wotana wotana komentáře u knih

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Příběh Catharine a Ambrose skvělý, příběh Tash a Girllanda taky super jen Edyona a Marche mě vůbec nebavil, přišlo mi, že se tam dlouho vůbec nic neděje, až když pak prchali před zákonem, tak se to i v jejich příběhu trochu rozjelo. Navíc mi jsou oba strašně nesympatický povahově - jeden rozmazlenej fracek a druhej naivní trouba.
A ten konec - OMG jdu hned na druhý díl :-)

13.03.2020 4 z 5

Každé srdce je bránou Každé srdce je bránou Seanan McGuire

Mám trochu rozporuplné pocity - na jednu stranu velice čtivé, ale začátek mi přišel dost zmatený a konec zase až moc uspěchaný. Ale celkově se mi kniha líbila, prostě jeden velký Divnosvět :-)

12.03.2020 3 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Po dlouhé době jedna z detektivek, která mě chytla hned od začátku. Skvěle napsané a těším se na další díly.

23.02.2020 4 z 5

Jeden temný trón Jeden temný trón Kendare Blake

Tak tenhle díl byl o dost lepší než první. Trochu mi vadil ten konec, ale alespoň se mám na co těšit v dalším díle.

21.02.2020 5 z 5

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

Hvězdu ubírám za strašně moc postav ve kterých jsem se zorientovala zhruba v polovině knihy. Druhá půlka knihy měla konečně i nějaký spád a dočetla jsem během chvilky, takže se skutečně těším na druhý díl.
A půl hvězdy dávám dolů kvůli neskutečně blbě napsané anotci, protože od skutečného příběhu je dost mimo - viz. "Katharina může pozřít nejprudší jedy, aniž by ji zabolelo břicho" a "Arsinoe zase umí vykouzlit nejrudější růži i krotit šelmy", když skutek utek :-(
Za mě 3,5*/5*

07.02.2020 3 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Nádherná kniha s dokonale vykreslenou dobou a krásným romantickým příběhem. Ale konec trochu uspěchaný a některé pasáže se tam opakovali, takže strhávám půl hvězdy.
Za mě 4,5*/5*

27.01.2020 5 z 5

Kniha je přehledná a velice dobře řazená, jen kvalita fotek nebyla dobrá na některých fotkách spíš úplně nulová (a to vím, že na internetu jsou vidět i detaily, na které se na fotkách poukazuje) a poznámky pod čarou byly někde až zbytečné.

23.01.2020 4 z 5

Zimní příběh Zimní příběh Mark Helprin

Tak u mě úplně obráceně - kniha hrůza dlouho jsem ji s přestávka četla, vůbec jsem se nemohla začíst, ale film mě nadchl.

11.12.2019 2 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Tak za mě druhý díl horší než první. Nemohla jse se pořádně začíst, pořád se opakovali pasáže o Judině moci a Cardanově neschopnosti a na konci knihy najednou cvak - Cardan mocný král a Jude vyhoštěná do světa lidí. Celkově skoro až do konce knihy se nic moc nedělo a v posledních pár kapitolách strašně urychený konec. Škoda

05.12.2019 3 z 5

Město duší Město duší Martina Čekalová

Já to hodnotím jako průměr. Charakter postav nic moc, nepropracované a nezáživné. Spousta věcí na vysvětlení mi v knize chyběla. Ale jinak nápad a to, že to psala česká autorka, za mě dobrý. Uvidíme, jestli bude druhý díl a jak se s ním autorka popere.

25.11.2019 3 z 5

Malum – část druhá Malum – část druhá Amo Jones

No nemám slov - miluju tuhle šílenou sérii, zase přečteno za pár hodin a zase se musím nedočkavě třást na další díl :-)

24.11.2019 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Naprosto souhlasím s komentářem LiLLu za mě úplně stejné pocity. Škoda

24.11.2019 3 z 5

Síla přírody Síla přírody Jane Harper

Do rukou se mi dostal jako první tento druhý díl. Hodně dobrá kniha, skvěle se čte a zápletka super. Za mě 4 celých 5 dát nemůžu, protože jsou i lépe propracované detektivky, ale i tuto vřele doporučuji a jdu na první díl :)))

21.11.2019 4 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Knížku jsem měla koupenou již dlouho, ale až teď jsem se do ní pustila, upřímně do 500 stránek se mi nechtělo. Ale nelituji. Kniha má svěží spád, super příběh a skvěle a vtipně napsané. Už se těším na další autorčiny knížky. Super vřele doporučuji.

17.11.2019 5 z 5

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

Četlo se to dobře, ale ten konec to celé zazdil, ale i tak dávám čtyři, kromě toho konce byla kniha fajn a bavila mě.

12.11.2019 4 z 5

Malum – část první Malum – část první Amo Jones

Pořád stejně šílené, jako předchozí díly, ale nedokážu bez toho žít :-)

09.11.2019 5 z 5

Snoubenci zimy Snoubenci zimy Christelle Dabos

Kniha mě v knihovně zaujala svojí obalkou a tak jsem si ji půjčila. Po přečtení asi 1/4 knihy mě to ale přestalo bavit a tak jsem knihu odložila. Asi po měsíci jsem se k ní vrátila, ale dočetla jsem jen asi do poloviny knihy a přestalo mě to bavit úplně. Nevím, třeba se k ní někdy vrátím, ale pochybuji, příběh mi přijde nudný a pro mě vůbec ne čtivý. Škoda :-(

09.11.2019 2 z 5

Hate List Hate List Jennifer Brown

Výborná knížka, přečteno za jeden den. Doporučuji.

03.11.2019 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Normálně takovéto téma vůbec nečtu, ale dala jsem na recenze ke knize a knihu si půjčila a nelituji toho. Moc dobře napsané a určitě si přečtu druhý díl.

28.10.2019 5 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Oproti předchozím dílům o dost slabší. Jako celek bych honotila 4,5* ale za tento poslední díl bohužel jen 3. Liv byla chvílemi na zabití (havně co se týká prvního sexu) a Henry mi přišel jako absolutní osel. Závěr dost urychlený a konec blogu Třesky Plesky - nejtrapnější část knihy.

25.09.2019 3 z 5