Tyranův zákon

Třetí svazek kritikou i čtenáři vychvalovaného eposu Mince a dýka mistrovského vypravěče Daniela Abrahama. Velké válce už nic nezabrání. Tyran Geder Palliako dovedl svou zemi do války, ale každé vítězství vyústilo jen v další konflikt. Teď má před sebou ještě větší válku a je odhodlán nastolit mír. I kdyby kvůli tomu měl pozabíjet sebevíc lidí. Cithrin bel Sarcour, odpadlá bankéřka z Medejské banky, se vrátila do lůna společnosti. Zaučuje se uprostřed války, ale v její minulosti a jejím nitru číhá ještě větší nebezpečí. Clara Kalliam ovdověla a upadla do nemilosti v srdci říše, aby se z ní stala věrná zrádkyně bránící vlast proti sobě samé. A kapitán Marcus Wester pátrá ve stínech světa po prastarém tajemství, které změní válku způsobem, jenž ani on sám nedokáže předvídat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289780/tyranuv-zakon-9rD-289780.jpg 4.229

Mince a dýka 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Laser-books (Laser)

The Tyrant´s Law, 2013

Kniha Tyranův zákon

Bediczek

Z některých Gederových scén mrazí. Marcusova linka na mně působí jako jakási parodie na klasickou fantasy. Cithrin je asi nejslabší, většinu času probádá v Suddapalu pod vlivem vína, ale ani tak mi nevadí. Clara si prochází zajmavou transformací, jsem zvědav kam to celé směřuje. Kniha trochu trpí tím že je veprostřed a nemá vlastně konec ani začázek, protože jen pojí předchozí díli s následujícími.

michal3736
08.11.2019

Nešvarem dlouhých ság je to, že vždy jeden díl je jen takové natahování příběhu. Rozhodně skvělé čtení a je super sledovat vývoj jednotlivých postav. Za mě nejvíc Marcus a Geder. Konečně to začíná být taé více fantasy, než to bylo doposud. Hned otevírám další :)

tonysojka
11.03.2019

Jasně ,je to ticho před bouří, ale mistrně napsané.Intriky,zvraty ve vývoji postav pokračují.Mne zaujala precizně popsaná proměna monarchie v tyranský systém vládnutí totalitního typu,kdy se k moci dostane duševně nevyrovnaný jedinec ,jehož využívají síly ,o něž nemá ani zájem.Trochu Orwellovské,snad se jím autor inspiroval a v jedné ze zápletek vidím použitou větu :"stokrát opakovaná lež se stává pravdou."
Jinak je to neuvěřitelně propracovaný svět s velmi věrohodným myšlením a chováním postav.
A nakonec se objeví i .....

Veronica.Key
11.02.2019

Z tohoto dílu jsem měla takový ten ,,ticho před bouří,, pocit, ale v dobrém slova smyslu. Četla se skoro sama a probouzela ve mně skutečný pocit napětí. :-)

astra3
01.02.2019

Asi by bylo lepší počkat, až vyjdou všechny díly pentalogie a pak si je najednou přečíst. Takhle jsem se ze začátku trochu ztrácela a to je škoda. Tento díl se mi zdál slabší.

Archie
15.09.2018

Inu, mam z Tyranova zakona malicko pocit jakehosi meziclanku. Linie postav se dobrou polovinu knihy nevyvíjejí tak dynamicky, jak bylo v předešlých knihách zvykem a jejich semknutost se jakoby mirně uvolnovala. Zejmena linka Cithrin a Clary trpi ztratou obvykle dynamiky. Vse je, zda se, jen pripravou, nadechnutim a nastavenim pesaku na sachovnici. Poslednich 50 stran je opet brilantnich a zaverecny cliffhanger je od Abrahama az krutym zertem. Znovu jsem zapomnel na svet kolem a hltal stranku po strance. Tak sup sem ctvrty dil! Tohle se nedela!

trudoš
27.07.2018

Tímto svazkem vstupuje pentalogie Mince a dýka do druhé půlky epického maratonu. Charaktery hlavních figur se vybrousily do smrtícího ostří, přičemž si už prakticky nikdo nedělá iluze o skutečném stavu věcí - chaos zaplavuje zem a nebude-li zastaven, svět shoří v plamenech. Avšak zlo má mnoho podob a tou nejhorší jsou dobré úmysly. A píší-li se dějiny, musejí umírat lidé.
Tyranovým zákonem se Daniel Abraham konečně oprostil od tenat historického románu, když do vyprávění zapojil starodávná monstra. Zatím se víceméně intrikovalo a bojovalo mezi humanoidními rasami, od teď bude ale všechno jinak. Ovšem ta největší show evidentně přijde až v dalším díle. Přesto trojka není zbytečnou výplní, ačkoliv celková koncepce by mohla naznačovat něco jiného. Abraham si evidentně uvědomuje, že čtenáři očekávají něco víc, než jen nicnedělání a čekání na finále, takže jeho postavy dostávají solidně zabrat, nadále bojují své malé bitvy a děj neustále někam směřuje. Dlužno podotknout, že zajímavým směrem.

Devilae
23.04.2018

Trvalo to dlouho, ale nakonec jsme se přece jen dočkali. Jedním dechem přečteno, krása, paráda, atakdále... Už teď se klepu na další díl.

Společenstvo Prstenu
Společenstvo Prstenu