Zania Zania komentáře u knih

Tři dámy na zhubnutí Tři dámy na zhubnutí Lucy Diamond (p)

Absolutně skvělé čtení ! Kniha vykouzlí úsměv na rtech, ale taky dokáže rozesmutnět.. Doporučuji :-)

26.03.2019 5 z 5

Zvěrolékař mezi nebem a zemí Zvěrolékař mezi nebem a zemí James Herriot (p)

Kazda kniha od Jamese Herriota me chytne za srdce a pripomene mi jak je laska ke zviratum dulezita.

07.05.2016 5 z 5

Já ji miluju !
Nedám z ruky... dobře v rámci zázračného úklidu budu muset, ale doporučuji všem, kteří nepřetržitě uklízí, ale po pár dnech mají doma zase "bordel". Třízení a vyhazování bylo pěkně pracné a bolestivé :D, ale ted když dělám velký úklid trvá mi max 15minut jedna místnost včetně oken,zrcadel apod! :)

15.02.2020 5 z 5

Píšťalka Píšťalka John Grisham

Myslela jsem si, že kniha nebude můj šálek kávy, ale rozhodně jsem se spletla. Ze začátku musím uznat, že mě ten popis celého procesu nijak nezaujal, ale jak se začal děj rozbíhat nemohla jsem od ní odtrhnout oči. Dávám 4 hvězdičky, začátek nebyl zrovna poutavý.

12.01.2020 4 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Moje první kniha od této autorky a jsem nadšená. Kniha přečtená za dva večery a to mě ještě nutila na ni během dne myslet ! Určitě doporučuji a už pokukuji po dalších dílech této autorky.

12.01.2020 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Další díl opět nezklamal. Pohodové čtení na cesty i na doma, da se nezávisle navázat i když ji na půl roku odložíte.

08.08.2019 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Ze začátku se mi motalo jedno přes druhé, ale jak jsem se do toho dostala příběh nabral své kouzlo. Celkem napínavá detektivka, avšak očekávala jsem něco jiného

18.06.2018 3 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Jsem nadšená. Tohle by měl být slavný bestseller! Proč tomu tak není ?:/

06.09.2017 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Dobrá povinná četba :)

21.02.2016 5 z 5

Průvodce pro vysoce citlivé lidi - Jak prožít šťastnější a vyrovnanější život Průvodce pro vysoce citlivé lidi - Jak prožít šťastnější a vyrovnanější život Judith Orloff

Kniha je psaná spíše pro někoho, kdo se zajímá o psychologii. Pár rad jsem si vzala, líbila se mi část hlavně o dětech a jak k nim přistupovat. Jinak jsem přeskakovala na to, co mě zajímá.

29.03.2020 3 z 5

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše John Gray

Občas přečíst si ji neuškodí, člověk si uvědomí, co ten druhý v danou chvíli potřebuje. Mám ji ráda :)

24.02.2020 4 z 5

Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Oscar Wilde

Tak to bylo něco ????. Knihu posílám dál, super jako dárek pro pobavení.

01.09.2019 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Jedna z nejlepších knih, co jsem četla. Prolínání přítomností se studenou minulostí Londýna. Spisovatelka dokáže opravdu ohromit. Doporučuji!

26.08.2019 5 z 5

Eco-friendly domov Eco-friendly domov Christine Liu

Knih o minimalismu a témat bez obalu jsem přečetla mnoho a musím říct, že jako jedna z mála zůstává v mé knihovničce. Některá fakta jsou až děsivá, donutí vás přemýšlet o jiném ekologickém způsobu žití. Jednoduché a praktické rady, návody i recepty. Určitě vyzkouším návody na přírodní kosmetiku. Doporučuji Všem, kteří se snaží o jednodušší, minimalistický a přírodě ohleduplný život :) .

24.07.2019 5 z 5

Méně je více Méně je více Joshua Becker

První kniha o minimalismu, co mi něco dala. Krásný pohled na svět bez milionu přebytečného harampádí. Postupně se do toho dostávám a je to opravdu osvobozující. Bohužel nejžádanější jako jak vytřídit šatník, minimalistické rady krok po kroku nebo fotografie pro inspiraci tu nehledejte. Jde pouze o hlavní myšlenku minimalismu a nějaké obecné shrnutí jak začít :)

21.07.2019 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Naprostá dokonalost :)

17.03.2017 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Naprosto skvělá kniha!

05.03.2017 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Skvělá knížka plná humoru :)

26.02.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Naprosto suprová detektivka !

25.02.2016 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Hodně mi připomíná Hanu, ale příběh zase jiný i když hodně podobný způsob vyprávění a obsah knihy. Zaujala hodně a dobře se četla i když mě přišlo, že chvílema čtu Hanu.

22.03.2020 4 z 5