Mach a Šebestová na prázdninách

Díky kouzelnému sluchátku tráví oba kamarádi prázdniny spolu, přestože Mach je vlastně s rodiči v Itálii. A nejsou to prázdniny ledajaké - kromě sluchátka je s dětmi i Jonatán a tak je ve Slámové Lhotě opravdu veselo. Důsledky hrátek se sluchátkem jsou tradičně nepředvídané a dalekosáhlé a po jeho krádeži to dokonce vypadá na nemalý průšvih. (www.mlp.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/90_/90628/mach-a-sebestova-na-prazdninach-90628.jpg 4.257

Mach a Šebestová

Pro děti a mládež
Vydáno, Carmen

Kniha Mach a Šebestová na prázdninách

ddkk

Skvělé pokračování příběhů Macha a Šebestové, které nemají obdoby - vždyť "člověče, Šebestová", kdo z dospělých lidí má takovou věc jako je kouzelné sluchátko!

Opět za pět a doporučuji.

wiix
30.09.2019

Príjemné a vôbec nie prízemné čítanie pre deti.

prazskanaplava
06.06.2018

8/10 Geniální kombinace Macourek, Born a (alespoň v duchu) Nárožný, který svým jedinečným přednesem dodal Machovi a Šebestové duši. Nutně potřebuju první díl. :)
(Albatros, 1999)

mia.com
18.01.2018

Další fajn dobrodružství, které rychle odsýpají :)

whale77
05.01.2018

Jednou ze záruk kvalitního literárního díla pro mne je, že se (předloni zesnuvší) výtvarník Born uvolil takovou knihu ilustrovat. Platí to i v případě vícegenerační klasiky, Macha a Šebestové. Byť, tento pozdější díl, už není tak dobrý jako díly předcházející – témata už jsou trošku „natahovaná“, příběhy jsou chudší co do nápadů (ale co taky pořád vymýšlet, že?) a místo přítomného je zvolený minulý čas a hned to zní trochu... jinak. Chrlení množství vět v jednom odstavci, které mi v prvních dílech bylo sympatické, protože jsem si uměla představit chrlícího Nárožného, jak to potom odříkává ve zfilmované podobě, mi tady přímo vadilo a při předčítání dětem jsem si „vkládala“ tečky, pauzy.
Ale na věci to nic nemění – Mach a Šebestová je nejoblíbenějším vyprávěním naší nejstarší (7) a když nechceme točit dokolečka pořád jen první díl, tak rádi sáhneme i po tomto pokračování.

HDosoudilová
09.09.2017

Mach a Šebestová - to je prostě dětská klasika. Ať už jako kniha nebo stejnojmenný Večerníček. Taky si ji občas ještě prohlédnu.

knihomolkačenka
07.05.2017

PŘEKRÁSNÁ kniha. Nádherné obrázky. Prostě úžasná.

Greengrass
02.02.2017

Naši známí třeťáci si dopřávají prázdninový odpočinek. Ale vlastně si moc neoddechnou, protože s kouzelným sluchátkem na to prostě není čas.
Příběhy jsou originální, milé, neotřelé. Duo Macourek&Born je sázka na jistotu.