yellow yellow komentáře u knih

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Začátek byl takový roztahaný, téma seancí mě moc nenadchlo, ale celkově se mi knížka líbila. A ten konec a lá Hercule Poirot... Jen doufám, že příští díl už se nebude odehrávat v Three Pines.

13.11.2021 4 z 5

Rákosníček a rybník Rákosníček a rybník Zdeněk Smetana

Příběhy poplety Rákosníčka jsou pro mne milou vzpomínkou na dětství. Proto je nyní ráda čtu dceři a těším se, až bude větší a podíváme se spolu i na večerníček.

11.11.2021 5 z 5

Rok v Provenci Rok v Provenci Peter Mayle

Velice příjemná oddechovka, která humorným způsobem popisuje první rok autora v jižní Francii.

07.11.2021 5 z 5

Královna Viktorie Královna Viktorie Lucy Worsley

Skvělá čtivá kniha, která je plná faktů a zajímavým a netradičním způsobem představuje královnu Viktorii.

30.10.2021 5 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Od začátku jsem tušila vraha, i když mě autorka ještě stihla trochu zmást. Doopravdy povedená detektivka.

26.10.2021 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na autorčin styl, ale pak se příběh četl poměrně dobře. Jen mě občas štvalo, jak skoky mezi jednotlivými postavami nebyly nijak oddělené. Ale možná to bylo jen tím, že jsem měla ebook

21.10.2021 4 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Upřímně, čekala jsem víc. Pokud odhlédnu od období, kdy dílo vzniklo, tak je to prostě jenom další nepříliš povedené PWP, kterým se autor snaží šokovat. Minimálně zpočátku se čtenář ztrácí v množství jmen a kdo s kým a chvílemi jsem měla dojem, že v tom má pěkný guláš i samotný autor.
Dnes jsou podobných děl lepší či horší kvality na internetu tisíce a toto od nich odlišuje pouze období vzniku, které je jednou za dvou věcí, které dělají tuto knihu zajímavou. Doopravdy mě překvapuje, že v období viktoriánské Anglie bylo něco takového publikováno. Druhou zajímavostí je pak neznámý autor. Můžeme se jenom dohadovat, zda je autorem Wilde, nebo ne.

13.10.2021 2 z 5

Rákosníček a hvězdy Rákosníček a hvězdy Jaromír Kincl

Jednu po druhé čteme s dcerou knihy, které jsem jako malá milovala. Dceři ještě nebyl ani rok, takže nás všechny ještě minimálně jednou čekají, až bude starší, ale ráda jí je přečtu znovu. Nyní čteme příběhy skřítka Rákosníčka, které jsou doplněné mnoha krásnými ilustracemi Zdeňka Smetany.

12.10.2021 5 z 5

Bretaňské světlo Bretaňské světlo Jean-Luc Bannalec (p)

Na 6. díl série jsem si musela dlouho počkat, takže jsem mezitím stihla přečíst další dva díly, které mě ale příliš nenadchly. A možná i díky tomu, se mi tento díl líbil. Tušení, co se odehrálo, jsem měla velmi brzy a nakonec se ukázalo jako správné. Byla jsem ráda, že tentokrát nebyl děj nahuštěn do dvou dnů.

15.09.2021 5 z 5

Krásné pohádky. Vžkd, když je čtu, tak si vzpomenu, jak jsme je se sestrou měly namluvené na kazetě nebo jak jsme koukaly na večerníčky.

12.09.2021 5 z 5

Bretaňský odkaz Bretaňský odkaz Jean-Luc Bannalec (p)

Nechápu, jak ho napadlo zrovna tohle řešení. Celou dobu nic, točí se v kruhu, tápou a najednou osvícení. Přijde mi, že od 5. dílu se série hodně zhoršila.

03.09.2021 3 z 5

Bretaňské tajemství Bretaňské tajemství Jean-Luc Bannalec (p)

Tohle byl prostě chaos. Autor se do krátkého časového úseku snažil nacpat až moc děje, zápletek, slepých uliček a všeho možného. Policie lítala z jednoho místa na druhé, vše bylo chaotické a uspěchané. Nevím, jestli by to při skutečném vyšetřování mohlo takhle fungovat, a zda by byla policie schopna vraha odhalit, navíc tak rychle. S tímto pocitem se potýkám celou sérii, a tento díl ve mě tento pocit zatím vyvolal nejsilněji.
Skupinka vědců mezi sebou měla prazvláštní vztahy. Opět mi to nepřišlo příliš realistické ale budiž. Vraha se mi podařilo odhalit, i když jsem několikrát zakolísala a přemýšlela, jestli to náhodou nebyl někdo jiný.
Jako oddechovka to není špatné, ale celkově jsem trochu zklamaná. A doopravdy mě začíná iritovat překlad, nepřekládané názvy pokrmů a neustálé café.

22.08.2021 3 z 5

Malá čarodějnice Malá čarodějnice Otfried Preussler

Jako dítě jsem příběhy malé čarodějnice, která se snaží stát dobrou čarodějnicí, milovala. Nyní je čtu dceři, která jim zatím nerozumí, ale ráda poslouchá, když čtu. A ilustrace Zdeňka Smetany jsou prostě božské!

23.07.2021 5 z 5

Bretaňský příliv Bretaňský příliv Jean-Luc Bannalec (p)

Pro mě doposud nejslabší případ série. Přišel mi až příliš chaotický, bylo v něm zamotáno až příliš mnoho mystična. Některá podezření byla přitažená za vlasy a nakonec ještě tento závěr...

17.07.2021 3 z 5

Bretaňská pýcha Bretaňská pýcha Jean-Luc Bannalec (p)

Za mě zatím nejlepší kniha z celé série. Velice příjemná oddechovka.

12.07.2021 5 z 5

Bretaňské zlato Bretaňské zlato Jean-Luc Bannalec (p)

Tentokrát byl komisař nucen spolupracovat s ostatními a na jeho vyšetřování se to pozitivně podepsalo. Kniha se mi líbila více než předchozí díly, bylo skvělé, že autor tento příběh propojil s informacemi, které byly zmíněné již v předchozím díle. Oblast salin se mi moc líbila, hned jsem si vzpomněla na španělské saliny, které jsme před pár lety navštívili.

02.07.2021 5 z 5

Čaroděj Mordydy Čaroděj Mordydy Josef Brukner

Krátké pohádky slovanského původu. Některé jsou lepší, některé horší, ale celkově jde o pěkný soubor doplněný o krásné Ladovy ilustrace.

01.07.2021 4 z 5

Bretaňský příboj Bretaňský příboj Jean-Luc Bannalec (p)

Druhý díl série mě zaujal více než první, ale stále mi do úplné spokojenosti něco chybí. Možná ten závěr nebo z mého pohledu ne moc policejní práce.

30.06.2021 4 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Taková relativně příjemná oddychovka. Komisař je jak už tomu bývá sólista a půlku vyšetřování stráví popíjením kávy. Zápletka nebyla příliš nečekaná, nebylo těžké odhalit, kdo za tím stál. A ty překlepy v knížce...

26.06.2021 4 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Tento díl se mi líbil o něco víc než předchozí. Trochu mě mrzelo, že je Marni upozaděná. Doufám, že se dočkáme ještě nějakého pokračování, zvlášť když ten konec zůstal tak trochu otevřený.

24.06.2021 5 z 5