Naše tělo je uzpůsobeno tak, že bychom se mohli dožít až 130 let. Ovšem v důsledku současného životního stylu trpíme nemocemi, předčasně stárneme a umíráme. Vnitřní prostředí organismu by mělo mít mírně zásaditý charakter. Chybné návyky ve stravování však vedou k tomu, že se podíl zásaditosti v těle neustále snižuje. Překyselení organismu je potom důvodem většiny nemocí. Kurt Tepperwein, známý německý terapeut a léčitel, ve své knize vysvětluje, proč je překyselení těla tolik nebezpečné a co udělat pro to, abychom znovu obnovili rovnováhu mezi kyselými a zásaditými látkami v těle. (jak udržet kyselé a zásadité látky v těle v rovnováze : tajemství dlouhověkosti)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100480/big_pryc-s-kyselosti-jak-udrzet-kysele--BTu-100480.png 4.549

citronekodvedle

(+ SPOILER) Současná medicína se vyjadřuje tak že žádné překyselení neexistuje, není možné a nedá se nijak dokázat. Velmi ráda bych tuto knihu viděla v kabátku podobných knih jako je cirkadianni kód a jim podobné. Bohužel plno informací chybí, nebo jsou vysvětleny tak na půl, což mě mrzí. Jednu kapitolu bych i vytrhla, někde ze začátku. Jinak je kniha velmi přínosná, jak už tu někdo psal, jedna dobrá informace stačí a zde jich je určitě více. V některých kapitolách s knihou úplně souzním, najdete v ní plno vysvětlení, za mě by šla zkrátit, něco vyhodit, jiné napsat víc na přímo. Jestli překyselení je či není netuším, to nemění nic na tom, že co se všechno v knížce píše dává hlavu a patu. Určitě jich na své cestě za zdravím, přečtu ještě hodně.

RendyaDav
14.01.2020

Určitě další zajímavá , poučná knížka ,je dobré ji mít doma...

alnahu
04.01.2019

Odkyselení- tajemství dlouhověkosti-jaký dodržujeme životní styl-podle toho také předčasně stárneme a umíráme. Tato malá knížečka nám pomůže ,abychom něco pro sebe udělali, protože překyselení organismu je důvodem většiny nemocí. Poučná kniha ,jak si vylepšit své zdraví.

Vlasklen
19.08.2018

Kniha, ve které najdu aspoň jednu užitečnou radu pro život, je pro mne hodnotná.
A tato kniha mi pomohla ....moc mi pomohohla.

M100
27.07.2017

Zajímavé, poučné, přehledné...

Gabi13
21.04.2017

Pěkně přehledné, ucelené informace. Díky za inspiraci a podněty.

RH faktor
12.07.2016

Tato kniha by mohla být klidně o dobrou třičtvrtinu kratší. Autor se opakuje až do omrzení a většina nemocí uváděná na konci knihy by se také dala souhrnně spláchnout jednou větou a nemuselo by se to všechno neustále opakovat...já vím, opakování matka moudrosti, ale čeho je moc....Ne se vším v knize mohu souhlasit, ale jako takový úvod...i když jsem tak nějak přesvědčená, že na dané téma bych jistě našla kvalitnější knihu.

morava
31.12.2015

Uz se vam nekdy stalo, ze po precteni teprve par stran vite, ze budete hodnotit kladne?
U teto knihy jsem to vedela hned po trech strankach. Nektere knihy si vas vyberou samy .
Velice zajimave cteni,a clovek hned nemusi zit a stravovat se tak, jak je to zde psano,
ale myslim si, ze i snaha o to, nebo jen zamysleni se nad tim, co je v knize napsano, uz jen to muze byt maly krucek k leceni sama sebe.Tuto knihu urcite budu doporucovat dal.

Proč spíme
Proč spíme

odkyselení zdraví léčitelství nemoci dlouhověkost životní styl samoléčba stravování, výživa péče o zdraví

Kurt Tepperwein
německá, 1932
2011  Duchovní zákony
2011  Pryč s kyselostí - Jak udržet kyselé a zásadité látky v těle v rovnováze - Tajemství dlouhověkosti
2006  Uzdrav sám sebe
2001  Skrytý význam nemoci
2005  Duchovní zákony - poznání, pochopení, přijetí
2008  Nemoci vyčtené z tváře

všech 49 knih autora

Kniha Pryč s kyselostí - Jak udržet kyselé a zásadité látky v těle v rovnováze - Tajemství dlouhověkosti je v

dalších seznamech4x