Maková panenka a motýl Emanuel

Třináct pohádkových příběhů známých z oblíbených televizních večerníčků. Vyprávějí o tom, jak Maková panenka potkala motýla Emanuela a co všechno spolu zažívají. Původní text pro knižní vydání upravila a čtyři povídky podle televizních scénářů převyprávěla Hana Doskočilová.

https://www.databazeknih.cz/images_books/43_/43363/makova-panenka-a-motyl-emanuel-tNg-43363.jpg 4.3107
Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Maková panenka a motýl Emanuel

Oblíbená kniha, kterou jsme s dcerami četly když byly malé. Líbila se nám moc, a nyní v knihovně čeká na další drobotinu.

Litocha
12.09.2018

Tohle se Václavu Čvrtkovi tak docela nepovedlo. Panenka je většinou dost bezradná, ale proti ňoumovatému zženštilému Emanuelovi je ještě za hrdinku. Zarazily mě i xenofobní motivy - turecký měsíc nebo nebohý Ibrahím nebo to mají spočítané už předem. Českou holku si přece nevezme nějaký cizák.
Samotné příběhy jsou jednoduché, místy nelogické a schematické. Naštěstí je občas oživují zdařile vykreslené postavy. Takový Burásek nebo Praskavec vzbuzují u našeho tříletého kloučka záchvaty veselí. Já ale knížkou uchvácená nejsem a milé ilustrace to nezachrání.

Mates84
21.05.2018

Ja ji tak zavidela tu krasnou sukynku,skoro jako Amalce vlasy:)

surikata246
21.04.2018

Krásná knížka i oblíbený večerníček v dětství, babička mě a sestře ušila sukýnku podobnou makové panence, byla to veliká radost.

Ishir
02.02.2018

pěkné pohádky, dceři se kniha líbila

Katulik86
12.12.2017

Jemne a hezke pribehy,ale popravde me tam dost rusily ty novejsi podle vecernicku. Znala jsem ty stare nazpamet,ale o Kaňce Čunčové jsem si rikala,ze se mi snad bude zdat... Ale klasicke hrom cibaba prsk je porad dobre

Nahnilaruka
11.12.2017

Tuto knížku jsem si odnesl z albertu, protože jsem jsem ji dostal zdarma. Asi bych jí normálně nečetl, vzhledem k tomu, že nejsem cílová kategorie ;-), ale chybělo mi splnit ve výzvě téma Kniha pohádek.

Vrátil jsem se do svého dětství a nebyl jsem ani zklamán. Dílo je to opravdu krásné a nadčasové, věřím, že bude bavit ještě mnoho dalších generací dětí.

Lucissia
06.12.2017

Pěkná knížka, jsem ráda, že jsem ji synovi přečetla, ale už se k ní vracet nebudeme, znám o fousek lepší knihy. :-)

Alilka
10.11.2017

Kdysi jsem se se svými dětmi ráda dívala na večerníčky o Makové panence a motýlu Emanuelovi..., dnes jsem ráda, že mám doma krásnou útlou knížečku s jejich příběhy. Je to jedna z knížek, ze které čtu na přání svému vnoučkovi, když k nám přijede na pár dní. Nebudu zapírat i já mám pohádky moc ráda.

ospalaa
05.08.2017

Nejvíce oceňuji délku příběhů, jsou dlouhé tak akorát a ilustrace jsou opravdu nádherné. Příběhy jsou sice slabší, ale vzhledem k tomu, že je to určeno pro děti, které nejsou tak náročné jak dospělí, tak je to tak asi v pořádku. Pohádky čteme pravidelně dětem před spaním.

Leenah
23.05.2017

Jedna z nejoblíbenějších knížek mého dětství, kterou teď čtu dětem mých přátel a zbožňují ji.

Princezna22
16.03.2017

Dcerka nadšená,sama si knihu i prohlížela. Pohádka je to nádherná i u mě když jsem byla malá tato pohádka zabodovala. Takže za mě doporučuju všemi deseti. Před spaním je to ideální čtení pro dítě,které má rádo takovéto pohádky. A ty ilustrace u toho prostě nádhera.

Dominik2008
06.03.2017

Byla hezká

martas006
06.02.2017

Knížka patřila mé sestře a já si ji pořád půjčovala a četla.

angloumene
25.01.2017

Ačkoliv mi téměř vše od Václava Čtvrtka přijde neopakovatelně kouzelné, zrovna Maková panenka mě trochu zklamala. Podstata pohádky je někde jinde, ale nemohla jsem se zbavit špatného pocitu ze snad až příliš schématického vztahu panenky a Emanuela.

Jitka_Roškotová
12.01.2017

Maková panenka a motýl Emanuel jsou další úžasné pohádkové postavičky, které si pamatuji z Večerníčků už ze svého dětství. Teď jsem se k nim po letech znovu vrátila a čtu jejich příhody dcerce před spaním. Délka pohádek je pro čtení před spaním úplně ideální. Navíc se většina šlamastyk většinou vyřeší tím, že se někdo uspí makovými semínky od moudré makovice... a není nic lepšího než usínat u příběhů o uspávání :)

tatafa
07.01.2017

Krásná a velmi čtivá knížka, která chytne za srdce stejně, jako stejnojmenný večerníček. Další z knížek, na kterých jsem vyrostla, a které byly doslova všudy přítomné (knížka, večerníček a navíc i CD nahrávky). Vřele všem doporučuji!!

martinkaLLL
07.11.2016

Nelíbí se nám. Příběhy nám nedávají moc smysl.

evasamankova
14.05.2016

Klasika, která nezklame :)

cibulka 8
08.03.2016

Krátké příběhy s jednoduchou zápletkou, přesně to pravé pro malé děti. A podle mě srozumitelnější než třeba Rumcajs, kde se používá spousta cizích slov.

petvet
04.05.2015

Krásná kniha, moje srdcovka z dětství :-)
Doporučuji.

elle.r
22.11.2014

Vynikající knížka pro nostalgické vzpomínky na dětství :)

kika 13
08.02.2013

Jsem už malinko starší než když jsem to četla poprvé,ale pohlazení po duši to je.

WEIL
18.08.2011

Skvělý nápad, dobré provedení, pohladí to dušičku.