yellow yellow komentáře u knih

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Nevím, proč se mi neuložil předchozí komentář... Kniha mě příjemně překvapila. Hlavně její jazyk. Po měsících věnovaných četbě převážně anglických textů věnovaných období alžbětinské a viktoriánské éry pro mě byl jazyk této knihy trochu jako živá voda. Hravý a barvitý.

11.10.2022 4 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Začátek byl takový roztahaný, téma seancí mě moc nenadchlo, ale celkově se mi knížka líbila. A ten konec a lá Hercule Poirot... Jen doufám, že příští díl už se nebude odehrávat v Three Pines.

13.11.2021 4 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Od začátku jsem tušila vraha, i když mě autorka ještě stihla trochu zmást. Doopravdy povedená detektivka.

26.10.2021 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Upřímně, čekala jsem víc. Pokud odhlédnu od období, kdy dílo vzniklo, tak je to prostě jenom další nepříliš povedené PWP, kterým se autor snaží šokovat. Minimálně zpočátku se čtenář ztrácí v množství jmen a kdo s kým a chvílemi jsem měla dojem, že v tom má pěkný guláš i samotný autor.
Dnes jsou podobných děl lepší či horší kvality na internetu tisíce a toto od nich odlišuje pouze období vzniku, které je jednou za dvou věcí, které dělají tuto knihu zajímavou. Doopravdy mě překvapuje, že v období viktoriánské Anglie bylo něco takového publikováno. Druhou zajímavostí je pak neznámý autor. Můžeme se jenom dohadovat, zda je autorem Wilde, nebo ne.

13.10.2021 2 z 5

Krásné pohádky. Vžkd, když je čtu, tak si vzpomenu, jak jsme je se sestrou měly namluvené na kazetě nebo jak jsme koukaly na večerníčky.

12.09.2021 5 z 5

Bretaňské tajemství Bretaňské tajemství Jean-Luc Bannalec (p)

Tohle byl prostě chaos. Autor se do krátkého časového úseku snažil nacpat až moc děje, zápletek, slepých uliček a všeho možného. Policie lítala z jednoho místa na druhé, vše bylo chaotické a uspěchané. Nevím, jestli by to při skutečném vyšetřování mohlo takhle fungovat, a zda by byla policie schopna vraha odhalit, navíc tak rychle. S tímto pocitem se potýkám celou sérii, a tento díl ve mě tento pocit zatím vyvolal nejsilněji.
Skupinka vědců mezi sebou měla prazvláštní vztahy. Opět mi to nepřišlo příliš realistické ale budiž. Vraha se mi podařilo odhalit, i když jsem několikrát zakolísala a přemýšlela, jestli to náhodou nebyl někdo jiný.
Jako oddechovka to není špatné, ale celkově jsem trochu zklamaná. A doopravdy mě začíná iritovat překlad, nepřekládané názvy pokrmů a neustálé café.

22.08.2021 3 z 5

Švédské holínky Švédské holínky Henning Mankell

Snad všechny postavy v příběhu jsou mi více či méně nesympatické a hlavní hrdina spíše více než méně. Přesto mě kniha vtáhla a příběh se mi líbil. Autorův styl je velmi čtivý.

29.03.2021 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Kniha byla napínavá, fajn se četla. Krtek mě nakonec celkem překvapil, měla jsem na mysli někoho jiného. Ale ty ženské postavy mi moc nesedly.

25.03.2021 4 z 5

A odkud bych asi tak byl?: Rusko očima zahraničního reportéra A odkud bych asi tak byl?: Rusko očima zahraničního reportéra Miroslav Karas

Kniha zážitků Miroslava Karase z doby, kdy působil jako zpravodaj ČT v Rusku mě naprosto uchvátila. Musím říct, že často kritizovaná roztříštěnost a nepojmenování kapitol mi vůbec nevadila. Líbilo se mi střídání jednotlivý témat.

14.12.2023 5 z 5

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

I druhý díl byla taková ne moc reálná pohádka se zbytečně uspěchaným koncem. Ale opět se to dobře četlo a bylo to takové příjemné. Nina mě neskutečně iritovala, takže doufám, že v dalším díle už by nemusela být. A ještě by to chtělo trochu zapracovat na tom místopisu. Za 3 hodiny se z Inverness člověk dostane do Glasgow nebo do Edinburghu, takže jet do Inverness 3 hodiny od Loch Ness... to úplně nesedí.

14.09.2023 4 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Upřímně, ty dvě hvězdičky jsou jen za ilustrace. Knížka mě nijak neoslovila v dětství a teď jsem ji četla dceři a bylo to absolutní utrpení. Družstevní cokoliv mi prostě vadilo, ale kdyby se dceři knížka líbila, tak bych to překousla. Ale nelíbila.

23.08.2023 2 z 5

Bretaňská idyla Bretaňská idyla Jean-Luc Bannalec (p)

Tuhle sérii už nečtu ani tak kvůli detektivní zápletce, jako spíš kvůli popisu jídla a okolního prostředí. Ty mě nezklamaly, zápletka mi přišla trochu přitažená za vlasy, ale celkově se to dobře četlo, takže já jsem spokojená.

23.08.2023 4 z 5

Káťa a Škubánek Káťa a Škubánek Josef Lamka

Jediné, co mi chybělo, bylo víc příběhů s kocourem. Káťa se Škubánkem jsou prostě nepřekonatelná klasika.

09.08.2023 5 z 5

Říkání o víle Amálce Říkání o víle Amálce Václav Čtvrtek (p)

Malé se pohádky o Amálce líbily, ale Maková panenka nebo jiné ji zaujaly víc. Časem se třeba dostaneme i k večerníčkům, tak uvidíme, jak se jí budou líbit.

02.05.2023 4 z 5

Knížka Ferdy Mravence Knížka Ferdy Mravence Ondřej Sekora

Já nikdy fanouškem Ferdy nebyla, ale četla jsem ho dvouleté dceři a moc se jí líbil. Moc ráda si i sama prohlížela ilustrace

18.02.2023 5 z 5

Mach a Šebestová Mach a Šebestová Miloš Macourek

Tento díl se nám s dcerou líbil se všech nejvíc a podle toho, jaké máme salátové vydání, byl asi hodně čtený, i když jsme byly se sestrou malé.

17.01.2023 5 z 5

Krtek a kalhotky Krtek a kalhotky Eduard Petiška

Dvouletá dcera Krtečka miluje. Již více než rok musíme každý den přečíst alespoň několik jeho příběhů, ale většinou je čteme všechny a několikrát. Když už máme číst nechce, tak sedí a prohlíží si alespoň obrázky a povídá si k tomu nějaký příběh.

26.11.2022 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Knížky autorky si drží poměrně vysokou úroveň. Jasmine mi úplně jako postava nesedla, hlavně za začátku mi byla trochu nepříjemná, ale dokáži pochopit, proč se chovala, jak se chovala. Ivan byl fajn a celkově se mi jejich příběh hodně líbil, ale Wait for it nepřekonal.

24.11.2022 4 z 5

Mach a Šebestová na prázdninách Mach a Šebestová na prázdninách Miloš Macourek

Nikdy jsem fanouškem Macha a Šebestové nebyla, ale babička naučila dceru zpívat písničku, tak jsem se jí rozhodla přečíst i knížku. Moc se jí líbila, i když to se jí líbí každá knížka. Myslím, že v necelých dvou letech bych jí mohla číst klidně nákupní seznam a byla by nadšená, že jí čtu. Já už tak nadšená nebyla. Ten slovní průjem mi prostě vadil. Chápu, že to byl zcela jistě záměr autora, ale mně tam ty odstavce a rozdělení na věty chybělo. Strašně špatně se to četlo.

11.11.2022 3 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

(SPOILER) Tento díl byl o hodně lepší než předchozí. I když jsem měla první třetinu knížky pochyby, že čtu o stejném Tristanu jaký byl popsaný v prvním díle. Zápletka byla originálnější, bylo to vtipnější, ale klidně to mohlo být kratší. Spousta věcí se pořád opakuje. No a posledních pár kapitol si mohla autorka klidně odpustit. Ale asi jí kniha přišla málo dramatická.
Přestože celkově hodnotím výrazně pozitivněji než předchozí díl, myslím, že další knížky série už raději vynechám.

02.11.2022 3 z 5