xxiixxi xxiixxi komentáře u knih

Fleur Fleur Cynthia Harrod-Eagles

Zbožňuji styl psaní této autorky, kniha byla plná perfektních popisů bojů, oblékání, stolování...Zkrátka, při čtení si vše můžete perfektně představit. Příběh byl povedený. Těším se, až si přečtu další díl.

20.08.2015 5 z 5

Chamtivost Chamtivost J. R. Ward (p)

No popravdě, moc mě nezaujala :-( Nečíst Bratrstvo, tak bych dala lepší hodnocení, ale když porovnám s Bratrstvem, tak příběh není tak výrazný, že byste se od něj nemohli odtrhnout, a ani hlavní hrdinové nejsou tolik k sežrání, takže nemohu jinak. Čekala jsem něco trochu lepšího.

18.12.2014 3 z 5

Byla jsem otrokyní Byla jsem otrokyní Mende Nazer

Již jsem několik knih o týraných ženách přečetla, přesto jsem byla v šoku! Na začátku bylo vykresleno téměř dokonalé dětství, ale pak přišel zvrat. Celou knihu jsem doufala, že to dopadne dobře, zazvoní zvonec a všechny děti budou osvobozeny, ale pravděpodobně je většina z nich právě v tomto okamžiku stále v otroctví. A nikdo s tím nic nedělá...! Je mi z toho zle.

23.06.2014 5 z 5

Dvě zrcadla Dvě zrcadla Karolina Limrová

Úžasné! Knížku jsem přečetla až moc rychle, přála jsem si, aby to nikdy neskončilo. Příběh doslova plný lásky a citu. Vím, že je to holý nesmysl - upíři, láska přes zrcadlo a pak i navzdory nebezpečí. Tak jako hlavní hrdinka by se snad nikdo nechoval, ale já příběhu nedokázala odolat a celou dobu jsem si říkala, že to nemůže dopadnout dobře. Autorka píše vážně úžasně a její nápady se mi líbí. Opět chválím upíry jako krvelačné šelmy a ne jako ufňukané puberťáky.

12.10.2012 5 z 5

Emma Emma Charlotte Brontë

Tato kniha byla pro mne velkým překvapením, očekávala jsem od ní, že to bude příběh typu "jak chudá dívka ke štěstí přišla", ale že to bude vlastně napínavá detektivka, to mne nenapadlo.

13.03.2012 3 z 5

Knížka se četla velice dobře, přečetla jsem ji jedním dechem. Škoda, že byla tak krátká, autorka se mohla ještě trochu rozepsat. A kdyby to neskončilo tak, jak to skončilo, tak by Bree jistě byla mou nejoblíbenější členkou Cullenovské smečky.

27.02.2012 5 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Audiokniha:
Ach jo, další pokus s Mayem a zase taková rozporuplnost! Už zde několikrát zmiňované popisy prostředí, jídla, zvyklostí a historie byly opravdu dechberoucí a perfektní, ALE! Minusy vidím v zápletce, hlavním záporákovi a Margaret byla většinu knihy na pěst a prostě neuvěřitelná. Nevím, jestli je detektivka psaná tímto způsobem záměrně, ale knihu jsem poslouchala jako kulisu a nevěnovala ji náležitou pozornost, a přesto jsem odhalila vraha tak v polovině příběhu a to je, věřte mi, co říct. Důkazy hlavní hrdinové jakoby neviděli a ještě klidně vyzrazovali průběh vyšetřování každému na potkání.
No řekněme, že tato kniha byla zklamáním, potenciál měla totiž daleko větší.

03.10.2021 3 z 5

Poslední Laponec Poslední Laponec Olivier Truc

Audiokniha:
Pro mě velmi exotické prostředí Laponska a místních obyvatel, sobů, polární záře a polární noci. Musím říct, že mne to hodně nalákalo se tam někdy podívat a zažít to. Jako audiokniha to mělo perfektní atmosféru, krásný přednes i hudbu. Poslouchala jsem audioknihu spíše jako kulisu, takže nemohu úplně hodnotit vyšetřování a zvraty, ale samotná zápletka na mě neudělala ani tak velký dojem jako spíše celková atmosféra místa, takže to bude asi to hlavní, co si zapamatuji :-) Pro tu atmosféru každopádně stojí za přečtení.

21.08.2021 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Dobré počtení, musím se jít na Babu podívat :-) Postavy vcelku v pohodě, jen se tedy často chovaly, jako by jim bylo o 10 a více let méně, vraha jsem neodhalila. Velké plus je, že se jedná o českou detektivku.

09.08.2018 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Paradoxně jsem dle nálepky bestseller neočekávala, že mne kniha bude bavit (na základě několika dřívějších zklamání z podobné nálepky). Ovšem, opak byl pravdou, kniha mne pohltila, jako už dlouho žádná jiná. Vcelku ráda bych si přečetla podobné knihy, ačkoliv jsem se dosud podobné problematice vyhýbala.

19.11.2017 5 z 5

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

Na knihu jsem narazila náhodou a řekla si, že se zkusím dozvědět něco o moderních technologiích a prokousat se biografií. Nejvíce se mi líbil začátek a tak poslední čtvrtina, kde bylo nejvíce vizí do budoucna. Trochu mi dojem kazila povaha Muska, ono je asi nutné být takový, jakým je, jinak by se nedostal tak daleko, ale chvílemi jsem z toho byla otrávená.
Závěrem chci dodat, že jsem velice ráda, že jsem si přečetla tuto knihu a během pár hodin získala základní přehled v moderních technologiích a vidím budoucnost v tomto ohledu vcelku pozitivně.

25.06.2017 4 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

O Levaně jsem si vždy myslela, že je zlá, ale díky této knize jsem pochopila, jak moc a asi i proč je zlá. Navíc mě překvapilo, kolik toho vlastně "dokázala", ale všechno to do sebe hezky zapadá. Budu si muset brzo opět přečíst další díly, abych si mohla nyní Levanu představit se vším všudy, co jsem se dozvěděla tady

03.12.2016 5 z 5

Malá zahrádka - velké výnosy Malá zahrádka - velké výnosy Rodolphe Grosléziat

Obsahuje mimo jiné rady na založení různých typů záhonů a tipy, jak střídat plodiny. Příjemná i jen na prolistování, obsahuje totiž moc hezké obrázky. Největší nevýhodu vidím v tom, že některé uvedené odrůdy u nás asi těžko seženeme.

05.04.2015 4 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Velmi náročné čtení, hlavně psychicky. Člověk se po celou dobu čtení cítí stísněně a bojí se, i když vlastně všichni víme, jak to dopadne. A to bylo na tom právě to nejhorší. Odpočítávala jsem dny do Annina prozrazení...a smrti. Je strašné, když víte, že tam prostě není žádná naděje, ani když se Anna radovala, tak jsem z toho nemohla mít dobrý pocit. Tak nějak jsem doufala, že třeba alespoň Petr (kromě Annina otce) válku přežil, ale poslední strany mi vzaly i toto. A pocit zmaru je ještě větší, když si uvědomíte, že se schovávali tak dlouho, prozrazeni byli téměř na konci války a zemřeli těsně před osvobozením.

11.12.2014 4 z 5

Roztančená léta Roztančená léta Cynthia Harrod-Eagles

Popisuje dozvuky První světové války, během které zemřelo tolik lidí a smrt se nevyhnula ani některým z Morlandů. Je zde vidět, jak se každý jedinec snaží vyrovnat se smrtí svých blízkých trochu jiným způsobem. Kniha popisuje také pohled na rozvoj plánovaného rodičovství, antikoncepce, plastické chirurgie, postavení žen v domácnosti a obchodu (v USA).

17.08.2014 5 z 5

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Úžasná kniha, přečetla jsem ji za jeden den! Nejsem si jistá, jestli mne vůbec nějaká jiná kniha takhle nadchla. Úplně nejlepší byly první kapitoly, připadaly mi velmi tajemné, prostředí bylo takové pochmurné bez naděje. A díra v Hluku! Pak začala jízda. Některé postavy byly trochu moc nesmrtelné a jiné zase až moc smrtelné. Ale jinak super.

17.08.2014 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Jsem ráda, že jsem si tuto knihu přečetla. Je skutečně zajímavé podívat se do koncentračních táborů z jiné perspektivy a seznámit se s životními osudy jejich velitele. Z knihy přímo tryská až chorobný nacionalismus, díky kterému se někteří jedinci dokázali změnit v monstra... Měl by si to přečíst každý, nechápu, proč se tomu někteří lidé vyhýbají, přitom před touto minulostí nesmíme zavírat oči.

23.06.2014 5 z 5

Upálená zaživa Upálená zaživa Souad

Kniha na mne udělala veliký dojem a nějak nevím, co říct. Skutečně děsivé čtení, musela jsem si dělat dlouhé pauzy ve čtení, protože to bylo příliš silné.
Je strašné, kam až mohou někteří lidé zajít, aby si "zachovali čest". Kromě svědectví, jak hrozně se může vlastní rodina zachovat, je zde také nastíněno, proč se utlačované ženy proti mužům nebouří a nemohou svoje životné podmínky zlepšit.
Byla bych ráda, kdyby se tato a jí podobné knihy četly mez lidmi daleko častěji a aby se lidé pak dozvěděli, že mnoho žen na světě není svobodných a musí toto zažívat. Kéž by je četlo tolik lidí, jako dnešní oblíbené "erotické bestsellery"...

08.12.2013 5 z 5

Prokletí ohně Prokletí ohně Martina Wolfová

Nesedla mi. Nesnáším, když muži mlátí své ženy a tady to bylo hned třikrát. Kletba mi přišla málo propracovaná, děj předvídatelný...

03.01.2013 2 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Moje oblíbená knížka, jako malá jsem ji četla mnohokrát! Líbí se mi jména těch dětí, ještě dodnes si je pamatuji jako básničku Lisa, Lasse, Bosse, Anna, Olle, Britta. :-)

31.12.2012 5 z 5