wlado wlado komentáře u knih

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Kniha plná klamstiev a ilúzií. Neuveriteľné, čo dokážu niektoré ženy vymyslieť a chudák chlap, ktorý sa v tom príbehu ocitne. Veľmi dobre napísané, príbeh má spád a záver ostáva otvorený.

24.04.2018 3 z 5

Dům za zdí Dům za zdí David Mitchell

Kniha pripomína Simmonsovu Dobu mrchožrútov. Obdivujem autorovu fantáziu, no miestami mi to prišlo až príliš prefantazírované. Niektoré vety boli skoro nezrozumiteľné.

20.04.2018 3 z 5

Skryté okno Skryté okno Rachel Abbott

Trochu zamotaná a miestami naivná detektívka, až na záver, ktorý prekvapí. Štýl písania autorky mi trochu nesedí, takže skúsim niečo iné.

13.04.2018 3 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Výborný námet, no chýbala mi hlbšia sonda do atmosféry a do pacientov kliniky. Viac ako psycho triller sa jedná o klasickú detektívku s vyšetrovaním, nachádzaním stôp a podobne.

13.04.2018 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tešil som sa na túto knihu, no trochu som sklamaný. Určite výborný námet, plynulo ubiehajúci dej, no nesedel mi štýl písania - mal som dojem, že nečítam knihu ale denník hlavnej hrdinky. Záver výborný, no ku knihe sa už asi nevrátim.

30.03.2018 3 z 5

Nevyspytateľný Nevyspytateľný Blake Crouch

Mnoho vysvetľovania, rozhovorov... Po prvom dieli sa stráca to tajomno, no kniha je čitateľná, pútavá. Určite ju treba prečítať, pretože nasleduje tretia časť trilógie...

24.03.2018 3 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Vynikajúco vykreslená atmosféra záhadného mestečka, kde je všetko úplne ináč ako by malo byť.

24.03.2018 5 z 5

Posledné mesto Posledné mesto Blake Crouch

Posledný diel trilógie. Kniha má výborný spád, ako všetky knihy autora, ktoré som čítal. Pre tých, ktorí nečítali prvé dva diely, odporúčam začať od prvého dielu, nielen pre lepšie pochopenie, no hlavne pre perfektnú záhadu, ktorá prvý diel sprevádza.

24.03.2018 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Neuveriteľné množstvo klamov, pretvárky a zavádzania. Pekne vykreslená psychológia postáv. Dej je miestami až prekombinovaný, no nie je to neuveriteľné. Vadilo mi podanie v prítomnom čase, no dá sa na to zvyknúť. Stojí to za prečítanie, no asi druhýkrát už nie.

17.03.2018 3 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

V podstate klasická kriminálka. Nájdu sa kostry a začne vyšetrovanie... Záver je dobrý, skutočný triler. Celkove ma kniha neoslovila - prečítané a dosť.

13.03.2018 3 z 5

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

Zmiešané pocity. Určite psycho triler, no autor nevyužil (až na záverečnú scénu) možnosti, ktoré mu téma ponúkala. V knihe chýba napätie, dej síce pekne plynie, no to je všetko.

05.03.2018 4 z 5

Nebudete se bát ničeho zlého Nebudete se bát ničeho zlého John Searles

Autor síce dokáže popisovať prostredie a dej tak, že sa do knihy začítate, no deju chýba iskra a spád. Mnoho pasáží je príliš podrobne popisovaných, kniha by bola čitateľnejšia v kratšom vydaní. Tri hviezdičky, čo znamená, že sa k nej už nevrátim.

02.03.2018 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Ťažko nazvať toto dielo temným psychologickým trilerom. Skôr ide o psychologickú novelu, ktorej do trileru chýba väčšie napätie. Trochu mi spočiatku vadilo časté prepínanie medzi dvomi dejmi. Každopádne kniha je dobre čitateľná, autor má rozprávačský talent s dobrým popisom postáv a deja.

19.02.2018 3 z 5

Vetřelec - Peklo Vetřelec - Peklo Christopher Golden

Škoda, že jednotlivé diely série na seba nenadväzujú, bolo by to napínavejšie. Každopádne tento diel bol lepší ako "Odplata". Golden dokázal celkom prirodzene a pútavo vykresliť dej a čitateľ je do neho vtiahnutý. Záver ostáva otvorený, no ten, kto videl film "Votrelci", vie ako to celé bude pokračovať.

14.02.2018 4 z 5

Vetřelec – Odplata Vetřelec – Odplata James A. Moore

Sklamanie. Očakával som pokračovanie 1.dielu, no autor posunul dej o stovky rokov do budúcnosti. Kniha je skutočne plná akcie, no akosi som sa nedokázal dostať do deja. Chýbal mi hlbší popis prostredia, ktorý je nevyhnutný pre knihy hororového typu.

10.02.2018 3 z 5

Vetřelec - Probuzení Vetřelec - Probuzení Tim Lebbon

Samozrejme, pre tých, ktorí videli sériu filmov o votrelcoch je trochu problém čítať tieto knihy. Kniha sa mi nakoniec páčila, pretože Lebbon dej zmenil tak, že to bolo niečo nové. Čitateľ sa konečne dozvie, čo znamenali tie podivné steny v tuneloch, cez ktoré vstupovalo armádne komando do podzemia.

06.02.2018 4 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Čitateľné, no označenie horor je určite prehnané. Preklad názvu knihy je "Dospelý" a to viacej vystihuje podstatu knihy.

26.01.2018 3 z 5

Modrý labyrint Modrý labyrint Lincoln Child

Už ma od tejto dvojice autorov asi nič neprekvapí. Pendergast je jednoducho nesmrtelný a jeho vedomosti by mu mohla závidieť akadémia vied. Kniha sa číta dobre, má spád, no zajtra nebudem vedieť o čom to bolo.

26.01.2018 3 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Skvelý dej v prekrásnom ponurom prostredí ostrova s majákom. Kniha doslova vtiahne čitateľa do deja. Neustále je prítomné niečo temné, čo vás núti čítať ďalej.

04.12.2017 5 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Výborne napísané. Plynulý dej.

04.12.2017 4 z 5