xSimaix xSimaix komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Říká se, že pro krásu se trpí.
Je to pravda, protože...

K této knize...ne. Nebudu Než Jsem Tě Poznala nazývat knihou, ale zážitkem. To mi k tomu pasuje nejvíce.

Tento zážitek se nedá popsat. Připadám si, jako bych o něm mohla mluvit hodiny a zároveň ani ne půl minuty. Připadám si, jako bych mohla příběh rozebrat do podrobností a přitom ne. Připadám si, jako bych mohla napsat předlouhý sloh o tom, kolik emocí ve mně tato kniha vyvolala, ale zároveň jako by se to nedalo slovy ani popsat. Jsem nesmírně rozpolcená a sama nedokážu vyjádřit proč.

Toto se ale vážně nedá popsat slovy. Ten pocit, jež mám v hrudi, ty emoce, které cítím v mysli...to se jednoduše nedá popsat. To se musí zažít, prožít a upřímně? Ke konci při štěstí přežít...

Nedokáži samu sebe přesvědčit, že Než Jsem Tě Poznala je kniha. Že je to fikce. Že nikdy nebyla žádná Lou ani Will. Že se nikdy nepoznali, že se nikdy vzájemně nezměnili, že spolu neprožili "nejlepších 6 měsíců života", že se do sebe nikdy nezamilovali, že se spolu nikdy nerozloučili tak, jak jsem četla...Celá tato kniha byla tak reálná, až mě z toho bolí u srdce. Jojo Moyesová je čarodějka, jinak si to nedokážu vysvětlit. Každá konverzace mezi postavami byla tak nenucená, tak realistická, tak...živá. Nemyslím si, že někdy samu sebe přesvědčím o tom, že vážně se nic z toho nikdy neudálo.

Jsou knihy, u kterých jsem měla slzy na krajíčku. Jsou knihy, které mě rozesmály. Jsou knihy, které mě přinutili se po jejich přečtení na chvilku zastavit a popřemýšlet.
Žádná kniha mě ale zatím nepřinutila cítit tak intenzivní emoce, jako právě Než Jsem Tě Poznala.
Smála jsem se, bála jsem se, plakala jsem (o a jak moc, heh...).
Žádná takzvaná "fikce" mě ještě nepřinutila cítit tak intenzivní hurikán emocí jako právě tato. Proto je také tak těžké uvěřit, že to byla "pouhá" fikce.

Než Jsem Tě Poznala bolí. A hodně. Pomyšlení na to, že spolu Louisa a Will nikdy nebudou? Vždyť jsou to, pokud mám znít jako takzvaná hysterická "fangirl", spřízněné duše. Milují se, ale láska někdy nestačí...a zde se to prokázalo v té nejvíce bolestivé podobě. Zároveň je to ale ten typ knihy, který je jedinečný absolutně ve všem. Donutí vás zamyslet se nad tím, jak se může váš život drasticky změnit o 360 stupňů a vše co znáte se jednoduše rozplyne. Jak je někdy i ta podle mnoha lidí "pravá láska" někdy málo.

Já osobně věděla, jak kniha skončí. Věděla jsem, že to není šťastný konec...ale pořád jsem v koutku duše věřila, že to dopadne jinak. Že se Lou a Will navzájem zachrání. Že spolu prožijí život, který si obě tyto úžasné postavy zaslouží...Věděla jsem, že to tak nebude, ale Než Jsem Tě Poznala je jednoduše ten typ knihy, který vás donutí doufat. Mít naději, i když víte, že zbytečnou...

Říká se, že pro krásu se trpí.
Je to pravda, protože Než Jsem Tě Poznala bolí. Je to nádherná, nesmírně bolestivá kniha, jež vám změní pohled na život a lásku (mně osobně nesmírným způsobem), protože nás udeří tvrdou a krutou realitou. Ne vše se dá napravit dovolenou a penězi. A láska není pouze o krásných věcech, je také o obětování pro člověka, kterého milujete. Pro člověka, pro kterého jste ochotni nesmírně trpět, protože víte, že mu tím pomůžete, že ho zachráníte způsobem, jaký si on sám přeje.

Upřímně nevím, jak mám tuto knihu hodnotit nějakými "hvězdičkami". Co znamená pro tuto knihu hodnocení pěti hvězd? Že byla skvělá? Ano, to byla. Ale vystihuje toto hodnocení vše, čím tato kniha je? Ani zdaleka ne.

Jak už jsem psala, nedá se to ani nazvat knihou, spíše zážitkem.
Neuvěřitelným, dech-beroucím zážitkem.

30.12.2017 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Je až neuvěřitelné, jakým způsobem se série Skleněný trůn rozvinula.
Ruku na srdce, kdo z nás by si při čtení prvního dílu dokázal představit tento příběh/tyto postavy/tento svět? Odpověď všichni známe...
Sarah je neuvěřitelná spisovatelka a vždy dokáže rozvinout příběh, který již vypadá jako hotová záležitost. Chovám vůči ní neuvěřitelný respekt a úctu vůči světu, jež pro nás všechny fanoušky fantasy vytvořila. Celá série dělá žánru čest a zaslouží si všechnu pozornost, která je jí věnována.
Ten, kdo začne číst tuto sérii rozhodně nebude litovat, není čeho. Nelituji jediné minuty ani jediné přečtené stránky, jež jsem u této série strávila (a vsadím se, že to samé budu moci napsat na úplném konci tohoto neuvěřitelného příběhu - ten je ale pořád pro nás všechny daleko, což je jedině dobře. Nedokážu si představit den, kdy budu muset dát sbohem světu, ve kterém jsem strávila tolik času a postavám, jež mi až nezdravě přirostly k srdci.
Zde není co dodat, doporučuji! ♥

11.12.2017 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Nádhera. Nemám slov.
Nemohu uvěřit, že jsem došla na konec cesty Ridge a Sydney. Cítím se rozpolceně, jelikož jsem si přála dojít k jejich šťastnému konci, no zároveň jsem tam dojít nechtěla, abych se s nimi nemusela loučit.
Všechny postavy v knize mi přirostly k srdci za nesmírně krátkou dobu. Zbožňuji je, do jednoho, hlavní dva hrdiny obzvlášť.
Příběh, který vypadá tak "tuctově", tak jednoduše a přece jen je nádherný a osvěžující. Něco, co je mnoha lidmi bráno jako špatné (milovat dvě osoby) je zde prezentováno jako krásné. Místo toho, aby se člověk na Ridge zlobil, miluje ho. Ve knize je ukázáno tolik oddanosti, tolik boje se sebou samým, tolik boje s city, které hlavní postavy prožívají...Coleen to vše napsala krásně, živě, emocionálně a za to se jí klaním.
Ke knize patří i vlastní "playlist" a mohu říci, že to nasadilo celému emocionálnímu zážitku z knihy korunu. Číst si texty poskládané hlavními hrdiny a poslouchat do toho tu píseň doopravdy zážitek neuvěřitelně posílilo. Sama jsem si připadala, jako bych vedle nich seděla a prožívala jejich emoce a pocity vkládané do hudby spolu s nimi (samotné písně jsou také vážně krásné a rozhodně se k nim budu vracet i mimo knihy).
Po přečtení knihy se má člověk chuť zamyslet a opět začít o trochu více věřit na šťastné konce v tomto prohnilém světě...
DOPORUČUJI! ♥

14.11.2017 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Já vážně netuším, jak je Sarah schopná posunout kvalitu příběhu o dalších několik stupňů knihu co knihu, ale dokáže to a je v tom nesmírně dobrá.
Dědička Ohně obsahuje sice méně akce než první dvě knihy, ale vážně mi to ani trochu nevadí. Akci nahrazuje poznávání nových postav, které jsou absolutně skvělé. Sarah má každou postavu dokonale zpracovanou - Jeřáb, Manon, Aedion a další skvělé postavy příběhu přidávají nesmírnou kvalitu + kapitoly napsány z různých pohledů jsou skvělé zpestření.
Děj Dědičky Ohně plynul postupně a napětí se na sebe navalovalo stránku co stránku, až mi posledních 100 stran doslova vybouchlo do tváře. S každým převrácením strany jsem nenacházela slova a ztrácela se v tom dokonalém ději.
Na Královnu Stínů si musím chvilku počkat, ale už teď se nemohu dočkat, co mě v ní čeká.
5* je povinností a jen výsměchem, tato série si zaslouží všechny hvězdičky světa. :)

26.10.2017 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Bez Naděje je bezpochyby skvělá kniha. Colleen je autorka, která vás jednoduše přinutí cítit emoce postav, i když nechcete. Její styl psaní a vylíčení emocí je nesmírně obdivuhodný.
Příběh jako takový začíná velice odpočinkově, prvních 100 stran čtete o normálním životě mladé teenagerky, dalších 100 stran čtete o tom, jak některé věci v jejím životě nesedí a snažíte se sami přijít na to, co se Sky stalo. Posledních 170 stran je velice emotivních, překvapivých a krásných. Celý příběh do sebe zapadne jako dokonale přesné puzzle, po význam jména až po spojitosti dvou hlavních hrdinů. Je vážně vidět, jak skvěle měla celý příběh autorka promyšlený. Klobouk dolů. :)
Hvězdičku dolů dávám možná až za přílišnou dokonalost hlavních hrdinů jako páru. Nevadilo mi to až tolik (minimálně, příběh to zaplnil), ale stejně bych ji kvůli tomu hodnotila jako 4,5*. :")
Doporučuji! :)

25.09.2017 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Jediné tři písmena dokáží vyjádřit mé pocity po Půlnoční Koruně - WOW.
Neskutečný druhý díl, který předčil ten první na celé čáře.
Půlnoční Koruna je plná zvratů, šokujících odhalení, romantiky, smutku, akce...jednoduše všeho, co by měla správná kniha obsahovat. Je až neuvěřitelné, jak se příběh Celaeny a celého království dokázal prohloubit. Koho by napadlo, kolik se toho vážně skrývá pod povrchem?
Skleněný Trůn měl poměrně jednoduchý děj, s minimem zápletek a tajemství, která si přeje čtenář odhalit, no Půlnoční Koruna jej dokázala rozvinout do neskutečných sfér.
Už nyní se nemohu dočkat, co si na nás Sarah připravila v Dědičce Ohně.
Vřele doporučuji! :)

09.09.2017 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

To, že je tato série tak populární není žádné překvapení - je nesmírně čtivá, postavy jsou skvělé a sympatické, příběh je zajímavý, překvapivý, plný zvratů.
Mnoho lidí sérii vyčítá postavu vražedkyně Celaeny - přesněji řečeno její "křehkost" na to, aby byla nejobávanějším zabijákem v zemi - to byl jeden z důvodů, proč jsem se čtení této knihy trochu obávala. No upřímně? Já postavu Celaeny chápu.. Její postava má pouze 18 let, a tak mi její láska k sladkostem a štěňatům vůbec nepřekáží - ba naopak, je to příjemný vývoj postavy a jejího charakteru.
Nesmírně zajímavá je i postava kapitána Westfalla, kterého jsem si hned oblíbila.
Knihu doporučuji všem, které láká fantasy a hledají odpočinkové čtení, od jenž se ale nedokáží odtrhnout. :)

23.07.2017 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Kde začít? Jedním slovem - páni.

Tak toto byla tedy jízda snů (doslova).
Neuvěřitelně obdivuji Gierovou pro její fantazii, která snad nemá mezí. Dokázala to v dokonalé sérii drahokamů a opět to potvrdila zde.
Kniha je čtivá, zajímavá, vtáhne do děje a opět jsou tam ta malá tajemství, která vám jednoduše nedají spát.
Postavy jsou skvělé, každá osobnost má svou povahu. Skvěle jsou zpracované hlavně postavy čtyř hlavních kluků (pro mě jednoznačně nejlepší postavou byl Grayson, který se dost podobá Gideonovi z Drahokamů)

Vřele doporučuji! :)

18.06.2017 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Temné Kouty jsou má první kniha od Gillian, ale určitě ne poslední!
Zpracování postav bylo obdivuhodné. Každá postava měla vlastní příběh, vlastní důvod k určitým činům a bylo zajímavé se pohybovat v až psychologických sférách. Příběh jako takový je nesmírně zajímavý a citlivý, člověk si vážně připadá jako uprostřed děje, ve kterém hledá stopy a oživuje nepěkné vzpomínky.
Jsem upřímně ráda, že jsem nečetla před Kouty Zmizelou, jelikož vidím, že mnoho čtenářů tady tyto knihy porovnává, což je absolutně zbytečné. Neporovnávejte, ale užívejte!
Autorku nesmírně obdivuji za skvělý realistický zážitek, jenž Temné Kouty nabízí. Vážně jsem si během čtení vytvořila řadu svých teorií o událostech té noci a o to více mě bavilo pronikat hlouběji do příběhu a odhalovat nové a nové informace a důkazy.
Skvělá detektivka, skvělý thriller a hlavně skvělý psychologický zážitek (pro někoho může být lehce depresivní).
Doporučuji!

15.06.2017 5 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Na tuto knihu jsem se těšila týdny a vyplatilo se to.
Překroč svůj stín je vážně krásná, emotivní a povzbudivá kniha, která mě okouzlila svým smutno/šťastným dějem, postavami a zároveň takovou jednoduchostí, v níž je krása. Kniha možná nemá nějaký velký stupeň napětí, děj je pomalejší a vše je napsáno do nejmenšího detailu, ale to vše přispělo k realističnosti celého příběhu.
Echo - plachá dívka, která se snaží najít odpovědi ve světě, jenž vidí černobíle a ve kterém se snaží zaplnit díru ve svém srdci.
Noah - na první pohled bad boy, no s dobrým srdcem. Ten se snaží najít klid ve světě, kde neví komu věřit.
Hlavní charaktery jsou skvěle zpracované a není možné si k nim nevytvořit vztah a necítit jejich bolest. Projít s nimi celou jejich trnitou cestu byl velký citový zážitek, na jejímž konci jsem se nemohla ubránit pocitu hrdosti. Začali jako splašení teenageři hledající odpovědi s prázdnotou v srdci a skrytou bolestí a na konci nalezli klid, mír a lásku v každém směru.
Pokud někdo váhá o čtení knihy kvůli možná předvídatelné love story, která je, uznávám, typický případ bad boye a hodné holky, ale pro mě osobně kniha nebyla jen o tom, ba naopak. Jejich společnou love story jsem vnímala méně než okolní děj a příběhy jejich životů. Kniha neobsahuje pouze romantiku, obsahuje bolest a krásnou cestu dvou lidí, kteří se s ní snaží vyrovnat každý po svém. Ukazuje to, jak časem získávají odvahu, důvěru a víru. Kniha je vážně krásná emotivní cesta, která nám ukáže dva mladé lidi s odlišnými osudy a problémy, jak dokážou "překročit vlastní stín" a to je vážně cesta, do které jsem se já osobně dokázala vážně vžít. Pokud máte nějaký druh problému (každý máme), tak tato kniha je ta pravá na to, aby se do ní člověk vžil, něco si z ní odnesl a chtěl také překročit svůj stín...

07.06.2017 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

,,Připravená?"
,,Připravená, jestli jsi i ty." ♥
Celá série drahokamů ve mně zanechala nespočet emocí. Byla vtipná, skvělá na čtení, námět byl neokoukaný a zajímavý, postavy byly neuvěřitelně skvěle zpracované a ke každé jsem si vytvořila nějaký vztah. V celé sérii bylo u mě také zcela normální, že jsem se začala ve společnosti nepříčetně smát, protože hlášky v knize jsou někdy jednoduše k popukání a autorka má jistě smysl pro humor! Po přečtení Smaragdu si jednoduše nedovedu představit to, že mám vážně opustit tento skvělý a bláznivý svět cestovatelů v čase, že mám opustit Gwen a její každodenní dobrodružný život, Gideona a jeho výkyvy nálad, Xemeriuse a jeho vtipné poznámky, Leslie a její chytrolínskou povahu, Jamese a jeho postávání v rohu školy, Charlotte a mojí ustavičnou chuť jí dát pořádnou facku! :D Po dočtení jsem vážně emotivní a tyto knížky si hodlám pořídit (měla jsem je vypůjčené), protože je to ten typ knih, které chcete vlastnit a číst je znovu a znovu. Teď konkrétně ke Smaragdu...
Třetí knížka nezklamala v ničem. Byla jako první dvě napsaná skvěle a čtivě, byla napínavá a plná nečekaných a neskutečných zvratů. Ve třetím díle se autorce povedlo překopat vše co nám řekla v prvních dvou knihách a zanechat vás v šoku s pusou dokořán. Zatím všem knihám v sérii jsem dala 5 hvězdiček a hádejte co? Nehodlám to měnit a bez sebemenšího zaváhání uděluji 5 hvězdiček, skláním se autorce pro vytvoření tak skvělého příběhu a světa, který vás dokonale vtáhne do děje a přikládám své vřelé doporučení na celou sérii! :) ♥

(RECENZE na celou sérii na mém profilu) ♥

27.05.2017 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Co k této knize dodat? Skvělá, promyšlená, propracovaná, zajímavá...Kniha je neuvěřitelně čtivá a stránky jsem doslova hltala. Autorka dokázala skvěle propracovat jednotlivé postavy a jejich povahy a v jejím podání byla i rodinná večeře popsána neskutečně zajímavě a trefně. Dané téma cestování v čase je také popsáno velmi dobře.
Knihu jsem nebyla schopná na hodinu odložit z ruky a když jsem číst nemohla, přemýšlela jsem nad vlastními teoriemi, co se podle mě stane. :D Až tak mě ta kniha pohltila. A nemluvě o nádherném a milém obalu, na jenž jsem se nemohla vynadívat. :)
5 hvězdiček je u této knihy povinností a jelikož skončila dost otevřeně, těším se na další díl! :)

(RECENZE na celou sérii na mém profilu) ♥

14.05.2017 5 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Musím se přiznat, že mě kniha trochu zklamala. Obal vypadal skvěle, popis totéž a knih na dané citlivé téma není mnoho, ale částmi mě celkem nudila.
1) Kniha se prezentovala dobře, téma znásilnění je citlivé a zajímavé na čtení, no připadalo mi, že autorka nedokázala dané emoce popsat. (tím určitě nechci říct, že je autorka špatná, mám jen na mysli dané téma) Nevtáhla mě to do děje a nepřinutila mě cítit emoce postavy. Také mi přišlo, že toto téma bylo v knize minimálně, až okrajově.
2) Vztah Lucase a Jacqueline mi připadal celkem unáhlený.
3) Příběh vypadal být něčím nový, zajímavý a neokoukaný, no nakonec mi připadalo, že je to to stejné co v každé druhé knize. Kluk hrdina s těžkou minulostí, holka se zlomeným srdcem, kterou se snaží dostat její ex. No a dál to známe...
Abych nebyla jen negativní, tak musím říct, že kniha byla velice čtivá a postava Erin byla skvělá. Také nápad !SPOILER! se "dvěma" mužskými postavami (Landon, Lucas) byl velmi pěkný. Sice to byla tatáž osoba a po chvilce to čtenáři došlo, no upřímně to byla jedna z věcí (nejspíš ta hlavní), která mě donutila zůstat u knížky.
Kniha byla průměrná, proto 3 hvězdičky. :)

10.05.2017 3 z 5

Manželský zväzok Manželský zväzok Jennifer Probst

Jako vždy stejné - manželství, které je dohodnuto. V případě Jennifer Probstové se ale i při jejich 4 knihách na podobné téma nejedná o to stejné. Každá postava v každé knize má vlastní osobnost a povahu, kterou si nelze splést s někým jiným. Sice mi k dokončení série zbývá ještě Past a Omyl, ale myslím si, že sexuální "scény" v této knize už snad nic netrumfne. Knihy na téma 50 odstínů by se měly raději schovat. ;D

16.04.2017 4 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Už podle názvu knihy je vidět, že se nebude jednat o převratnou novinku ve světě románů. Velice známé a využívané téma - dohodnuté manželství.
Ale, co se této knize nemůže upřít, jsou pěkně propracované postavy a vlastním zajímavým příběhem, který vás chvilkami vytrhne z reality toho, o čem kniha vážně je. Kniha je napsána zajímavě, nenáročně a hodí se na čtení po večerech. + je to kniha na velmi rychlé přečtení, takže spíše pro nenáročné. :)

16.04.2017 4 z 5