xxiixxi xxiixxi komentáře u knih

Pomstěný milenec Pomstěný milenec J. R. Ward (p)

Na symphatha v hlavní roli jsem byla hodně zvědavá a kniha mne nezklamala. Líbilo se mi, že jsme se zase dozvěděli něco nového z jejich světa. Taky je pěkné, že se dozvídáme i jak pokračují vztahy hrdinů minulých knih, ale byla jsem vždy zklamaná, když autorka odbočila z hlavní linie v nejnapínavějším okamžiku, a já musela číst něco, co mne v tu chvíli tolik nezajímalo... Ale takový je prostě styl autorky. Těším se na další díl.

12.07.2013 5 z 5

Vyvolený milenec Vyvolený milenec J. R. Ward (p)

Tentokrát dost slabý díl, myslím, že Phuryho příběh by se dal pojmout lépe (třeba se více vyřádit na jeho celibátu a problému se 40ti manželkami), připadalo mi to poněkud nedotažené. Bylo tam také až příliš mnoho dějových linií, které se střídaly co každé dvě stránky, což mi opravdu nevyhovovalo. Dávám dobré hodnocení hlavně kvůli kvalitní knižní sérii.

14.04.2013 4 z 5

Sny Sny Richelle Mead

Pro mě zatím nejlepší díl série. Sukuba se konečně začala chovat jako sukuba a byly přítomné i nějaké erotické scény.

15.03.2013 5 z 5

Milenec z věčnosti Milenec z věčnosti J. R. Ward (p)

Moc pěkná kniha - byla tam obsažena dobrá zápletka, láska i erotika. Tento díl se mi líbil ještě víc než ten předchozí. Hodně se mi zamlouvala ta část se Zsadistem, příští díl bude teda pěkně pikantní :-)

21.02.2013 5 z 5

Vzpoura Vzpoura Andrea R. Cremer

Pro mě je tento díl zklamáním. Souhlasím s netty.vanity. Calla i Shay mi byli krajně nesympatičtí, několik málo romantických scén mi přišlo umělých, vůbec se tam nehodily. Shay chvílemi vypadá, jako když neumí do pěti počítat, pak je to zdatný milovník a někdy spasitel či vůdce? Mluvíme vůbec o stejné postavě??
Calla není žádná pořádná vůdkyně, na jakou si v prvním díle hrála.
Celá smečka zjistí, že nepřátelé, proti kterým celý život bojovali, jsou vlastně dobří a pohoda. Mě by teda tak snadno nepřesvědčili a to nejsem žádný bojovník!
A takto bych mohla pokračovat. Je mi jasné, že od tohohle žánru nemůžu čekat zázraky, ale v jiných knihách nedostatky tak příšerně nebijí do očí nebo je to aspoň nějak dobře napsané, ale tohle mě nudilo! Lepší hodnocení dávám hlavně kvůli Adne, Connorovi a Ethanovi, kteří mě v tomto díle docela překvapili a jejich osud mě zajímá.

17.02.2013 3 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Skvělá kniha, trochu odlišná než dnes tolik oblíbené dívčí fantasy románky, ale to je jen dobře. Souhlasím s názory pode mnou, láska tam byla spíše naznačená, ale stejně mě více zajímal osud Cinder, styl psaní byl skvělý, hlavní hrdiny jsem si oblíbila jako už dlouho ne a kniha má u mě ještě jedno velké plus - je tam opravdu bolest a smrt, ne že se postavy zázračně zachrání, takže to vlastně není taková pohádka, jak na začátku vypadalo. Celou dobu sice bylo jasné, kdo ve skutečnosti je, ale těšila jsem se na to, co se z toho vyklube dál. Konec mě docela zklamal, obvykle mi otevřené konce nevadí, ale do téhle knihy jsem se opravdu začetla až po uši a konec přišel až moc brzy. Navíc, když to vypadá, že druhý díl bude vlastně o něčem trochu jiném, tak je mi skoro k pláči.

30.01.2013 5 z 5

L. A. Candy L. A. Candy Lauren Conrad

Uf, tahle knížka měla asi velkou smůlu, protože jsem ji četla po knize, která mne naprosto uchvátila (Dvě zrcadla).
Tady se vlastně nic nedělo, jen mě vytáčelo, jak někoho může zajímat taková realityshow a jak se někdo může díky tomu stát slavný. Přitom mi nevadí číst o bohatých slavných, kteří toho moc pro svou slávu neudělali (viz knihy Katie Price, které mám ráda). O hlavních hrdinech jsem neměla valné mínění a bylo mi jedno, co se stane. Nemastné neslané a o ničem. Posledních pár stránek mi přišlo už lepších, takže nakonec je moje hodnocení dost mírné. Docela mě to navnadilo na přečtení dalšího dílu, i když jsem se předtím zařekla, že už nikdy.

17.10.2012 2 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Psané čtivě, ale po předchozí sérii mi přijde, že se tam toho moc nedělo, i když vlastně ano, jen hlavní hrdinka není takový bojovník, jako byla Rose. Některé věci mě překvapily a série má hezky našlápnuto.

10.10.2012 5 z 5

Na vrcholu Na vrcholu Richelle Mead

Perfektní! Přesně takovou knihu jsem v tuhle chvíli potřebovala. Seth je mi hrozně sympatický, úplně z něho sálá dobrý charakter, láska a inteligence. Dobře byly napsané i erotické části, které bývají často v knihách odbyté a tady jich bylo tak akorát. Chválím i zápletku s ambrosií.

28.09.2012 5 z 5

Můj kamarád Shiloh Můj kamarád Shiloh Phyllis Reynolds Naylor

Tuhle jsem četla jako dítě! Hrozně moc jsem ji chtěla a i další dva díly a to jsme v té době knížky nekupovali, ale nakonec jsem ji vyžebrala. Skvělá knížka pro děti! Viděla jsem i film, ale myslím, že mi přišel dost ponurý.

15.08.2012 5 z 5

Kříže Kříže Jiří Kulhánek

Ti mimozemšťané mi opravdu naháněli hrůzu!
Opět tématika cestování časem a jeho paradoxy.
Dobře napsané a i když jsem všechno úplně nepobírala, tak jsem s touto knihou spokojená. Konec mě hodně překvapil, až mi šel mráz po zádech.

22.07.2012 5 z 5

Hardcore Hardcore Jiří Kulhánek

Tento díl se mi líbil více než ten předchozí. Mám ráda období středověku, proto se mi líbil hlavně začátek knihy. Série se začíná opravdu zamotávat...

22.07.2012 5 z 5

Čas mrtvých Čas mrtvých Jiří Kulhánek

Typický kulhánkovský nářez, trošku méně ironie a cynizmu než jsem od Kulhánka zvyklá, navíc mi tématika strojů a bytostí z budoucnosti není tak milá jako upířina, ale rozjíždí se to pěkně, 90 %

02.07.2012 4 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Skvělé pokračování, nejlepší série! Také bych chtěla být takovou hrdinkou a hlavně takovou super upírkou.
Krásně vykreslené souboje. A líbilo se mi umístění v Praze, představovala jsem si tu šílenou jízdu tramvají z Větrníku na Strossmayerovo náměstí a tak :-)

15.06.2012 5 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Bohužel jsem si přečetla, jak to má skončit, takže pro mne žádné překvapení :-( Ještě by to chtělo dotáhnout do konce tu část okolo vraha královny, přišlo mi to nedotažený do konce. Ale jinak hezký příběh :-)

20.05.2012 5 z 5

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Posledních 50 stránek bylo pro mě docela nečekaných, bylo zde plno zajímavých zvratů. A tenhle díl se mi líbil možná i víc než ten předchozí.

26.04.2012 5 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Velmi povedené. Jen na Rose mi vadí, jak je neustále drzá (hlavně to, jak mluvila s královnou), ale bez toho by to asi nebyla taková zábava.

20.04.2012 5 z 5

Crystal Crystal Katie Price

Nelíbila se mi tolik jako Angel, ale stále je to čtivě napsaná kniha. Jen ten konec byl až příliš pohádkový, než abych tomu mohla věřit

25.03.2012 5 z 5

Závoj strachu Závoj strachu Samia Shariff

Kniha na mě udělala hluboký dojem, téměř celou dobu jsem si říkala, že to snad nemůže být možné, tohle přece nemůže být pravda. Chvílemi jsem nechtěla už ani číst dál, nechtěla jsem vědět, jaká zvěrstva autorka musela prožívat. Nechápu, jak tato fanatická společnost vůbec může fungovat, proč ženám vlastně tolik ubližují. A zároveň jsem si uvědomila, že autorka má pravdu: ženy v západním světě si ani neuvědomují, jaké mají štěstí, že se mohou svobodně rozhodovat.

19.02.2012 5 z 5