zd0981 zd0981 komentáře u knih

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Na prvních asi 100 stranách stále omílání stejných věcí, nudné pasáže z hudebních produkcí, sentiment nevyzrálého chlapíka, děj se neposouval. Když jsem si představil, že toto mne čeká na 1000 stranách, ztratil jsem vůli dále trpět a knihu jsem odložil...

23.10.2019 1 z 5

Město mečů Město mečů Robert Jackson Bennett

Excelentní, po delší době zase něco nového ve fantasy oblasti

01.09.2019 5 z 5

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

První knize jsem ještě dal šanci, tuto jen silou vůle dočítám, myslím, že autorka si psaním kompenzuje nějaké psycho problémy...
Pokračovat asi nebudu, přinejmenším dokud nezapomenu na toto

29.08.2018 1 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

Teprve, když jsem si řekl, že se tento podivný příběh neodehrává na naší planetě, v "našem" Rusku či Maďarsku, ale někde v alternativním vesmíru, jsem byl schopen alespoň trochu akceptovat dílo plné podivných postav a jejich podivných reakcí na krkolomné zvraty a situace.
I tak jsem měl potíže s uvěřitelností tomuto příběhu.
Lituji čtenáře, kteří v knize hledají a myslí si, že i nalézají informace o určitých úsecích dějin Ruska (Maďarska)

30.11.2016 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Asi do poloviny pěkné, potom z toho autor udělal cajdák

03.09.2016 3 z 5

Zima světa Zima světa Ken Follett

Ještě tak nejlépe jde autorovi červená knihovna.
Jinak naivní, zkreslující. Sympatický by mohl být jeho antikomunismus, ten je však nahrazen idealizujícími představami a možnostech socialismu sociálnědemokratického ražení, což je také cesta do pekla.

21.04.2016 3 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Spekulativní producírování amerického intelektuála, tak bych to shrnul.
Pár míst zajímavých, ale kvůli nim mi nestálo za to číst celou knihu. Neříkám, že jsem skončil, ale odložil jsem to někde po třetině knihy.

A to jsem to četl podruhé. Poprvé jsem to přečetl, celé, hned jak to vyšlo u nás, Tehdy jsem se k tomu špatně propracovával. Na každý takový bestseler, který se nám dostal do ruky, jsme koukali s otevřenou ústy.
Dnes mám jednak víc životních zkušeností, jednak větší rozhled a také asi větší kritičnost.

24.03.2024 2 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Vím, že nejsem cílová skupina této knihy. Hodně jsem o této sérii slyšel, tak jsem to chtěl zkusit.
Je to celkem čtivé, svět docela zajímavý ale toho "holčičího" tam je prostě moc. Chvílemi je toho tolik, že se v tom balastu ztrácí jakýkoliv děj.
Takže končím. Minimálně do té doby, než zdětinštím...

26.11.2023 2 z 5

Pandořina hvězda – Invaze Pandořina hvězda – Invaze Peter F. Hamilton

Velmi těžko se mi kniha hodnotí. Z části, bohužel spíše menší, zajímavá, i akční. Z toho nuda, někdy neskonalá, kde můžete přeskočit řadu stránek, a nedotkne se
to srozumitelnosti.
Škoda

28.06.2023 3 z 5

Přeběhlík Přeběhlík Daniel Silva

Tak tady jsem se už docela nudil. Ono psát knihy jako sérii není pro spisovatele myslím až tak jednoduché, aby se stále stejný hrdina, stále stejné postupy, stále stejné kulisy... neomrzely. Ne každý to dokáže. Uvidím, jak se s tím vyrovná autor v dalších dílech.
Potom mám pocit, že stále větší plochu knihy zabírají odkazy, někdy dost zdlouhavé a nudné, na stále se opakující na akce a situace z minulých příběhů.
Nakonec, ale za to spisovatel nemůže, jednání ruských politiků ve světle událostí posledního roku působí nereálně a víra, že snad třeba je možné s Rusy se dohodnout působí naivně. Ale tu naivní představu měl nejen D. Silva ale velká část západního světa.

23.03.2023 3 z 5

Kavky Kavky Ken Follett

Naivní, místy až hloupé. Plné laciných klišé...
Těm, kterým to nevadí tak se to může líbit.

18.12.2022 1 z 5

Hranice Hranice Cormac McCarthy

Ani si netroufám hodnotit hvězdičkami. Knihu jsem odložil nedočtenu, to se mi zase tak často nestává, zvláště u takových autorů jako je McCormac.
Proč?
Hlavním důvodem byla beznaděj, která jak se mi zdálo prolíná textem. Žádná naděje nikde vůkol. A současné době opravdu nemám sílu na takové příběhy. Omlouvám se autorovi.
Druhý důvod souvisí s tím prvním. Zdlouhavé je to, často jsem nechápal, proč postavy jednají tak jak jednají, proč se rozhodují tak jak rozhodují i když je zřejmé že se rozhodují pro cestu ke zkáze.

01.11.2022

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Četl jsem kvůli vnukovi, dostal to k Vánocům, tak abych věděl, co to je, ani nedávám hvězdičky. Opravdu dětská záležitost, tak pro 10–12 let. V našem vzdělávacím systému se neklade moc velký důraz na řecké bájesloví tak nevím, asi to pro většinu dětí nebude až tak srozumitelné. Čte se to ale docela dobře.

21.10.2022

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

Tak tenhle díl jsem už nedočetl a pokračovat nebudu. Při pomyšlení, že mám kolem sebe spoustu zajímavých titulů mi přišlo trávení času nad touto sérií jako mrhání.
Přitom to mohl být zajímavý počin...

19.06.2022 odpad!

Cesta stínů Cesta stínů Brent Weeks

Po slušném úvodu se to z vícero důvodů pokazilo. Nějak všeho bylo moc, jmen, dějových linek, zvratů... Prolistoval jsem to sice do konce, ale k druhém dílu přistoupím jen na základě lepších hodnocení a bedlivém zvážení.
Škoda mělo to potenciál

27.04.2022 2 z 5

Anglický zabiják Anglický zabiják Daniel Silva

Zajímavá, dobře napsaná kniha. Kromě napínavého děje přináší i netradiční pohled na často u nás idealizovanou neutralitu Švýcarska.

14.03.2022 5 z 5

Hraniční válka Hraniční válka Neal Asher

Imaginace autora opět úžasná, nějak však už všeho bylo moc a tak jsem se dokonce v pasážích detailních popisu bitev a bitek docela nudil. Jakmile však děj zase nabral nasíle, pak to bylo perfektní. Závěr zajímavý...

23.09.2021 4 z 5

Pandořina hvězda – Bariéra Pandořina hvězda – Bariéra Peter F. Hamilton

Rozporuplné pocity. Výborné pasáže se střídají s nudnými, slabými, nezáživnými. I na, zcela zbytečné, softporno scény se dostane.
Svět Ságy je bohatý, mnohé nápady jsou zajímavé, jiné až comicsově barvité jsou úsměvné.
Ale za přečtení to stojí...

09.08.2021 3 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

První stránky čtivé a docela zajímavé, ale posléze čtivost zůstala, ale jinak se z toho stala holčičí limonáda.
Nic pro mne, v sérii pokračovat nebudu

20.07.2021 2 z 5

Tyranův zákon Tyranův zákon Daniel Abraham

Výborná věc. Je pravda, že jsou tam místa, kde se postavy věnují spíš než akci úvahám, vzpomínání, ale není to samoúčelné.
Na druhé straně dokáže autor děj popohnat, takže mnohdy dlouhé cesty odsýpají

11.05.2021 5 z 5