Městečko Pines ekniha

Wayward Pines je poklidné malé americké město, jakých najdete v Idahu desítky. Ale jen na první pohled. Agent tajné služby Ethan Burke do něj přijíždí hledat dva pohřešované federální agenty. Úkol je jasný a zcela odpovídá práci, na jakou je Burke zvyklý. Netuší však, že ho ve zdánlivě idylickém městečku čeká řada nepříjemných překvapení. Po vážné automobilové nehodě skončí v nemocnici. Od místního psychiatra se dozví, že utrpěl poranění mozku a že rozhodně nemůže opustit nemocnici. Ethan ho neuposlechne a bez peněz a bez dokladů vyráží do města, aby se pustil do vyšetřování. Naráží na neochotu místního šerifa a řadu podivných osob, z nichž žádná není tím, kým se zdá. Nemůže se spojit se svými nadřízenými ani s manželkou a stále jasněji si uvědomuje, že se ocitl ve světě, jemuž nerozumí a v němž se necítí ani trochu bezpečně. Vše se ještě víc zkomplikuje, když konečně nalezne znetvořené tělo jednoho z agentů. Burke ví, že je načase zmizet, ale současně tuší, že na útěk je už pozdě. Nezbývá než bojovat a snažit se zachránit alespoň holý život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/198032/mestecko-pines-198032.jpg 3.9404

Městečko Pines / Mestečko Wayward Pines 1.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno (ekniha), Jota

Pines, 2011

Kniha Městečko Pines

Lenkalisticka

Jednim dechem, prekvapivy zaver

Anette99

Trochu jsem se ze začátku bála, zda se mi to bude líbit, protože tenhle literární žánr přece jen není úplně pro mě. Ale chtěla jsem zkusit zase něco nového. A nelituju. Hlavně od poloviny knížky, kdy se to zvrtlo, jsem nemohla přestat číst. Líbily se mi hororové a mysteriózní prvky. Měla jsem svoji teorii o nějakém vědeckém experimentu, ale zdaleka jsem se netrefila. Ethan je sympaťák, akorát mi trochu hlava nebrala, že zvládnul takovou fyzickou zátěž. No jsem zvědavá, co se bude dít ve dvojce. A asi někdy mrknu na seriál.

IvikaS

Tak to byla pecka, měla jsem spoustu teorií ale žádná nevysvětlovala vše. Až na konci to do sebe krásně zapadlo.

cori
28.12.2019

Agent tajné služby se probouzí se ztrátou paměti v malebném městečku. Pomalu rozplétá síť vzpomínek a indícií, pochybuje o svém zdravém rozumu a na chvíli uvěří, že se mu vše jen zdá při mučení v íráckém vězení, kde byl zadržen během války v Zálivu.
Urputně hledá pravdu bez ohledu na následky. Neváhá ani obětovat vlastní život. Chvílemi mi připadalo, že je napůl kyborg (obyčejný člověk by nemohl vydržet takovou fyzickou nálož a četná zranění a potom horolezčit). Odhalení tajemství městečka bylo dost nečekané. Za mě příjemná akční oddechovka se sympatickým hrdinou. Škoda jen, že víc prostoru nedostala jeho manželka Tereza.

Kaik
22.12.2019

Skutečně zajímavý mix thrilleru, hororu a sci-fi. Zpočátku mi chvíli trvalo se naladit na pravidla v městečku, ale bylo to rozhodně napínavé a celkově se to četlo hezky, ačkoliv Ethan byl mnohem nezdolnější než je pravděpodobné. Konec je správně překvapivý a naladil mě na pokračování.
Hvězdičku ubírám za to, že prostřední část knihy se mi úplně netrefila do vkusu a také Temná hmota se mi líbila ještě o chloupek víc.

Keporkakyně
12.12.2019

Knihu jsem nedokázala dočíst. Jednání hlavního hrdiny bylo hodně hloupé. Nad větami typu: "Ze zkušenosti věděl, že všude, kde žijí dobří lidé, žijí i lidé špatní." jsem si mohla ukroutit oči. Beru jako urážku, když někdo tvrdí, že toto je knížka pro fanoušky Městečka Twin Peaks. Spíš bych to viděla na fandy Věřte nevěřte.

Anna27
10.11.2019

Ethan je můj post apokalyptický hrdina. Seriál je taky dobrý, ale na knihu to nemá. Když si ve své fantazii uděláte obrázek města a postav, nic se tomu nevyrovná. Je to jedna z mých oblíbených knih.

anája
13.10.2019

Že začátku to bylo takové nic moc,ale pak to začínalo nabírat grady a konec byl překvapivý