xena2711 xena2711 komentáře u knih

Dvě hrsti života Dvě hrsti života Katharina Fuchs

Nádherný román německé autorky. Je pravda, že prvních 100stran jsem mu dávala šanci, nemohla jsem se nějak začíst. Ale poté se to rozjelo a kniha se nedala odložit. Kniha vypráví souběžně o osudech dvou dívek, později žen od roku 1914. Zažily první i druhou světovou válku, bídu, strach, ale i lásku, přátelství, rozchody a rodinné štěstí. Nakonec je osud spojil v roce 1953. Moc krásný příběh. Určitě stojí za přečtení.

17.10.2021 5 z 5

Kdo je bez viny Kdo je bez viny Lisa Ballantyne

Velmi zajímavý příběh z obou pohledů (Sebastian a Daniel). Moc se mi líbilo vyprávění Daniela a Minnie, oba prožili těžké chvilky a žili s hříchy minulosti.. Konec jsem tak nějak čekala.

04.10.2021 4 z 5

Vrať se pro mě Vrať se pro mě Heidi Perks

Dvacet pět let je strašně dlouhá doba. A právě po takovém čase se vrací Stella, hlavní hrdinka, dá se říct na místo činu...Není to příjemný návrat, ale alespoň se spousta tajemství z dětství postupně vyřeší. Druhá knížka od Heidi Perks a nebyla vůbec špatná. Za mě určitě lepší thriller než Jak jsi mohla.

30.09.2021 4 z 5

Chci tvůj život Chci tvůj život Amber Garza

Tak to byl super zamotaný thriller. Stále jsem přemýšlela, která z dvou hrdinek je ta špatná, bláznivější:-)Od půlky už mi to začalo dávat smysl. Prostě byla to velmi čtivá jízda a konec byl parádní, podle zásluh:-) Doporučuji...

27.09.2021 5 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Zajímavý thriller, zamotané dějové linky, místy až né moc uvěřitelné, ale velmi čtivě napsané. Určitě stojí za přečtení.

23.09.2021 4 z 5

Graciino tajemství Graciino tajemství Jill Childs

Zajímavá kniha o mateřské lásce a klinické smrti s trochou tajemna..Konec je určitě nepředvídatelný.

19.09.2021 4 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Nejenom krásná obálka, ale i úžasný obsah. 50let starý příběh lásky, trápení, toužení a čekání z psychiatrické léčebny...Knihu jsem za den přečetla, protože ty osudy se nedaly odložit.. Jedna z knížek, na které se nezapomíná. Určitě doporučuji.

31.08.2021 5 z 5

Hotel u Jezera stínů Hotel u Jezera stínů Daniela Tully

Díky Utajené tváři tisíce a jedné noci jsem se dostala k této knížce a jsem moc ráda. Nádherný román s detektivní zápletkou, kde se prolíná život babičky Marthy před a za druhé světové války a její vnučky Mayi od roku 1990 až do přítomnosti. Na konci dochází k rozuzlení všech tajemství této rodinné ságy. Často dochází k vysvětlení formou dopisů. Stojí za přečtení.

29.08.2021 5 z 5

Utajená tvář tisíce a jedné noci Utajená tvář tisíce a jedné noci Daniela Tully

Milé překvapení z krásné Dubaje. Hlavní postava Esther rozkrývá díky své zemřelé mamince svůj původ.. Hezký příběh.

28.08.2021 4 z 5

Když ptáčka lapají, manželé mu zpívají Když ptáčka lapají, manželé mu zpívají Alena Jakoubková

Mám autorku moc ráda, ale poslední kousky jsou pořád dokola podobný...chtělo by to něco na oživení:-)

18.08.2021 3 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Zajímavý psychologický příběh mezi tchýní a snachou. Pohled z obou stran. Moc zajímavá knížka.

09.08.2021 5 z 5

Obchůdek na rohu Obchůdek na rohu Nicola May

Taková pěkná limonáda na letní dny.

14.07.2021 4 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Moc krásný romantický příběh. Tři časové roviny. Příjemné odreagování.

30.06.2021 4 z 5

Smrtelný hřích Smrtelný hřích Markéta Harasimová

Tak to bylo teda něco! Knihu s touto tématikou jsem ještě žádnou nečetla a musím říct, že Markéta Harasimová se toho nebála a šla opravdu, jak píše níže RoseDadas, na dřeň. Četla jsem od ní téměř všechny knihy, ale Smrtelný hřích je zatím fakt TOP. Nedovedu si naštěstí vůbec představit, co musela Erika a později bohužel i Nikolka prožívat....Knížka se nedá odložit z ruky. Je skvěle napsaná. Určitě doporučuji.

17.06.2021 5 z 5

Cizinec v naší posteli Cizinec v naší posteli Samantha Lee Howe

Nebylo to vůbec špatné. Pěkně psaný thriller s napínavým dějem a zajímavým koncem. Možná trochu naivnější hlavní hrdinka, ale já jsem spokojená.. Knížka se četla dobře. Doporučuji.

03.06.2021 4 z 5

V dobrém i zlém V dobrém i zlém Kimberly McCreight

Na můj vkus má kniha hodně pomalý rozjezd. Příběh se strašně táhne a sáhodlouze vysvětluje. V půlce se děj začal více rozjíždět a popravdě, až do konce jsem netušila, kdo za tím vším stojí.. Nebylo to špatné, ale asi za pár dní nebudu vědět, o čem kniha byla...

30.05.2021 4 z 5

Jsem blbá, trapná a nesportovní! Prostě jenom ženská! Jsem blbá, trapná a nesportovní! Prostě jenom ženská! Renata Francová (p)

Humorné i kritické fejetony ze života. Myslím, že každá se tam někde najdeme:-)

24.05.2021 4 z 5

Malá lhářka Malá lhářka Lisa Ballantyne

Pěkný psychologický příběh plný lhaní a falešných obvinění, které bohužel totálně změní život rodinám. Konec mě překvapil, takový jsem nečekala..

18.05.2021 4 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Moje první knížka od Karin a popravdě koupená jen ze zvědavosti. Začátek byl pro mě těžký. Nemohla jsem si zvyknout na její styl psaní a spoustu informačních vět...ale postupně se to zlepšovalo a musím napsat, že se mi kniha jako celek nakonec líbila. Střídání kapitol v čase mi vůbec nevadilo. Jedná se o rodinný příběh odehrávající se většinu času na Krétě. Stojí za přečtení..

16.05.2021 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Sandie Jones

Pěkný psychologický román. Určitě zajímavější než autorčina prvotina. Jedno malé nevinné škobrtnutí a jak to změní život celé rodiny...Od poloviny jsem už tušila, jak to dopadne, ale i tak super.

13.05.2021 4 z 5