yank3e yank3e komentáře u knih

Sice mi moc neseděl ten duchovní styl "moudrosti starých indiánů", kterým je knížka psaná, ale myšlenky, které obsahuje, jsou zajímavé. Jak myslet a jednat, abychom se cítili spokojeně. Na druhou stranu ani nic převratného.

28.12.2013 4 z 5

Nejčastější věty před smrtí Nejčastější věty před smrtí Petr Kapoun

Knížku jsem dostal jako dárek, takže asi tak... Sbírka průměrných, někdy až trapných vtipů, které se navíc opakují. Možná kdybych to nečetl za střízliva, hodnotil bych lépe.

26.12.2013 1 z 5

Carrie Carrie Stephen King

I první autorova knížka se dobře čte, jen ty úryvky z novin a různé výpovědi, kterými je proložená, někdy zbytečně zdržovaly a jen natahovaly text.

25.12.2013 4 z 5

Podnikání v USA - Chudý Honza, bohatý John Podnikání v USA - Chudý Honza, bohatý John John Vanhara

Knížka je sestavena z mnoha postřehů, spíš jakoby krátkých článků, nelogicky seřazených, přeskakujících od jednoho tématu ke druhému a zase zpátky, dalo by se to napsat líp.
Jinak ale zajímavý náhled do americké kultury. Často až zbytečně konkrétní a podrobné pro někoho, kdo zrovna nechce začít podnikat v USA, ale jako celek poskytne užitečné srovnání s českým prostředím.

20.12.2013 4 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Zajímavá knížka, psaná zvláštním stylem, na který jsem si ale rychne zvyknul.

19.12.2013 5 z 5

Ronja, dcera loupežníka Ronja, dcera loupežníka Astrid Lindgren

Krásná směs bezstarostné pohádky a vážných témat, chvilku vtipná, chvilku smutná. Navíc je psaná moc pěkným jazykem.

22.11.2013 5 z 5

Astrid Lindgren opět nezklamala. Ze začátku mi dělalo trochu problém zvyknout si na "ujetost" téhle knížky v porovnání s ostatníma knížkama autorky, ale jakmile jsem se víc začetl, vážně jsem si ji užil.

08.11.2013 5 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Nakonec docela dobrá knížka, hlavně v závěru, tak špatné hodnocení si nezaslouží. Příjemně a nenásilně navazuje na první díl. Stejně jako v prvním díle je ale v českém překladu spousta chyb a překlepů.

20.10.2013 4 z 5

Proměna: Jak věci změnit, když je změna zdánlivě nemožná Proměna: Jak věci změnit, když je změna zdánlivě nemožná Chip Heath

Zajímavá knížka s množstvím skutečných příběhů a praktických metod.

14.09.2013 4 z 5

Restart - průvodce podnikatelským minimalismem Restart - průvodce podnikatelským minimalismem Jason Fried

Stručná a podnětná knížka, můžu doporučit každému, kdo podniká.

27.07.2013 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Třetí díl ještě umocnil můj pocit z celé série. Pán prstenů jistě právem patří ke klasice, ale na pět hvězdiček to není ani náhodou - zdlouhavý popisný styl často opravdu nudil.

21.07.2013 4 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

K praktickým nástrojům z této knihy se jistě vyplatí opakovaně vracet a uvést je do života. Konec Prokrastinace společně s metodou GTD a knihou Jacka Canfielda Pravidla Úspěchu budou zřejmě tvořit základ mého budoucího osobního rozvoje.

05.06.2013 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Tolkien vytvořil opravdu velkolepý svět, který právem náleží mezi klasiku. Je ale možná až moc složitý. Za mě dostává jen 4 hvězdy, kniha mě místy dost nudila vleklými popisy.

28.05.2013 4 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Pěkná knížka s hromadou dobrých nápadů, ale film je lepší. Tam jsou všechny ty vtipné situace dotažené k dokonalosti a další přidané navíc. A na zobrazení toho kouzelného světa je radost se dívat.

21.04.2013 4 z 5

Pán much Pán much William Golding

Teda, čekal jsem, že to dopadne trochu jinak po tom závěru, ale i tak dávám za pět. Silná ukázka toho, jak rychle dokáže vymizet veškerá civilizovanost.

20.04.2013 5 z 5

Muž, který chtěl být bohatý Muž, který chtěl být bohatý Mark Fisher

Tahle knížka mě vážně oslovila. Nejen, že vyjadřuje docela hluboké myšlenky, ale to vše na pozadí až lyrického příběhu s krásným závěrem.

18.04.2013 5 z 5

Aby vše klapalo: Jak hravě zvládat pracovní a životní výzvy Aby vše klapalo: Jak hravě zvládat pracovní a životní výzvy David Allen

Takové opakování a ucelené shrnutí Mít vše hotovo. Přínosná je hlavně poslední třetina knihy zaměřená na vyšší perspektivu.

12.04.2013 4 z 5

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

Dobrá krátká knížka popisující principy fungování financí na příbězích ze starověkého Babylónu. Po slohové stránce žádný zázrak a přínos popisovaných rad je taky diskutabilní, ale není od věci si je občas zopakovat.

29.03.2013 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Totalita dotažená do naprostého extrému. Čtivě a zajímavě zpracované téma. Odstrašující příklad, kam až by to mohlo dojít. V dnešní době, myslím, čím dál aktuálnější. A bohužel reálnější, než se na první pohled může zdát.

22.03.2013 5 z 5

Myslete velkoryse Myslete velkoryse David Joseph Schwartz

Podnětná knížka, ke které bude stát za to se vrátit a převést nápady z ní do vlastního chování.

21.03.2013 4 z 5