yellow yellow komentáře u knih

Jména mrtvých dívek Jména mrtvých dívek Eric Rickstad

Pro mě to byl velmi čtivý příběh. Na rozuzlení zápletky jsem se těšila už od prvního dílu série, takže jsem si druhý díl ani moc neužila a těšila se hlavně na třetí. Jen ten konec mi přišel takový nedotažený. Některé otázky zůstaly nezodpovězeny, takže doufám, že ještě bude navazovat nějaké pokračování, ve kterém dostanu zbývající odpovědi

24.05.2021 4 z 5

Manka Manka Václav Čtvrtek (p)

Knížka by podle jména měla být o Mance, přesto mi přijde, že často hraje až druhé housle. Oproti předchozím dílům jsou pohádky delší.

24.05.2021 4 z 5

Číhání Číhání Eric Rickstad

Napínavý příběh, kdy jsem do poslední chvíle nevěděla, kdo je vrah.

06.05.2021 4 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Už Stojednaletý stařík byl slabší a Sladkou pomstu jsem dočetla pouze ze setrvačnosti. Děj mi přišel až násilně překombinovaný a nucený. Z celé knihy mě nejvíce pobavily poslední dvě nebo tři věty. Myslím, že případné další knížky od Jonassona už nejspíš vynechám.

23.04.2021 2 z 5

Rumcajs Rumcajs Václav Čtvrtek (p)

Nejvíce mě nadchly ilustrace. Některé příběhy jsou takové zvláštní, ale dceři je v jejím věku celkem jedno, co čtu.

10.04.2021 4 z 5

Švédské holínky Švédské holínky Henning Mankell

Snad všechny postavy v příběhu jsou mi více či méně nesympatické a hlavní hrdina spíše více než méně. Přesto mě kniha vtáhla a příběh se mi líbil. Autorův styl je velmi čtivý.

29.03.2021 5 z 5

Vrásky z indické lásky Vrásky z indické lásky David Havel

Naprosto skvělý cestopis psaný autorovým hodně originálním a neotřelým stylem. Zápisky z autorovy cesty jsem četla již dříve na webu, takže koupě knížky byla jasná volba. Jen mě mrzí, že se do ní nevešlo víc fotek. Jsou úžasné.

25.03.2021 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Kniha byla napínavá, fajn se četla. Krtek mě nakonec celkem překvapil, měla jsem na mysli někoho jiného. Ale ty ženské postavy mi moc nesedly.

25.03.2021 4 z 5

O hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi O hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi Václav Čtvrtek (p)

Příběhy jsou pěkné, jak malé se mi loc líbily. Teď jsem je četla dceři a ten styl je místy takový podivný.

25.03.2021 4 z 5

O chytré kmotře lišce O chytré kmotře lišce Josef Lada

Jako malá jsem ji měla namluvenou na kazetě a ráda ji četla. Po letech jsem se k ní vrátila, abych ji přečetla dceři a stále se mi líbí. Dcera je zatím moc malá, aby rozuměla tomu, co čtu, ale věřím, že za pár let ji příběhy kmotry lišky přečtu znovu a tentokrát si je užijeme obě.

18.03.2021 5 z 5

Italské boty Italské boty Henning Mankell

Skvěle napsaný netradiční příběh. Hlavní hrdina rozhodně není někdo, koho by si člověk snadno oblíbil, ale bez něj by ten příběh nefungoval.

01.12.2020 5 z 5

Noční recepční Noční recepční John le Carré (p)

Příběh byl neskutečně rozvláčný. Chvílemi se špatně četl.

15.11.2020 3 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Asaf Gavron

Dva prolínající se příběhy. Ze začátku má kniha takový pomalejší rozjezd, ale nakonec vtáhne do děje.

16.10.2020 5 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Po přečtení hodnocení této knihy jsem očekávala víc a nakonec byla trochu zklamaná. Moc mě neoslovil styl psaní, dokonce jsem se přistihla, že s láskou vzpomínám na čtení Illiady.

29.07.2020 3 z 5