xxtom xxtom komentáře u knih

Už má druhá kniha od pana Moravce a opět skvělé čtení. Zajímavé otázky pro zajímavou osobnost pana Mareše.

07.06.2023 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vtipné a oddechové čtení o tom, jaké starosti je to mít zámek.

19.02.2023 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Úžasná věc. Kniha mě donutila přemýšlet. Autor doslova na pár stránkách popisuje úžasný, jednoduchý, dojemný a hlavně poučný příběh.

14.07.2016 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Napínavé čtení, nečekaný konec. Určitě stojí za přečtení.

20.08.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Na mě hodně pesimistické.

20.11.2021 2 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Příběh chirurga řešícího problémy nejen v práci, ale i v rodině. Trošku pomalejší rozjezd na začátku knihy, ale o to lepší později.

16.08.2021 4 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

O Frankensteinovi už slyšel asi každý. O to víc jsem byl překvapený o čem vlastně původní příběh je. Určitě stojí za přečtení.

09.02.2021 4 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Po letech jsem si opět přečetl a připomněl si hlavní postavy řečké mytologie. Všechno krásně popsané, kapitoly logicky navazující, určitě stojí za přečtení.

18.10.2019 4 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Z knihy jsem se dozvěděl spoustu nových věcí o fungování stromů a lesa jako celku.

09.02.2020 5 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

S ohledem na datum vzniku je úžasné, jak dokázal autor psát o technice budoucnosti.

24.01.2020 4 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Nádherná knížka! Vyprávění psané formou dopisů a čeština pana Svěráka, oboje úžasné!

03.12.2018 5 z 5

Komiksová Kytice Komiksová Kytice Karel Jaromír Erben

Nádherně zpracovaná kniha. Komiksy mě dokázaly vtáhnout do děje. A Svatební košili jsem si musel přečíst hned několikrát.

13.02.2018 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Opravdu milé a pohodové čtení. Mělo by být součástí povinné četby :).

19.01.2018 5 z 5

Mohla by to být zábava, kdyby se to dalo přečíst.

23.02.2014 odpad!

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Hodně silné rozhovory se Severokorejci, kterým se povedlo utéct přes hranice.

12.01.2023 5 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Nejsem věřící a přesto mě kniha opravdu bavila. Díky ní jsem si vyhledal i další rozhovory s autorkou. Je důkazem, že i víra jde dělat moderněji. Určitě stojí za přečtení.

26.11.2021 5 z 5

25 tajemství Prahy 25 tajemství Prahy David Černý

Kniha o více i méně známých pražských místech doplněná o krásné fotografie. Škoda jen, že těch tajemství je jen 25.

17.08.2019 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Dost strašidelná kniha o tom, jak může fungovat totalitní režim.

07.08.2018 4 z 5

V knize autor popisuje život a osudy hlavního hrdiny v současnosti a v minulosti. Obě dějové linie se pak na konci knihy spojí. Některé jeho zážitky byly humorné, některé až neuvěřitelné. V některých momentech, kdy se hlavní hrdina víceméně omylem připletl hned k několika velkým světovým událostem, mi vzdáleně připomínal českého Járu Cimrmana :). Celkově hodnotím knížku pozitivně jako oddychové, legrační a nenáročné čtení.

07.07.2018 4 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Zajímavá knížka, nemůžu říct, že by mě úplně nebavila, ale chvílemi jsem se musel přemlouvat abych četl dál.

26.07.2017 3 z 5