Tvoje dítě jako šance pro tebe

Tvoje dítě. Je konečně na světě... Jaká událost. Jako by svět byl najednou jiný, než byl dosud, čekáš snad zázrak, čekáš, že se stane NĚCO... Máš dítě... Vše je nové a výjimečné. To nádherné a malé tělíčko, vyžadující zvláštní péči, obsluhuješ zpočátku s velkou úctou a ostychem. Pomalu si zvykáš na ten nový a zvláštní pocit jeho blízkosti. Slavnostní pocit pomalinku odchází. Již ho vnímáš jen občas, neboť nové se stává běžným. A teď je ta chvíle, kdy pochop, že tvoje dítě je totiž šance pro tebe! Šance dozvědět se o sobě všechno, šance pohnout se ve svém životě dál, šance poznat se a pochopit. Využij jedinečnou příležitost tohoto dokonalého zrcadla. Naslouchej svému dítěti a využívej jeho nekonečnou moudrost a jeho dokonalé přijetí. Již nikdy v životě tě nebude mít nikdo tolik rád a tolik ti důvěřovat. Již nikdy nikdo o tobě nebude tolik vědět a tolik tě znát... Tato kniha je již autorčina čtvrtá v pořadí a má všechny předpoklady se stát jejím nejúspěšnějším titulem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284657/big_tvoje-dite-jako-sance-pro-tebe-RXw-284657.jpg 4.2107

Kniha Tvoje dítě jako šance pro tebe

crazyslunicko

Knihu by si měl přečíst povinně každý rodič. Jsem jí celá pohlcená a částečně rozpolcená. Kniha nám ukazuje nejen to jak si nás naše dítě vybere a s kým, ale jak nám celý život pak ukazuje sebe jako zrcadlo. To jak se chováme, jak lžeme sami sobě, to co do něj vkládáme.. všechno má svůj smysl, svůj záměr. Každé dítě je jiné a vždycky je dítě odrazem svých rodičů. Člověk by se dětem měl věnovat, ale neměl by se jim obětovat.. a určitě by jim to neměl nikdy vyčítat.. Milujme své děti takové jaké jsou... Jsou tady pro nás z nějakého důvodu, učme se od nich, jsou naše budoucnost a změní vám kompletně celý život...

"Již nikdy vás nebude nikdo tolik milovat, již nikdy vás nebude nikdo tolik potřebovat a již nikdo vám nebude nikdo tolik věřit jako vaše děti. Využijte tuto šanci, kterou jste sobě dali. Díky za toto velké setkání."

asden12

Jedna z klíčových knih mého života. Dnes, s odstupem pár let už je mnoho myšlenek z ní prakticky běžnou součástí téměř mainstreamu. Ale Zdenka udělala těmto myšlenkám do prostoru entrée. Stojí za to přečíst a popřemýšlet.

LunaL.
09.10.2021

(+ SPOILER) Nehodnotím, protože jsem se ke knize dostala náhodou a nedokázala jsem ji dočíst. Určitě mi pomohla si ujasnit, že si mám víc stát za svým rozhodnutí, že budou dětí méně zmatené. A že je špatně, když je dítě středem vesmíru. Ale jinak hodně věcem nevěřím. Ani tomu, že je to volba dítěte, kdy se narodí, komu a jestli bude mít sourozence.. Ale ani tomu, že už jen tím, jaká bude naše reakce na zjištěné těhotenství, může ovlivnit celý život dítěte. Popravdě jsem přečetla 3/4knížky a až jsem z toho začala mít pocit, že každé dítě si do dospělosti ponese nějaké trauma (a asi ne jedno), protože se toho dá pokazit tolik..! Asi bych to nebrala vážně a tak doslova, jinak by se rodič musel zhroutit předem.. :)

lencin
26.08.2020

Obsah úžasný, forma slabší. Pro mě příliš "americké", ale i přes to zajímavé.
Každý má a dostane to, co chce a potřebuje.
(2006)

LiLinka
12.07.2020

Nečekala jsem, že toto čtení bude opravdu šance pro mě. O tom, zamyslet se nad tím, co jsem si do života přinesla apod. Některé příběhy mi ukázaly zrcadlo a realitu. Sice vám to nedá odpovědi na otázky týkající se těhotenství a porodu, ale zapřemýšlíte nad tím vším úplně jinak. Přirozeně.

leones
10.06.2020

Zkoušela jsem knihu dočíst do konce dvakrát, ale vzdala jsem to. Souvislosti je dobré hledat, ale některé postřehy mi přijdou příliš zjednodušující, napr. těhotenské nevolnosti jako odmítání apod.

RendyaDav
12.01.2020

Kniha mě zase hodně dala , obohatila mě...o různé úhly pohledu...Je to čtení filozofické , psychologické , s příběhy ze života nás obyčejných lidí...Proto toto čtení nemusí každému vyhovovat...

JaninkaB
10.01.2020

Výborná kniha s několika Aha! momenty to mne. Člověk musí být už otevřený, aby chápal. A hlavně přijmout zodpovědnost za svoje okolnosti.
Nedávala bych to jako knížku pro nastávající rodiče.
Tvoje dítě vnímám spíš jako šanci pro naše vnitřní dítě. Často ho máme stále zamrzlé a bolavé uvnitř dospělého těla.