Rokle zkázy

Čtvrtá kniha série Kai. Jsi Lone Wolf - poslední z rytířů řádu Kai. Na jihu tvé vlasti, Sommerlundu, leží bohatá, ale vzdálená hornická provincie Ruanon. Když pravidelný transport zlata najednou zmizí, král vyšle oddíl svých nejlepších mužů, aby zjistili, co se stalo. Oddíl se však nevrátí. V Rokli zkázy jsi vyslán, abys objevil ztracené zlato a vojáky, kteří zmizeli. Ty ovšem brzy zjistíš, že toto poslání je velmi závažné. V sázce je osud tvé země. I v této knize se stáváte hlavním hrdinou, který rozhoduje sám o svém dalším osudu. Na cestu do Rokle zkázy se můžete vydat i v případě, že jste neprošli kterékoli z předchozích dobrodružství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/37127/rokle-zkazy-37127.jpg 4.159

Lone Wolf - série Kai (4.)

Lone Wolf The Chasm of Doom (1985)

Dobrodružné, Fantasy, Gamebook
Vydáno:, AFSF - Asociace fanoušků science fiction

MišákB
09.05.2017

Jak jsem psal už u předchozího dílu :-) Příběh této knížky je hezky rozdělený, variabilní, docela odsýpá. I bonusové dobrodružství je vydařené.

Koza3
30.11.2016

Když mi brácha poslal odkaz na aplikaci na Android, která obsahuje všechny gamebooky o Lone Wolfovi (v AJ a zdarma), tak jsem to hned nainstaloval a začal smažit tuhle nostalgickou klasiku. V podstatě jsme na tom vyrostli a můžu říct, že díky gamebookům mám rozvinutou představivost. Kam se hrabou dnešní fantasy naservírovaná na stříbrném podnose? Musíte si to hezky v hlavě zrekonstruovat, kreslit si mapku, vést si inventář, no prostě paráda :-)
Rokle zkázy? Někde na jihu zmizelí královští vojáci. Kai Lorde! Běž se po nich podívat. Ale beze všeho pane králi :-) Příběh v kostce. Projdete si peklem? Moc ne, tenhle díl mi přišel nejjednodušší. Ať už to bylo způsobemo přítomností super meče nebo tím, že máte už dost Kai schopností a dost umrtvujících situací tedy vyřešíte, ale i přes to se budete královsky bavit. Super gamebook!

Pawouk123
19.08.2014

Sice v pořadí čtvrtá, ke mně se v mládí dostala však jako první kniha o Lone Wolfovi a vlastně první gamebook vůbec. A odstartovala u mne několik let trvající nadšení. Než jsem sehnal další a pak i předchozí díly, četl jsem tuhle knížku mnohokrát. Stále mám snad celou sérii. Budu muset za dlouhých zimních večerů zavzpomínat... Takže z nostalgie nelze hodnoti jinak, než 5*.

Yarwen
01.05.2013

Ve čtvrtém díle o Lone Wolfovi má čtenář kromě Sommerswerdu k dispozici i osm disciplín Kai, s nástrahami v knize se tak potýká již bez velkých problémů, respektive obtížnost tohoto dílu patří k těm nižším. Osobně jsem knihu dohrál napotřetí.

čohynka
13.04.2013

Už je to docela dávno, co jsem tuhle knížku četla, ale pamatuju si, že mě doslova pohltila..

haWranka
14.02.2013

Konečně se mi do ruky dostal i čtvrtý díl série! Je skoro nemožné Lona Wolfa sehnat... Vzhledem k tomu, že jsem úspěšně splnila předchozí tři dobrodružství, tady jsem byla skoro neporazitelná. Nemůžu se dočkat, až se pustím do dalších dílů!

yank3e
22.01.2013

Čtvrtá kniha ze série gamebooků o Lone Wolfovi.
Klasika, která by neměla minout žádného gamebookového nadšence. Takový Pán Prstenů mezi gamebooky. Kvalitní příběh, promyšlený svět a originální herní mechanismy. Na začátku si zvolíte schopnosti, které vám budou během hry užitečné a s každou dohranou knihou získáte další. Schopnosti i výbavu si přenášíte napříč celou sérií, jednotlivé díly na sebe přímo navazují. Místo házení kostkou stačí zapíchnout tužku do tabulky s čísly. Souboje jsou řešeny velmi spravedlivě a roli nehraje pouze náhoda, ale i schopnosti a výbava. Neřešíte pouze zbraně, ale i zbroj a štít. Musíte odpočívat, musíte jíst. Takhle promyšlené gamebooky často nebývají, přesto je vše jednoduché a lehce zvládnutelné.