Můj kamarád Shiloh

Můj kamarád Shiloh https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31628/muj-kamarad-shiloh-31628.jpg 4 75 15

Shiloh série

Co byste dělali, kdyby vás očima prosil o pomoc zatoulaný pes? Přesně to se stalo jedenáctiletému Martymu Prestonovi, hlavnímu hrdinovi a vypravěči tohoto příběhu. Bígl, kterého chlapec potkal na nedělní toulce s loveckou puškou, ho překvapil svou plachostí. Určitě se s ním špatně zacházelo! Miloval zvířátka a hned by se ho ujal, jenže pes patřil známému pytlákovi ze sousedství a byla by to krádež... Přesto Marty udělá pro malého utečence, co může: dá mu jméno Shiloh, tajně mu postaví úkryt v lese, dělí se s ním o jídlo a chodí si s ním hrát. Jak to všechno skončí? Poutavý příběh americké spisovatelky zdobí prestižní cena - Zlatá medaile Johna Newberyho. Byl rovněž zfilmován a v roce 1996 v Chicagu na Mezinárodnímu festivalu filmů pro děti hodnocen jako Nejlepší film.... celý text

Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Shiloh , 1991

reader.007
11.02.2024 2 z 5

Včera zasvítilo slunko a tak jsem sedla na kolo a dala si odpolední "tour de knihbudka", jak činím pokaždé, když chci spojit příjemné s užitečným. A vrátila jsem se (mimo jiné) s tímhle, protože jedno z dítek momentálně ujíždí na zvířátkách, pročež jsem si řekla, že by se jí to mohlo líbit. Líbilo. Velmi. Dokonce to pasovala na "nejoblíbenější knihu", jelikož ji zhltla asi během dvou hodin a to mi zavrtalo hlavou natolik, že jsem v noci následovala jejího příkladu.

Můj osobní verdikt je tedy o dost střízlivější, zlatá Lassie, Pirát, Kazan a mnozí jiní; tady mě nesmírně iritovalo především to americké svatouškovství. I když mám k pravdě pozitivní vztah, jsou chvíle, kdy je můj přístup... ehm... benevolentnější.

Zuzka12627
17.08.2020 5 z 5

Tuto knížku jsem četla jako dítě a doteď má své místo v knihovně. Mám slabost pro knížky o psech. Je to nádherná knížka s mnoha emocemi a poutavým příběhem.

Jarmila97
21.03.2018 5 z 5

I když jsem první viděla film tak na knížku nemá kniha byla naprosto nádherná příběh o obětavosti a lásce ráda si ji jednou přečtu znova

Faila
21.10.2017 5 z 5

Snad úplně první kniha, která mě naprosto uchvátila. Četla jsem ji několikrát a pokaždé jsem se u ní nesmírně bála - podobu pytláka mám stále před očima a ani po nějakých 20 letech ve mně nepřestává budit odpor. Vášnivá touha po bíglovi už naštěstí ustala, ale pocity, které jsem při čtení měla, si dokážu vybavit pořád.

Katy25
20.03.2017 5 z 5

Pro mě tato kniha byla něco! Jelikož mám ráda knížky se psy, tak mě velice zaujala a těším se až si přečtu další dily.

Mikik
03.11.2014 5 z 5

Kniha, která se mnou rostla. Příběh o obětavém a samostatném chlapci, který měl srdce na pravém místě. Další dva díly jsem četla až v dospělosti, ale ten pocit, že tahle kniha má opravdu smysl, ve mně stále zůstává.

Marčullkas
31.01.2014 3 z 5

četla jsem jako dítě. Už tenkrát mě zasáhl příběh.

Mystifica
14.10.2013 3 z 5

Knížka byla zfilmovaná, ale film nemůžu sehnat. Jedná se o velice pěkný příběh statečného chlapce, který zachrání milovaného psa. Důležité je také prostředí, kde se děj odehrává. Je to odlehlá vesnice či snad maloměsto, kde se všichni navzájem znají a neexistují klasické městské předsudky, které všichni ze svých životů známe. Vztahy lidí jsou tam úplně jiné, než na jaké jsme zvyklí.
Jde o povídku s malým množstvím postav. Je stravitelná pro děti, ale myslím, že i dospělý si odnese svoje.

minde
25.06.2013 5 z 5

K téhle knížce jsem se dostala náhodou. Můj starší syn ji měl jako povinnou četbu v čítance, a měli za úkol si ji přečíst. Vůbec se mu do toho nechtělo,a tak jsme si ji společně nahlas četli a mladší 6-tiletý syn taky poslouchal. Nakonec to dopadlo tak, že mladší syn, který ještě neumí číst, vyžadoval, abych mu tuhle knížku každý večer před spaním četla..a potom další dva díly. Oba jsme se do Shiloha zamilovali :)

xxiixxi
15.08.2012 5 z 5

Tuhle jsem četla jako dítě! Hrozně moc jsem ji chtěla a i další dva díly a to jsme v té době knížky nekupovali, ale nakonec jsem ji vyžebrala. Skvělá knížka pro děti! Viděla jsem i film, ale myslím, že mi přišel dost ponurý.

Kituska
04.08.2012 5 z 5

Díky této knize miluju Bígly a všem říkám Šilošci:D

black.susi
16.12.2011

jee tohle jsem jako mala taky četla, pamatuju si, že se mi to moc libilo :-)

Lea
16.12.2011 3 z 5

Příběhy Shiloha jsem jako malá hltala :)

immortal-party
16.10.2011

komerce & dekadence z dětství.

paulhunter
30.11.-0001 3 z 5

Další kniha z dětství. Zrovna tahle má ale opravdu moc hezký příběh (alespoň, co si matně vzpomínám) a ilustrace.

člověk a pes

1999  85%Můj kamarád Shiloh