yellow yellow komentáře u knih

Čtyři uši na mezi Čtyři uši na mezi Markéta Zinnerová

Špatně se mi to četlo, dceru to nebavilo, neustále se vše opakovalo.

26.04.2024 2 z 5

Nečekaní hosté Nečekaní hosté Aniela Cholewińska-Szkolik

Tohle byla paráda. Tříletou dceru to tak zaujalo, že při čtení ani nepípla. Budeme muset zkusit sehnat další díly.

30.03.2024 5 z 5

Prila a chřadnoucí víly Prila a chřadnoucí víly Walt Disney

Příběh se dceři moc líbil, dožadovala se vždy další pohádky. Je malá, také věří na víly, takže často tleskala, což bylo při usínání trochu kontraproduktivní, ale hlavní je, že si to užila.

27.03.2024 4 z 5

Anička malířka Anička malířka Eduard Petiška

Dcera má ráda zvířata, tak ji příběh se žlutou kočkou zaujal. Moc se jí líbily i ilustrace.

27.03.2024 5 z 5

Kotě z Kocourkova Kotě z Kocourkova Václav Čtvrtek (p)

Ideální délka pohádek na čtení před spaním.

27.03.2024 4 z 5

Pohádka a Mrkvička – Jak se zoslík nastěhoval Pohádka a Mrkvička – Jak se zoslík nastěhoval Stephanie Schneider

Příběhy knihkupce, ke kterému se nastěhoval malý zoslík. Upřímně je to takové neslané nemastné. Moc mě to nenadchlo a dceru to úplně nezaujalo. Byla to jedna z mála věcí, které jsme četly, kdy nedávala moc pozor. Taky těch chyb by tam mohlo být o něco méně.

23.02.2024 3 z 5

Tlapková patrola - Příběh podle filmu Tlapková patrola - Příběh podle filmu kolektiv autorů

Ještě aby se to dětem nelíbilo, když jde o příběh všemi milovaných tlapek. Film jsme s dcerou zatím neviděly, takže příběhy neznala ani ze seriálu.

23.02.2024 4 z 5

Tlapková patrola - Od pohádky k pohádce Tlapková patrola - Od pohádky k pohádce kolektiv autorů

Dceři se příběhy tlapek moc líbily. Mně hodně zklamala kvalita obrázků a i ten jazyk by mohl být lepší.

08.02.2024 3 z 5

Troufalá vášeň Troufalá vášeň Penelope Douglas

Tohle je jedna z mých oblíbených knih. Četla jsem ji několikrát v angličtině a je to takové pohlazení po duši, když má člověk náladu na bodu mrazu. Pike a Jordan jsou prostě skvělí a nejde jim nefandit.

04.02.2024 5 z 5

Medvídek Míša Medvídek Míša Alena Špačková

Taková jednohubka před spaním. Dceři se pohádky líbily, měly i vzdělávací poselství, takže spokojenost.

24.01.2024 4 z 5

Kocour detektivem Kocour detektivem neznámý - neuveden

Dnes jsme četly s dcerou. Ilustrace jsou krásné, ale příběhy trochu pokulhávají.

23.01.2024 3 z 5

O čem sní pes kapesní? O čem sní pes kapesní? Miloš Kratochvíl

Na tohle nemám slova. Bylo to čisté utrpení.

15.01.2024 1 z 5

Tlapková patrola - Dobrou noc, tlapky! Tlapková patrola - Dobrou noc, tlapky! kolektiv autorů

Můj šálek čaje to není, ale dcera Tlapky miluje. Příběhy se jí líbily a moc ráda si sama listuje knížkou a prohlíží si obrázky.

12.01.2024 4 z 5

Když přijde zima do Sněhové Lhoty Když přijde zima do Sněhové Lhoty Peter S. Milan

Pěkné pohádky s vánoční tématikou.

01.01.2024 4 z 5

Moje první kniha pohádek Moje první kniha pohádek Mary Hoffman

Tohle bylo strašné. Pohádky byly vyprávěny tak zkratkovitě, že chvílemi až nedávaly smysl.

25.12.2023 2 z 5

Tlapková patrola - Hvězdné tlapky Tlapková patrola - Hvězdné tlapky kolektiv autorů

Tlapková patrola. Tady asi není co dodat. Dcera ji miluje.

14.12.2023 5 z 5

A odkud bych asi tak byl? A odkud bych asi tak byl? Miroslav Karas

Kniha zážitků Miroslava Karase z doby, kdy působil jako zpravodaj ČT v Rusku mě naprosto uchvátila. Musím říct, že často kritizovaná roztříštěnost a nepojmenování kapitol mi vůbec nevadila. Líbilo se mi střídání jednotlivý témat.

14.12.2023 5 z 5

Dobrý večer, dobrou noc Dobrý večer, dobrou noc kolektiv autorů

Pěkný výběr pohádek. Musím se přiznat, že na některé už jsem docela zapomněla, takže je to dobrá inspirace na to, co dalšího můžeme s dcerou číst.

30.11.2023 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Tohle byla naprostá paráda. Kdybych mohla, tak dám 10 hvězdiček z 5. Po Marťanovi jsem měla poměrně vysoká očekávání, ale Spasitel je lehce překonal a líbil se mi ještě mnohem víc než Marťan. Bylo to propracované, opět bylo hodně chemie, fyziky a biologie, ale skvěle se to četlo.

10.11.2023 5 z 5

Maková panenka a motýl Emanuel Maková panenka a motýl Emanuel Václav Čtvrtek (p)

Tak jsme si po původních pohádkách s dcerou přečetly i "rozšířenou" verzi.

09.11.2023 4 z 5