yank3e yank3e komentáře u knih

Hostina pro vrány 1 Hostina pro vrány 1 George R. R. Martin

Uf, tak jsem zjistil, že čtu starý překlad. Z těch počeštěných jmen a názvů bych zvracel. Což o to, člověk by si zvyknul, ale v předchozích třech dílech bylo tolik vedlejších postav, že jsem se v nich ztrácel, a teď se najednou všichni jmenují jinak?! *Tohle* už nepřekousnu. Jdu si sehnat nové vydání...

05.09.2014 4 z 5

Od medikací k meditaci Od medikací k meditaci Osho

Překvapivě přínosná knížka se zajímavými názory, můžu doporučit.

05.09.2014 4 z 5

Bouře mečů 2 Bouře mečů 2 George R. R. Martin

Místy sice působila knížka zbytečně zdlouhavě, ale děj se přesto stále posouval. Autor nám naservíroval pár velmi dobrých dějových zvratů, zatím výborně rozehráno.

Mám jednu výtku k českému překladu - sloveso "to wonder" všude překládáno jako "divit se", většinou zcela nevhodně (lépe by se hodilo "byl zvědavý" apod.), desetkrát v každé knížce už to bije do očí...

29.07.2014 4 z 5

Vědomí - Klíč k životu v rovnováze Vědomí - Klíč k životu v rovnováze Osho

Podobné poselství jako v knize Moc přítomného okamžiku, zde ale mnohem srozumitelněji podané. Přínosná knížka, ke které bude stát za to se vracet.

23.07.2014 4 z 5

Jako, hlavní myšlenky knihy vůbec nejsou špatné, ale blbě se hledají v té hromadě zbytečných keců. Je špatně napsaná, hrozně těžko se čte. Víc než tři hvězdy ani náhodou, ale nevylučuji, že se k ní někdy vrátím. Přínos mít může.

11.06.2014 3 z 5

Střet králů 1 Střet králů 1 George R. R. Martin

Některé pasáže možná byly zbytečně zdlouhavé, ale po stránce příběhu opět perfektní. Po druhém díle už se do něj člověk tak ponoří, že mu připadá s každou kapitolou lepší a lepší.

25.05.2014 4 z 5

Střet králů 1 Střet králů 1 George R. R. Martin

Ve druhém díle se už příběh rozjel naplno a úroveň se drží, subjektivně možná i stoupá, jak se do příběhu nořím víc a víc.

05.05.2014 4 z 5

Hra o trůny 2 Hra o trůny 2 George R. R. Martin

Druhá část knihy se mi líbila mnohem víc než první. Už to nebyl takový úvod, děj se rozjel a příběh mě vážně upoutal. Těším se na další díly.

07.04.2014 4 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Rozjezd dobrý, určitě si přečtu i další díly.

21.03.2014 4 z 5

Pryč s kyselostí! - Jak udržet kyselé a zásadité látky v těle v rovnováze - Tajemství dlouhověkosti Pryč s kyselostí! - Jak udržet kyselé a zásadité látky v těle v rovnováze - Tajemství dlouhověkosti Kurt Tepperwein

Něco na tom bude, teď už zbývá jen zkoušet a sledovat výsledky sám na sobě.

13.03.2014 5 z 5

Trainspotting Trainspotting Irvine Welsh

Zajímavé téma a dobře se to četlo, jen jsem se trochu ztrácel v množství postav a v tom, kdo zrovna vypráví. Specifický jazyk taky určitě ztratil na hodnotě překladem.

16.02.2014 4 z 5

Začněte s proč: jak vůdčí osobnosti inspirují k činům Začněte s proč: jak vůdčí osobnosti inspirují k činům Simon Sinek

Inspirativní knížka pro lidi, kteří se chystají rozjet nový projekt nebo už nějaký provozují.

31.01.2014 4 z 5

Nic extra jsem nečekal, ale nakonec opravdu příjemné překvapení. Že je knížka dobře napsaná, beru jako samozřejmost, ale i příběh mě opravdu chytil a bavil. Chudák Trisha, autor ji vážně nešetřil.

15.01.2014 5 z 5

Páté kolo u vozu Páté kolo u vozu Jeff Kinney (p)

Dobrý díl, ale stejně myslím, že sedm už bylo dost. :)

03.01.2014 4 z 5

Ponorková nemoc Ponorková nemoc Jeff Kinney (p)

Další díl ve stylu předchozích, tentokrát zase spíš slabší.

02.01.2014 4 z 5

Ošklivá pravda Ošklivá pravda Jeff Kinney (p)

Další super díl, tentokrát na téma vyrůst či nevyrůst.

01.01.2014 4 z 5

Psí život Psí život Jeff Kinney (p)

Tenhle díl byl trochu slabší, ale pořád fajn oddychovka.

31.12.2013 4 z 5

Poslední kapka Poslední kapka Jeff Kinney (p)

Greg je vyčůranej hajzlík víc, než kdy dřív. :)

30.12.2013 4 z 5

Rodrick je king Rodrick je king Jeff Kinney (p)

Fajn četba, ale první díl byl lepší.

29.12.2013 4 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Příjemná a vtipná oddechová četba. Pátou hvězdu dát nemůžu, ale bavilo mě to, další díly nevynechám.

28.12.2013 4 z 5