Tyranův zákon

Třetí svazek kritikou i čtenáři vychvalovaného eposu Mince a dýka mistrovského vypravěče Daniela Abrahama. Velké válce už nic nezabrání. Tyran Geder Palliako dovedl svou zemi do války, ale každé vítězství vyústilo jen v další konflikt. Teď má před sebou ještě větší válku a je odhodlán nastolit mír. I kdyby kvůli tomu měl pozabíjet sebevíc lidí. Cithrin bel Sarcour, odpadlá bankéřka z Medejské banky, se vrátila do lůna společnosti. Zaučuje se uprostřed války, ale v její minulosti a jejím nitru číhá ještě větší nebezpečí. Clara Kalliam ovdověla a upadla do nemilosti v srdci říše, aby se z ní stala věrná zrádkyně bránící vlast proti sobě samé. A kapitán Marcus Wester pátrá ve stínech světa po prastarém tajemství, které změní válku způsobem, jenž ani on sám nedokáže předvídat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289780/tyranuv-zakon-9rD-289780.jpg 4.110

Mince a dýka (3.)

The Tyrant´s Law (2013)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Laser-books (Laser)

Archie

Inu, mam z Tyranova zakona malicko pocit jakehosi meziclanku. Linie postav se dobrou polovinu knihy nevyvíjejí tak dynamicky, jak bylo v předešlých knihách zvykem a jejich semknutost se jakoby mirně uvolnovala. Zejmena linka Cithrin a Clary trpi ztratou obvykle dynamiky. Vse je, zda se, jen pripravou, nadechnutim a nastavenim pesaku na sachovnici. Poslednich 50 stran je opet brilantnich a zaverecny cliffhanger je od Abrahama az krutym zertem. Znovu jsem zapomnel na svet kolem a hltal stranku po strance. Tak sup sem ctvrty dil! Tohle se nedela!

trudoš

Tímto svazkem vstupuje pentalogie Mince a dýka do druhé půlky epického maratonu. Charaktery hlavních figur se vybrousily do smrtícího ostří, přičemž si už prakticky nikdo nedělá iluze o skutečném stavu věcí - chaos zaplavuje zem a nebude-li zastaven, svět shoří v plamenech. Avšak zlo má mnoho podob a tou nejhorší jsou dobré úmysly. A píší-li se dějiny, musejí umírat lidé.
Tyranovým zákonem se Daniel Abraham konečně oprostil od tenat historického románu, když do vyprávění zapojil starodávná monstra. Zatím se víceméně intrikovalo a bojovalo mezi humanoidními rasami, od teď bude ale všechno jinak. Ovšem ta největší show evidentně přijde až v dalším díle. Přesto trojka není zbytečnou výplní, ačkoliv celková koncepce by mohla naznačovat něco jiného. Abraham si evidentně uvědomuje, že čtenáři očekávají něco víc, než jen nicnedělání a čekání na finále, takže jeho postavy dostávají solidně zabrat, nadále bojují své malé bitvy a děj neustále někam směřuje. Dlužno podotknout, že zajímavým směrem.

stdriverlc

Opravdu jsem myslel, že trojku budu muset louskat svou nevalnou angličtinou. Nemusel jsem. Královskou krev sice Tyranův zákon nepřevyšuje, ale s grácií se přibližuje stejným kvalitám. Nutno však poznamenat, že nic jiného se ani nedalo čekat, vždyť jsme uprostřed série a tedy nutnost vyplňovat příběhové linie je zřejmá. Perfektní jízda v podání mistra Abrahama a evidentně svědčící spolupráce nakladatelství Euromedia a Laser. Díky tomu se můžu těšit na čtvrtý díl, na jehož překladu se dle vyjádření Laseru již pracuje. Tleskám! Ehm, nešlo by to vydat dřív, než na konci roku?

Devilae

Trvalo to dlouho, ale nakonec jsme se přece jen dočkali. Jedním dechem přečteno, krása, paráda, atakdále... Už teď se klepu na další díl.

Daniel Abraham

Daniel Abraham