yloveiou

Nezlomná: Hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické, nejnebezpečnějším dostihu na světěNezlomná: Hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické, nejnebezpečnějším dostihu na světěRichard Askwith

Moc nemusím životopisy, ale tohle je úžasné dílo a ještě více obdivuhodné je,že tonpsal zahraniční autor.Velice čtivé, doporučuji každému.Pan spisovatel je veliký sympaťák a na můj email dokonce česky odepsal.

20.09.2020

Sázka na outsideraSázka na outsideraLaura Hillenbrand

Knížka je velmi čtivá a člověk se dozví spoustu zajímavých a dost překvapivých informací o dostizích ve 30.letech. Vhodná i pro lidi,co se dostihům nevěnují.
Po přečtení už mě ani filmové zpracování nebaví.

04.01.2020

Záhada hlavolamuZáhada hlavolamuJaroslav Foglar

Nejde nemilovat.

04.07.2015

19841984G. Orwell (pseudonym)

Přečtení tétéo knihy mi způsobilo dosti velký šok, bravurně napsané. Jen pořád musím myslet na to, co kdyby tahle hrůza někdy nastala....aspoň užale nemám noční můry.

11.05.2015

InheritanceInheritanceChristopher Paolini

Pro mě osobně krásná kniha.Změna Eragona od prvního dílu až sem je neuvěřitelná a šla postupně všemi díly aniž by si to člověk uvědomil. Není co vytknout ani závěr,který se mnohým nezdá,jen proto, že tam není žádná akce nebo bitva.

03.01.2015

Metro 2034Metro 2034Dmitry Glukhovsky

Souhlasím s většinou předchozí kniha lepší, ale nikoho neodrazuji.

14.09.2013

Metro 2033Metro 2033Dmitry Glukhovsky

Nemám moc v oblibě sci-fi ani horory, krev apodobně,ale tahle kniha je napsána velice chytlavě, poutavá líčení a osudy lidí drží člověka v napětí do poslední strany. Začátek má spád, děj, zato prostřední čás je oddychová prodlužuje očekávání, soustředí se na myšlenky a teorie žití člověka. Konec má opět spád. Zajímavě jsou vyobrazeny různé postoje k víře a životu. Ojedinělý nápad spisovatele a co mě udivuje,že dokázal při své preniéře napsat takhle dobrou knihu.

14.09.2013

Padesát odstínů temnotyPadesát odstínů temnotyE. L. James (pseudonym)

Stejně jako v prvním díle...sex,sex a jen sex. Až to člověka s alespoň trochou inteligence musí začít nudit. Více zápletky a méně sexu,abych se aspoň jednu kapitolu mohla těšit na něco neobvyklého. Hodnotit kvalitu jazyka apod. myslím nemá u takové knihy ani smysl.

17.08.2013

SněhulákSněhulákJo Nesbø

Nevím, jestli se o takovém ději dá napsat skvělé,ale každopádně je to skvěle děsivé, prolínání několika příběhů nutí člověka přemýšlet a drží čtenáře v napští, tak to má být. V poslední třetině knihy jsem tušila,kdo je Sněhulák,mile mě překvapilo, podrobné vysvětlení souvislostí a osudů Sněhuláka. Konec dobrý,ale podobný jako u D.Francise, vždy napínavé a vypadá to, že hlavní hrdina zemře.

17.08.2013

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Příjemná kniha jako oddechovka, při níž myslíte na různé věci :)

05.03.2013

Pohádky Václava ŘíhyPohádky Václava ŘíhyVáclav Tille

Nejkrásnější pohádky mého dětství, mají je i naše děti.

Snídaně u TiffanyhoSnídaně u TiffanyhoTruman Capote

Ze začátku mi byla hrdinka dosti nesympatická jako mnoha a měla jsem chuť něco pěkného jí říct,ale čím déle jsem četla,tím jsem jí vlastně začala litovat. Pro mne docela povedená novela na jeden až dva pěkné večery.

08.01.2013

Pět jazyků láskyPět jazyků láskyGary Chapman

Asi ji pošlu mému otci a nejen jemu,díky téhle knize jsem pochopila spoustu věcí.

Poslední MohykánPoslední MohykánJames Fenimore Cooper

Krásný příběh,jeden z nejpovedenějších od tohoto spisovatele.Mohu doporučit i filmové zpracování.

30.11.-0001

Klapzubova jedenáctkaKlapzubova jedenáctkaE. Bass (pseudonym)

I přesto, že jsem holka, se mi kniha velice líbila.

Návrat králeNávrat králeJ. R. R. Tolkien

Opravdu tyto knihy jsou jako poseství.Čiší z nich důstojnost a krása,klid a moudrost.
Četla jsem se zatajeným dechem.

Dvě věžeDvě věžeJ. R. R. Tolkien

Opravdu něco jako intermezzo,ale myslím,že se za to nemusí stydět,chvilka oddychu před napínavým závěrem,navíc krásný příběh Eówyn a Eómera

Společenstvo PrstenuSpolečenstvo PrstenuJ. R. R. Tolkien

Již něco jiného než Hobit, ale ty kvalita tu stále je.Úžasná knniha

30.11.-0001

Hobit aneb Cesta tam a zase zpátkyHobit aneb Cesta tam a zase zpátkyJ. R. R. Tolkien

Jedním slovem úžasná kniha, a to ještě na dobu kdy to psal. Tato kniha má hloubku,promyšlenost. Líbí se mi pověsti,písničky a básničky, které jsou součásti knihy. Tolkien nevytvořil jen tak ledajaký svět jako např.Meyerová, psal ho srdcem.

30.11.-0001

Tři muži ve člunu (o psu nemluvě)Tři muži ve člunu (o psu nemluvě)Jerome Klapka Jerome

Chvilku mi trvalo než jsem strávila tento humor,ale moc pěkné čtení.

SaturninSaturninZdeněk Jirotka

Úsměvná kniha,která má něco do sebe:-)

30.11.-0001

Kočka, která znala ShakespearaKočka, která znala ShakespearaLilian Jackson Braun

Již si přesně nepamatuji detaily,ale kniha hezká.

Kočka, která zhasínala světloKočka, která zhasínala světloLilian Jackson Braun

Moc pěkný detektivní příběh. Hrzký námět se siamskými kočkami.

30.11.-0001

Staré pověsti českéStaré pověsti českéAlois Jirásek

Toto dílo bylo pro mě v dětství těžko stravitelné,ale podruhé jsem si k němu našla cestu a musím říct,že je to jedinečné dílo.

Chrám Matky Boží v PařížiChrám Matky Boží v PařížiVictor Hugo

Celkem těžké na čtení, smutné,ale rozhodně si to nenechte ujít.

30.11.-0001

Kladivo na čarodějniceKladivo na čarodějniceVáclav Kaplický

Opravdu skvělá a emocionální kniha, ještě navíc,když si člověk uvědomí,že se to kdysi opravdu dělo.

RozbřeskRozbřeskStephenie Meyer

Jako vždy čtivá kniha bez kvality. Drastická pro děti,na to co se tam děje mi nepřišla nechutná nebo strašlivá-nevím jestli to byl záměr, ale krvavé scény se mnou ani nehly a to je co říct.Při srovnání s Kladivem na čarodějnice jsou v téhle knize drsné scénynapsané divně,nevyvolává to ve mně žádné emoce.

ZatměníZatměníStephenie Meyer

opět jako předchozí díly,čtivá kniha po odborné stránce mi chybí kvalita.
Film mne ale nadchl zatím nejlepší natočený ze ságy.

Nový měsícNový měsícStephenie Meyer

Stejně jako u prvního dílu,oddychová kniha-čtivá po odborné stránce bída.
Film byl nejhorší ze zatím těch třech natočených-Nuda

StmíváníStmíváníStephenie Meyer

Občas si ráda přečtu takovou knihu.Podle mne je spíše na odlhečení-snadné a lehké čtení,které shltnete za den.
Podle mě jí hodně uškodila kvalita překladu,chtěla bych si přečíst originál,abych věděla kde je chyba.
Jazykově a po odborné stránce nijak kvalitní.