yank3e yank3e komentáře u knih

Nemoc jako cesta Nemoc jako cesta Ruediger Dahlke

Určitě zajímavý pohled na věc, jen se mi knížka místy hůř četla.

17.09.2014 4 z 5

Od medikací k meditaci Od medikací k meditaci Osho

Překvapivě přínosná knížka se zajímavými názory, můžu doporučit.

05.09.2014 4 z 5

Bouře mečů 2 Bouře mečů 2 George R. R. Martin

Místy sice působila knížka zbytečně zdlouhavě, ale děj se přesto stále posouval. Autor nám naservíroval pár velmi dobrých dějových zvratů, zatím výborně rozehráno.

Mám jednu výtku k českému překladu - sloveso "to wonder" všude překládáno jako "divit se", většinou zcela nevhodně (lépe by se hodilo "byl zvědavý" apod.), desetkrát v každé knížce už to bije do očí...

29.07.2014 4 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Rozjezd dobrý, určitě si přečtu i další díly.

21.03.2014 4 z 5

Pryč s kyselostí! - Jak udržet kyselé a zásadité látky v těle v rovnováze - Tajemství dlouhověkosti Pryč s kyselostí! - Jak udržet kyselé a zásadité látky v těle v rovnováze - Tajemství dlouhověkosti Kurt Tepperwein

Něco na tom bude, teď už zbývá jen zkoušet a sledovat výsledky sám na sobě.

13.03.2014 5 z 5

Nic extra jsem nečekal, ale nakonec opravdu příjemné překvapení. Že je knížka dobře napsaná, beru jako samozřejmost, ale i příběh mě opravdu chytil a bavil. Chudák Trisha, autor ji vážně nešetřil.

15.01.2014 5 z 5

Páté kolo u vozu Páté kolo u vozu Jeff Kinney (p)

Dobrý díl, ale stejně myslím, že sedm už bylo dost. :)

03.01.2014 4 z 5

Ponorková nemoc Ponorková nemoc Jeff Kinney (p)

Další díl ve stylu předchozích, tentokrát zase spíš slabší.

02.01.2014 4 z 5

Poslední kapka Poslední kapka Jeff Kinney (p)

Greg je vyčůranej hajzlík víc, než kdy dřív. :)

30.12.2013 4 z 5

Rodrick je king Rodrick je king Jeff Kinney (p)

Fajn četba, ale první díl byl lepší.

29.12.2013 4 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Příjemná a vtipná oddechová četba. Pátou hvězdu dát nemůžu, ale bavilo mě to, další díly nevynechám.

28.12.2013 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

I první autorova knížka se dobře čte, jen ty úryvky z novin a různé výpovědi, kterými je proložená, někdy zbytečně zdržovaly a jen natahovaly text.

25.12.2013 4 z 5

Ronja, dcera loupežníka Ronja, dcera loupežníka Astrid Lindgren

Krásná směs bezstarostné pohádky a vážných témat, chvilku vtipná, chvilku smutná. Navíc je psaná moc pěkným jazykem.

22.11.2013 5 z 5

Astrid Lindgren opět nezklamala. Ze začátku mi dělalo trochu problém zvyknout si na "ujetost" téhle knížky v porovnání s ostatníma knížkama autorky, ale jakmile jsem se víc začetl, vážně jsem si ji užil.

08.11.2013 5 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Pěkná knížka s hromadou dobrých nápadů, ale film je lepší. Tam jsou všechny ty vtipné situace dotažené k dokonalosti a další přidané navíc. A na zobrazení toho kouzelného světa je radost se dívat.

21.04.2013 4 z 5

Muž, který chtěl být bohatý Muž, který chtěl být bohatý Mark Fisher

Tahle knížka mě vážně oslovila. Nejen, že vyjadřuje docela hluboké myšlenky, ale to vše na pozadí až lyrického příběhu s krásným závěrem.

18.04.2013 5 z 5

Pravidla úspěchu Pravidla úspěchu Jack Canfield

Jako by Jack Canfield shrnul klíčové myšlenky všech knížek o motivaci, osobním rozvoji, úspěchu, podnikání a organizaci do jednoho celku, do 64 pravidel. Věřím, že jejich dodržování opravdu dokáže život změnit, ale nestačí knížku jednou přečíst. Snad se mi podaří k ní vrátit a skutečně začít něco dělat.

13.03.2013 5 z 5

Torgarské kobky Torgarské kobky Joe Dever

Desátá kniha ze série gamebooků o Lone Wolfovi.
Klasika, která by neměla minout žádného gamebookového nadšence. Takový Pán Prstenů mezi gamebooky. Kvalitní příběh, promyšlený svět a originální herní mechanismy. Na začátku si zvolíte schopnosti, které vám budou během hry užitečné a s každou dohranou knihou získáte další. Schopnosti i výbavu si přenášíte napříč celou sérií, jednotlivé díly na sebe přímo navazují. Místo házení kostkou stačí zapíchnout tužku do tabulky s čísly. Souboje jsou řešeny velmi spravedlivě a roli nehraje pouze náhoda, ale i schopnosti a výbava. Neřešíte pouze zbraně, ale i zbroj a štít. Musíte odpočívat, musíte jíst. Takhle promyšlené gamebooky často nebývají, přesto je vše jednoduché a lehce zvládnutelné.

22.01.2013 4 z 5

Rokle zkázy Rokle zkázy Joe Dever

Čtvrtá kniha ze série gamebooků o Lone Wolfovi.

22.01.2013

Kaltské jeskyně Kaltské jeskyně Joe Dever

Třetí kniha ze série gamebooků o Lone Wolfovi.

22.01.2013 4 z 5