zaba335 zaba335 komentáře u knih

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

(SPOILER) V tomto díle nebylo tak těžké tipnout správně vraha, každopádně to tomu dodalo tu správnou šťávu a poslední kapitola mě dostala. Těším se na další díl.

18.06.2023 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Každá kniha silnější a lepší než ta předešlá.
11/10

02.06.2023 5 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

(SPOILER) Příběh mě mile překvapil. Je skromný, s komplikovanými postavami a zajímavým příběhem.
Connie je velmi rozervaná, z charakteru její postavy jde poznat, že sama neví co určitou dobu chce, Mellors se zdá ze začátku nesympatický, uzavřený holomek, který pohrdá všemi a vším.
Cliffordovo chování lze zcela pochopit.
Connie a Mellors prošli obrovským vývojem a to je knize dodává ještě větší kouzlo.

08.04.2023 5 z 5

Ze života rostlinolékaře aneb i rostliny mají své doktory Ze života rostlinolékaře aneb i rostliny mají své doktory Václav Peterka

Kniha je velmi povedeným dílem. Jde téměř o rostlinolékařskou pohádku.
Je zde popsán vývoj zemědělství a rostlinolékařství jako začínajícího oboru, kdy ještě zdaleka nebyl na takové úrovni jako je dnes. Zemědělci a odborní pracovníci si museli poradit bez dnešních technologií a museli každý den bojovat s neznámými škůdci, chorobami a plevely. Díky těmto lidem dnes vděčíme za znalosti a poznatky z vědecké sféry, které denně využíváme.
Kniha se čte velmi dobře, má velmi příjemnou atmosféru a spolu s autorovým životem proplouváme úžasným vyprávěním.
Děkuji za tuhle knihu. Je jedna z mála, která přibližuje tento zajímavý obor.

18.03.2023 5 z 5

Spálené mosty Spálené mosty Tami Fischer

(SPOILER) Kniha je opravdový únik z reality.
Příběh nemůžeme brát tolik vážně, je hodně zvláštní, chování hlavních postav také, asi by se nikdo tak nezachoval.
Každopádně charakter hlavních postav je božsky sestavený, chemie mezi nimi je v knize hmatatelná a já měla pocit, že s nimi sedím u jednoho stolu. Příběh je vložen do městečka Fletcher, kde Ella studuje vysokou školu a musím říct, že by mě ani ve snu nenapadlo dát dohromady příběh se studentkou vysoké školy a strašně hodného kluka, který je zahalen gangsterskou mlhou.
Trochu mi vadily chyby v knize, které občas kazily požitek ze čtení.
Autorka je objev s velkou fantazií. Do dnešních trendů romantických knížek na pokračování, tahle vůbec nezapadá :)
Jsem zvědavá na nové díly.

04.02.2023 3 z 5

Jedna dobrá věc… a život znovu začíná Jedna dobrá věc… a život znovu začíná Alexandra Potter

Kniha, která má velikánský potenciál.
Potenciál pomoci, zabavit, uvědomit si, být vděčný a pohladit na duši.
Kniha je čtivá, reálná, zajímavá a od samého začátku dobře laděná až do konce, který je perfektně uzavřený. Doslov je boží třešínka na dortu :)
Jsem moc ráda, že ji mohu mít ve své knihovně. A myslím, že jsem ji nečetla naposled.

02.02.2023 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Tahle kniha mi vzala dech. Knihou od Colleen končí vždycky myšlenky tam, že je zas lepší než ta předchozí. A ta další ji vždycky triumfuje.
Příběh Layken je neuvěřitelně promyšlený, smutný a návykový.
V půlce knížky jsem měla pocit, že čtu 10 minut.
Prosím další knihy od Colleen :)

14.01.2023 5 z 5

Sezdány válkou Sezdány válkou Soraya M. Lane

Pěkný romantický příběh z válečné doby. Nevšední, zajímavý, s dobrým dějem a postavami.
Kniha by byla téměř dokonalá kdyby se tam nevyskytovalo až příliš mnoho chyb a překlepů a nechybělo dostatek popisných pasáží, které by lépe vykreslily atmosféru a prostředí knihy.

07.09.2022 4 z 5

Den, kdy jsem zahlídla lásku Den, kdy jsem zahlídla lásku Josie Silver

(SPOILER) Na knihu jsem se moc těšila a trochu mě zklamala.
Příběh je zajímavý, o lásce, o přátelství, o životě a mnoho dalším. Je dobře napsaný, čtivý a má to, co by průměrná kniha měla mít.
Zbytek je ale celkem o ničem.
Postavy se chovaly hloupě, nepochopitelně a množství sprostých slov, které se v knize vyskytují mi čtení výrazně znepříjemňovaly.
Chování postav jsem vážně nechápala, počínaje zamilováním se na zastávce, přes opuštění nejlepší kamarádky v den před její svatbou, až po klišé konec.

22.08.2022 3 z 5

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

,,On, který v ní věřil a stál na její straně, když celý ostatní svět byl proti ní"

Velmi křehký a silný příběh ženy, která neměla zrovna lehké rozhodování s muži.
Zápletka i vyvrcholení jsou na dobu, kdy kniha byla napsána, velmi nadčasové.
Gabriel čekal a stál po boku Batsheby po celou dobu.
Moc se mi líbilo prostředí a popisy práce s ovcemi a zemědělství.
Hardy věděl :)

Kniha je úžasně napsána v tehdejším reálném světle a já mám zase o cosi bližší představu jak to tehdy chodilo.

13.08.2022 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Krásné, sladké, zamilované.
Příjemná oddechovka s nádechem 19. století a života smetánky.
Poznáváme co se tehdy řešilo, jak vztahy postupovaly a jaké morální zásady se musely dodržovat.
Postavy Daphne a Simon se k sobě perfektně hodí a je pěkné sledovat jak se vyvíjí jejich vztah.
Bratři Bridgertonovi jsou boží a líbilo se mi, jak chránili Daphne.

09.08.2022 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

(SPOILER) Ach to byl zvláštní knižní zážitek. Cilka byla neskutečně silná a odvážná. Je neuvěřitelné, co všechno za hrůzy se v minulém století děly.
Líbilo se mi, že v Cilčině cestě byly odkazy na Tatéra z Osvětimi a bylo ukázáno jejich silné přátelství, a i přes všechno, co si Cilka zažila v sobě dokázala najít naději a nepřestala věřit.
Její kamarádky a ostatní postavy byly také odvážné a jsem moc ráda, že to nakonec dobře dopadlo.

03.08.2022 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Kniha není žádnou převratnou literaturou. To se snad ani od erotického románu nedá čekat. Každopádně proč všichni čteme romány pro ženy? Abychom si odpočinuli od reality.
Proto nebudu hodnotit děj ani postavy, protože si myslím, že to ani nejde.

01.08.2022

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

Tahle kniha mě velmi okouzlila. Ze začátku mě to úplně nebavilo, rozjíždělo se to, moc jsem nechápala o čem to je. Pak se to ale zlepšilo a z první seznamovací poloviny se stala neskutečná jízda plná zvratů, které se trochu daly předpokládat, ale to vůbec neubírá na kvalitě knihy.
Postavy jsou perfektně sladěné, nejvíce jsem si oblíbila Mirabellu, Arsinoe také není špatná, ale Katharinu jsem úplně v lásce neměla. Líbilo se mi prostředí, příběh, jednotlivé kapitoly a také čtivost.
I přes všechny plus mi v této knize něco chybělo, nějaká další linka, která by tomu dodala ještě větší zážitek.
Zajímavá fantasy. Jednoduchá i složitá, dramatická i lehká.

30.07.2022 4 z 5

BreakAway BreakAway Anabelle Stehl

Další kniha od německé autorky a aktuálního trendu lovestory s dramatem a šťastným koncem. Miluju tyhle knížky a mám radost z každé nové.
BreakAway je velmi zvláštní. Přijde mi jako nějaká parodie na After, kde Lia je určitým způsobem ženská forma Hardina, ale i Noah je podobný. Postavy mi přišly špatně charakterově ustálené, nemohla jsem si na ně zvyknout a špatně jsem si je představovala. Přišlo mi to, jako by autorka nemohla přijít na to, co by jim sedlo a chtěla, aby byli perfektní. Právě to jim ubíralo na dokonalosti. I jejich seznámení bylo velmi rychlé, chvíli byli cizinci a najednou si rozuměli a byli spřízněné duše.
Dialogy mi přišly jednoduché, takové, které bychom v reálu nikdy nepoužili. Chyby v textu byly jen třešínka na dortu a hustokrutopřísné mě dostalo :D Problémy, které postavy řešily mně také přišly velmi podobné a nepřimělo mě to, abych s nimi cítila.
Příběh jako celek má zcela jistě potenciál, prostředí Berlína je zajímavé, popisné pasáže jsou dobré a paradoxně mě na celé knížce bavily nejvíce.

27.07.2022 2 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Mezi láskou a nenávisti je pouze tenká vrstva ledu
Ze začátku se mi kniha zdála trošku otravná, protože zde byly časté nadávky, občas mi přišly i přehnané. Myslím, že ve skutečnosti by z takové velké nenávisti do takové lásky nikdo nešel. Vím, že to je fikce, ale úplně mi to tam ze začátku nesedělo.
Postavy Ivana a Jasmine byly úžasné.
Oba dva byli moc silní a proto se k sobě tolik hodili.
Ostatní postavy do příběhu skvěle padly a vzájemně se perfektně doplňovaly.
O spisovatelském umu Zapaty není třeba hovořit.
Hodněkrát jsem se zasmála a odpočinula si.
Kvalitní slow burn jak vyšitá.

24.07.2022 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Další díl od Nesba a Harry Hole znovu na scéně.
Stále boží, stále dokonale promyšlené, někdy ale až moc.
V tomto díle jsem zase zapomínala na svět kolem sebe, Harry zde ukazuje své nepřekonatelné přemýšlení, intuici a neskrývavý talent. Spolu s Kajou jsou dobré duo.
Tento případ je zvláštní, mihne se zde opravdu hodně míst, postav až jsem se v tom trošku ztrácela. Je to Nesbo, o tom žádná, ale tento díl mi připadl malinko překombinovaný. U Policie, Žízně, Nože a ostatních, co jsem zatím přečetla, jsem měla pocit, že vše na sebe dokonale navazuje, zapadá. Kdežto po přečtení Levharta, tento pocit nemám. Přišlo mi to takové nedořešené, kýčovité, chvílemi přeplněné.
Není ale pochyb o písařském umění Nesba a také všichni milujeme Harryho že? :)

19.07.2022 4 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

(SPOILER) Autorka má vážně čtivý styl psaní, pěknou slovní zásobu a pěkné příběhy.
Tato kniha mi ale příjde taková matoucí a úplně mi nesedla příběhově.
Začátek byl pěkný, dobře se to rozjíždělo, čekala jsem ale více.
Naprosto chápu Emmu, která byla zničená a stavila se na vlastní nohy, povedlo se jí to a našla novou lásku.
Chápu i Jesse, který musel bojovat o svůj život.
Oba jsou neskutečně silní.
Nechápu ale jejich chování po tom, co se Jess vrátil, musel počítat s tím, že po 3 letech nebude vše stejné. Zarazila mě také cesta do Maine a také to, že Samovi nevadilo, že ho v podstatě podvedla.
Emma a Jess se vrátili z druhých líbánek a hned se vrátila k Samovi, který dělal jakoby se nic nestalo.
Konec byl rychlý a vůbec mi k tomu neseděl.
Ale prostředí knihkupectví a domova bylo moc pěkné, rozvíjející vztah Emmy a Marie byl také zajímavý a Sam s kočkami jsou moje nejoblíbenější postavy z knihy. :)

13.07.2022 3 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Nedávno jsem četla takový citát: ,,Každý den najdi něco, co otřepe prach z tvé duše. Hudba, knížka nebo citát."
Vždycky si na něj vzpomenu, když dočtu knihu od Colleen Hoover, která se u mě stala nemalou závislosti.
To nejlepší v nás má ale jakýsi přesah, který nedokážu popsat. Nevím jak to Colleen dělá, ale vždycky mám pocit, že to není fikce. Mám pocit, že každý příběh, který napsala se opravdu někdy stal.
Což je umění a snem každého spisovatele.
Příběh Quinn a Grahama, tak jako všechny ostatní od Colleen, to už není třeba psát, mě zasáhl, slovy, dějem, pocity, reálností.
Je mi jasné, že s tím, s čím bojovaly postavy v knize, bojuje dennodenně spousty lidí. To dodává knize skutečnost.
Brečela jsem. Zase. Tak jako u většiny knih od Colleen Hoover.
Konec není sladký, není dokonalý, ale svým způsobem nádherný.
Zase přečteno za pár hodin.
Od Colleen by mi stačily i náhodné úvahy z jejího dne, a stejně bych hodnotila slovem božské.

11.07.2022 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

(SPOILER) Kdyby bylo možné dala bych 10 z 10, ale bohužel musím zůstat u 5. Tato kniha by si zasloužila nejméně 10 hvězdiček.
Nezapadá totiž přímo do celé série Holeovek, přitom perfektně ano. Řeší ze zde totiž jenom jedna hlavní vražda plus se nám zde motá starý známý Finne.
Od Nože jsem neměla velká očekávání, a velmi příjemně mě překvapil, a to jsem považovala Žízeň za vrchol. Nesbo zase zářil. Na každé stránce. V každém slově.
Jak to sakra vymýšlí?

U tohoto dílu jsem byla překvapena snad na každé stránce. Začínáme Harryho probuzením a zakrváceným oblečením, následně, minimálně pro mě, nečekanou vraždou, tu postavu jsem měla velmi ráda a poté dlouhým honem za vrahem a detailním popisem událostí, psychologie postav a sem tam i špetkou něčeho obohacujícího.

Vraha, musím přiznat, jsem tipla nějak ve čtvrtině knihy, i když jsem tomu do poslední strany nevěřila a motiv mě velmi překvapil.

Všechno do sebe perfektně zapadlo jako lego, dostala jsem perfektní kriminálku se skvělou zápletkou a lehce otevřeným koncem.

Tak co nás čeká přístě?

09.07.2022 5 z 5