavé. Několikrát se zápletka začala ubírat jinudy, než bych čekala. Zábavné, k zamyšlení.

Hod mrtvou labutí Hod mrtvou labutí Ondřej Hübl

Jako blesk z čistého nebe, zjevení. Bavila jsem se. Překvapení příjemné.

Stepní vlk Stepní vlk Hermann Hesse

Nemohla jsem přestat číst. Ani nevím proč. Nevím to rozumem, citem ano.

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Jedna ze zásadních světonázorových knih. Nepřekonatelná.

Město a hvězdy Město a hvězdy Arthur Charles Clarke

Tenhle soubor povídek miluju. Při čtení jsem nevěřila, že může někdo něco takového vymyslet. Magické!

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Hrůzná doba. Nebylo úniku. Strašné. Cokoli s inkvizicí je pro mě děsivé.

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Výlet do prvorepublikového městečka, vztahů mezi různými obyvateli; náhled do rodiny maloobchodníka, rošťáren partičky kluků. Vtipná, citlivá knížka.