zbožňuju_knihy zbožňuju_knihy komentáře u knih

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Knihu jsem náhodně zakoupila v antikvariátu. Vzhledem k současné situaci a uzavřeným knihkupectvím sahám po knihách, kt jsem na poličkách NESPRAVEDLIVĚ ignorovala.
Ke knize nemám moc co psát, další kniha o Osvětimi, za kterou jsem ráda, že vyšla, fotografií mohlo být více, ale i v tomto počtu jsou fajn.
Pan Brasse měl štěstí a jako jeden z mála přežil a aby přežil, musel spolupracovat. Kniha obsáhla celkem rychle roky 41-45.
Člověk si po přečtení uvědomí, v jaké krásně době vlastně žije a jak dobře se dnes má!

01.11.2020 4 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

(SPOILER) Bacha! Asi spoilery:
Kniha je takovou kombinací Constantine-a, Nezbytných věcí a Koraliny se světem za tajnými dveřmi. Líbila se mi, příběh byl dobrý, i když extra dlouhý, plný vřískání a zacykleného zachraňování hlavního hrdiny – už to vypadá, že je po něm a a zas ho vytáhne z kaše Hodný pán … nebo někdo.
Kniha určitě není pro každého a je třeba být tak nějak na ni naladěn, měli byste vědět, že je vlastně nábožensky laděna. Po dočtení jsem koukala po Bibli, možná by neškodilo oprášit si v hlavě některá témata, např. kdo byl Jób ... a tak.
Příběh Vám bude vyprávět o dvou světech: realitě, jak ji znáte a potom také o imaginárním světě, kterému vládne Syčící paní, která ubližuje Hodnému pánovi a snaží se o konec světa – jakousi apokalypsu. Jak to vlastně všechno dopadne a jakou roli hraje Christopher, jeho okolí a potažmo celé město, kdo je na straně dobra a zla...? To se dozvíte, pokud vydržíte toto více než šest set stránkové PEKLO plné vřískání. Tak good luck a pevné nervy .. Po dočtení si možná řeknete jako já, že to byl Očistec.

23.10.2020 5 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Kdysi jsem na knihu narazila v knihovně a později viděla film. Moc dobré.

14.10.2020 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

"Napsat dobrý horror - hrůzostrašnou povídku - není tak snadné. ... Oč jde? O zježené vlasy a husí kůži na zádech - jistě; především ale o děs z neznáma, nepoznatelna, nevyslovitelna. Vnější kulisy mohou být nejrůznější: nevinná meluzína hvízdající v komíně, již náhle připomene lidský pláč; světla či zvuky v opuštěném zámku; upíři; nedobrovolná izolace v pokoji šílence; souboj vyčerpaného člověka s hladovou krysou na pustém ostrůvku; převtělení vlkodlaci; přízračné výpravy na opuštěné hřbitovy; danajské dary zlověstných příchozích z minula či budoucna; hlasy dávno mrtvých.."
-Světové horrory: Lupiči mrtvol

Kniha splňuje vše, co si horror žádá, bavila mne, krátké kapitoly, inspirace TO, dobrý konec.
Dávám 4* jen pro to, že místy už to bylo na mne moc uměle natahované.
Co ale miluji je, když se v knize zdánlivě nic neděje, hlavní postava je sama doma a přesto vás daný děj vyděsí.

09.10.2020 4 z 5

Strach Strach Franck Thilliez

Toto je má první kniha od autora. Musím říct, že nejsem fandou tlustých knih :-D. Tahle knížka je plná napětí a akce. Možná drsnější, ale pokud čtete thrillery nebo něco z války, už budete zvyklí. Kniha je to zapletená a rozsáhlá. Ale na mě už hrozně dlouhá, knížku jsem četla po nocích a místy jsem si uvědomovala, že zapomínám začátek knihy. Určitě stojí za pochvalu celé to promyšlení děje. Konec knihy připravuje na pokračování..
Je trochu smutné, že ještě než jsem začala číst už jsem se zde dočetla, že se bude jednat o obchod s lidskými orgány a obchod s lidmi, ale možná by to mohlo slabším povahám napovědět, ať knihu vynechají: červená knihovna to zřejmě nebude.

04.10.2020 4 z 5

Klub vrahů Klub vrahů Pavel Renčín

(SPOILER) POZOR! Obsahuje Spoilery! Komentář jen pro ty, kteří již knihu četli! SPOILERY! Nenechte si zkazit budoucí četbu!
Knihu jsem zakoupila, jelikož mne chytla Vězněná. To byla prostě pecka. Kombinace toho, co se stalo a nějakého toho fantasy na konec, proč ne. Super. Neváhala jsem ani chvíli a hledala další knihu, která by byla thrillozní od stejného autora a hle tady ji máme.
Tím ale veškeré nadšení tak nějak utichlo. Pro mě byl nešťastně zvolený název, jelikož jsem si ho v hlavě ihned spojila s filmem Klub rváčů a hlava pořád myslela na to, že je Diana určitě vymyšlená. Místy mě kniha nudila, i když je poměrně úzká, četla jsem ji dlouho, nebyla to kniha, kde se zakousnu a nepřestanu, dokud není konec, což jsem od ní očekávala. Konec se zvládl velice dobře. Tak jak to shrnout? Klub vrahů je dobrý thriller, který za mne mohl být o chlup tenčí, místy pro mě bylo zavatováno, hlavní myšlenka dobrá, název nám napověděl dost, ale neřekl všechno, ale chápu, proč byl zvolen a změna Klubu na Klub vrahů, bylo přesně to místo, kdy jsem si říkala: Hezky to lícuje, pane Renčín. Po Vězněné jsem měla vysoká očekávání, chyba na mé straně, nemohu jinak dávám za 4*

23.09.2020 4 z 5

Za tebou Za tebou Sibel Hodge

Ach jo. To jsem takhle jednou byla v nákupáku a podlehla svodům.
Teda.. jako číst se to dá a celkem rychle. Ale! ALE! Od začátku je všechno jasné, prostředek se vleče, přečetla jsem to někdy v průběhu dnešní noci - a chvílemi jsem to chtěla zahodit a zhasnout, prže je to prostě jasný jak facka, ale přesto - říkala jsem si, třeba mě to překvapí, třeba tam bude nějaké AHA! Ale nebylo.. Poslední dvě kapitoly jsou psány jako na kokainu, konečně někdo nasadil tempo, které pro mne ale bylo spíše komediální, takový americký konec, řekla bych..
Na tohle téma mám v hlavě českou knihu Horko domácího krbu, tu jsem tehdy shltla jako malinu. Ale tohle.. 2-

11.09.2020 2 z 5

Chemie smrti Chemie smrti Simon Beckett

Pouštím se teď do "ležáků" ve své knihovně a objevuji čím dál větší poklady! Po klidné Agathě Raisinové byla tato kniha skvělou jízdou! David mne baví, až budu mít chuť na nákup, pořídím jeho pokračování. Přečteno za necelé dva dny: takové malé městečko skrývá nemalé překvapení a podivnou skladbu obyvatel.., kterým se nechcete dostat do rukou...

07.09.2020 5 z 5

Agatha Raisinová a výletníci z Dembley Agatha Raisinová a výletníci z Dembley M. C. Beaton (p)

Jak již zde padlo několikrát, jedná se o odpočinkovou, nenáročnou jednohubku. Dobré na proložení něčeho hutnějšího, ve finále musím napsat, že mě to nějak neuchvátilo ani nepobouřilo, prostě takové milé klidné čtení..

29.08.2020 3 z 5

Já, písnička (1) Já, písnička (1) * antologie

Když jsem zde uviděla ten přebal, musela jsem se pousmát a zavzpomínat:-).

21.08.2020 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Zase jedna dobrá stará kniha, co si zaslouží 5*.
Ten konec mě bavil úplně neskutečně. Kniha je celkem tenká a rychle přečtená a i když mě scifi nebere, tohle bylo hodně dobré, taková něžná verze knihy Tma od Neffa :-).
Někdy soudíte knihu podle přebalu a vyhýbáte se knize celá léta a to by se nemělo.. ! Jsem ráda, že jsem do této kultovní knihy šla, začátek a konec bombový.

21.08.2020 5 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Knihu jsem začala číst včera před obědem a i s nějakýma pochůzkama byla ve dvě ráno přečtená. Takže chytlavá. Přesto dávám 4* a nejraději bych dala 3- za:

!!SPOILERy! SPOILERy!! na přebalu čtu (stejně jako vy) "Čtrnáct let ji drží..." a to je ten problém. Jakých 14 let? 4 měsíce snad a nebo myslí tu pravou? No ale tu zabil a vystřídaly ji ještě jiné. Takže kecy prdy beďary. Dále poslední věta na přebalu: "..nikdo mu nemůže jeho ženu a děti vzít, protože nikdo neví, kde jsou.." a zase. Vždyť my celou knihu víme, kde to je. Jelikož se všechno odehrává až potom. Konec byl dobrý, ale pokud čtete více knih, tak už něco podobného očekáváte. Já tedy pořád čekala ještě nějaké psycho od té malé, přece jen Dětské zoubky už mám přečtené..
Stále SPOILER:
Zkrátka mě vždycky naštve, když něco slibuje přebal a nakonec vlastně čtu knihu o tom, jak se lidé vyrovnávají s únosem a držením v zajetí a dobře byl tam ten dobrý závěr, ok.

Blondebookdevil: nečetla jste dostatečně pozorně Epilog.

05.08.2020 4 z 5

Milenec Milenec Robin Schone

Přečteno kdysi dávno, náhodně objeven skvost v Městské knihovně.. Moc pěkné počteníčko.

04.08.2020 5 z 5

Gabrielova žena Gabrielova žena Robin Schone

Čteno kdysi a stále v paměti

04.08.2020 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

SPOILER?:
Pane jo! To byla tak krásná kniha. Prosila bych zfilmovat. Bude se mi teď po Len stýskat. Aljaška mě dostala, musela jsem kouknout na nějaké dokumenty a dokonce na film Zálesák (1966), který loví v Kanadě, ale ono to tak nějak vyjde nastejno.
A co napsat, co již nebylo řečeno? Moje knihovna je spíše temná, ale tato kniha přebalem modrá, ale obsahem červená, tam přesto zapadne. Paní Hannahová svým perem ukázala, že psát umí, už si brousím zuby na Slavíka. U knihy zažijete celou plejádu emocí, hlavně posledních 150 stran je úžasných. Knihu jsem četla skokově, asi prvních 150 stran jsem si říkala, Bože, to je bichle a docela nuda? Potom ale, jak to tak bývá, kniha nabírá rychlý spád a už jen čtete a čtete a říkáte si, co ještě ještě.. "A Ernste ty -*#!*" "Tak co ještě si necháte líbit..?" "Matthew.." A děj běží a běží a vy ztrácíte pojem o čase a čtete a čtete..
Nebude nějaké pokračování? -mě ta Aljaška fakt baví! :-D
Autorka dala dohromady krásný příběh, v úchvatné krajině, do které zasadila skvělé osazenstvo lidí, kteří drží pospolu.. Co se ale stane, když do tohoto prostředí vtrhne rozvraceč, který má na vše svůj vlastní-poněkud zkreslený-názor..? Dojemné, brilantní, zasloužených 5*

03.08.2020 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

(SPOILER) Dobré, moc dobré. Kdo je soused jsem pochopila hned, kdo je vrahem a řídí to, mě nenapadlo vůbec, pěkně to zapadalo, dám určitě další díl. Jude mě baví, jednička možná byla pro mne o chlup lepší. Začínám skrytě doufat, že se dají s kolegou dohromady, byl by to pěkný pár. Jen, když jsem knihu vzala do rukou, neubránila jsem se námětu příštího názvu: "Nejsem/jsem zombie" :-D a ono je to "Nejsem z ledu", tak tedy Uriah, že by přece jen..? :-)

18.07.2020 5 z 5

Jedovatá houba Jedovatá houba Ernst Hiemer

Kniha přečtena jako pdf. V mé knihovně netřeba. Hodnotil nelze, jedná se o "obrázek doby" a ukázka toho, jak lehce se dá člověka zfanatizovat. Taková byla doba a je třeba si připomínat, co se dělo a také kam to vedlo..

11.07.2020

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

(SPOILER) Tuto knihu jsem odložila asi 5x! Koupila jsem ji jako horkou novinku, ale dočetla jsem ji až dnes (to je co říct).
Tedy ten nechutně nudný a utahaný začátek mohu jen potvrdit a ano, nuda trvá minimálně do poloviny knihy. Pokud se Vám nechce ztrácet čas nad neustálým chlastáním vína, pozorováním okolních domů a zfetováním se antidepresivy skoro do kómatu, poradím Vám, přeskočte zhruba ke straně 120. Jo ještě tady máme sledování starých filmů a popisování jejich děje, který Vám naznačuje, co se vlastně děje.
Konec dobrý, ale to čekání na něj... Nevím, zda za to stálo. Četla jsem mnohem lepší knihy, chyběl mi tu švih a ani bych neřekla, že se dávkovalo postupně. Spíše vůbec a pak cca tři kapitoly se děly věci. Za mě sečteno, podtrženo průměr: 3*

09.07.2020 3 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Po dlouhé době kniha, které nelze nic vytknout. Od autora s jistotou pořídím další kusy. Začátek byl poněkud podivný, ale pro mne standardní zlomová stránka u všech knih: strana 100 a dál už to jelo!
Přečetla jsem skoro v kuse, inspirováno českým vrahem a proto naprosto nevhodné pro slabé povahy, které odradí nejspíše už pěkná obálka.
Palec nahoru, tento ČESKÝ autor je pro mne velkým překvapením a srovnání s Kingem mi vůbec nevadí, takové dlouhé květnaté věty a košaté vyprávění, to už tu dlouho nebylo. Díky bohu to nebylo na 500stran (ne-li více), jak se dočítáme u Kinga a proto 3x hurá!

30.06.2020 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

(SPOILER) !SPOILERY!:
Dávám 4*. Vzhledem k místnímu hodnocení jsem měla velká očekávání.. Sto stran se nedělo nic, potom jsem měla pocit, že někdo rád Deset malých černoušků a příběh si upravil do novější podoby. A ten sladký konec? Ale jděte.. Čekala jsem větší vzrůšo, hlavně v závěru se z toho dalo hodně vytěžit.
Nicméně příběh příjemný, čtivý, místy může být strašidelný, hodil by se na zfilmování. Ještě to bude chtít několik knih, než bude z Darcy další King. Dále mne napadá, že půjdu proti proudu - první kniha mne oslovila mnohem více, možná mi tu chybělo nějaké rozuzlení: znaky na krku a jakási "sekta Červených vran", to bylo prostě málo.

26.06.2020 4 z 5