Muž nebo žena?

Muž nebo žena? https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/5778/muz-nebo-zena-hGI-5778.jpg 4 53 12

Muži a ženy jsou rovnocenní! Muži nikdy nepoznají svoje mužství, pokud se nesetkají se ženou, a ženy nebudou nikdy ženami jinak než skrze muže. Jeden bez druhého nemohou být. Žijeme v polaritním světě... Zdá se vám, že je lepší noc, nebo snad den? Je lepší Měsíc, nebo snad Slunce? Možná upřednostňujete bílou kočku, nebo snad černou? Přestaňte s tím! Spojte pohled muže a ženy a vytvořte si celý obraz tohoto světa. Spojte se s Bohem! Spojte muže a ženu ve svých odlišnostech, přestaňte bojovat, začněte se projevovat, respektovat a spolupracovat. Pokud pochopíte pravidla hry, spojíte své pohledy na svět, otevírá se před vámi nekonečný potenciál. Pochopte, že i vy sami potřebujete myslet i konat a to je žena i muž ve vás. Přijmete-li rovnocennost mužů a žen, nastane i ve vašem mozku rovnováha. Přijměte se, ať jste muž a nebo žena. Rovnováha v mozku každého z nás ovlivní celkovou rovnováhu na Zemi.... celý text

Zemlja
05.10.2023 4 z 5

Nikomu neuškodí, když si to přečte. Mnoho dobrých postřehů a rad, jak žít spokojeněji, důstojněji.

tereza5050
24.04.2023 5 z 5

Mně se kniha moc líbila, protože odpovídá na mnohé partnerské vzorce, ale nabízí i jiný pohled na život a vztahy. Na vše se dá hledět z více úhlů.Člověk se i pousmívá a poznává nad mnohými příběhy a zároveň víc chápe své jednání a proč tomu tak bylo.
Je to moje první přečtená kniha od paní Jordánové. Určitě sáhnu i po další.

KaLiBi
23.10.2022 2 z 5

Nevím co si o knize myslet. Našla jsem v ní několik dobrých myšlenek (například zrcadlení). Na druhou stranu jsem zjistila, že autorka má jiný pohled na svět a věří jiné životní filosofii než já. Přijde mi, že některé pasáže, které radí, abychom se zaměřili sami na sebe vybízejí až k sobeckosti a bezohlednosti. Ale nejspíš to bude právě tím, že nejsem s autorkou naladěna na stejnou vlnu.

vlkcz
08.09.2022 5 z 5

Hluboké pravdy, které si odmítáme připustit, dokud nám opravdu není ouvej. A někdy ani dlouho potom. Pěkně zvolené ilustrativní příběhy ukazují, jak je u autorky zvykem, na první pohled skryté souvislosti.

Čokoláda
24.04.2022 5 z 5

Obdivuji moudrost paní Jordánové. Všechno, o čem píše, se mi zdá logické a srozumitelné. Podobnými zážitky, o kterých se kniha zmiňuje, jsem také prošla. Rady paní spisovatelky na řešení podobných situací pomáhají. Vysvětlují příčiny vzniku konfliktů a nabízejí pomoc při hledání klidné, vyrovnané a rozumné cesty životem.

RendyaDav
12.01.2020 5 z 5

Zase je to o tom ,že Žena a Muž -jsou si rovnocenní...A jeden bez druhého nemůžou být...Jak jednoduché , ale bohužel pro některé těžké...

New-radus
22.02.2017 1 z 5

Zdeňku Jordánovou jsem zbožňovala. Všechny knihy jsem zhltla. Tuhle jsem nedočetla. Nedokážu objektivně říct proč. Najednou mi to přišlo tak moc nepodložené a tak moc "Halinovské" (tedy "Měla jsem jednu kamarádku a ta..."), že jsem ji prostě zase vrátila do knihovny.

hana1984
20.06.2016 4 z 5

zajímavé počtení

mariva
04.04.2016 4 z 5

Další zajímavá kniha plná námětů k zamyšlení.

Malanika
18.07.2015 5 z 5

Asi nejlepsi z knizek pani Jordanove, kazdy tu najde kus sebe.

Petratra
15.10.2014 5 z 5

Zvláštní kniha ale velmi inspirativní. Kdysi jsem od kamarádky dostala jako dárek Souvislosti a i přes pár zajímavých myšlenek jsem tuto paní považovala za podivínku. Po přečtení této knihy měním názor. V jejích názorech je občas až bolestivá pravda, když člověk přijme její tak trochu zvláštní pohled na život.
"Ano má smysl jedině tehdy, jestli opravdu ANO, a pokud říkáte ano, ale myslíte nebo cítíte ne - skončete s tím! Vaše ano stejně nemá žádnou hodnotu, pokud jste ho řekli jen proto, že jste nedokázali říci ne."
"Čím méně si sami sebe vážíme, tím více bojujeme, čím méně máme rádi sami sebe, tím více ubližujeme druhým, čím méně lásky cítíme, tím více bolesti do našeho života přichází. Lásce se nemusíme učit, ani se k ní nemůžeme donutit. Stačí se pro ni rozhodnout. Láska je přijetí, přijetí všeho a všech."

Danafantom
04.06.2012 5 z 5

Rozhodně stojí za to přečíst si zajímavé názory paní Jordánové. Člověk si pak v hlavě dost věcí přerovná. A za to jí opět patří můj dík.