wildavk wildavk komentáře u knih

Kulový blesk Kulový blesk Liou Cch'-sin

Zase zajímavá kniha. Nebyla to taková bomba jako Vzpomínka na Zemi, ale kniha mě zaujala. Musím se přiznat že miluju vědu a fyziku a tak mě zase bavilo si představovat fyzikální teorie ohledně kulového blesku. Kniha mě zase donutila brouzdat na internetu, abych porovnal knihu a vědecké důkazy. Vždy, když mě kniha inspiruje k dalšímu studovaní tak to pro mě znamená, že se mě něčím dotkla. Těším se na další knihy od tohoto autora.

10.03.2020 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

První knihu co jsem četl od Aleny Mornštajnové byla Hana. Ta kniha mě opravdu zasáhla a tak jsem se rozhodl přečíst od ní další knihu Hotýlek. Přestože autorka je brilantní vypravěčka tak tato kniha mě až tak u srdce nechytla.

15.10.2019 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Oddechovka.

15.10.2019 3 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Neil Gaiman nepíše přímočaře. Postavy nejsou černobílé. Tempo vyprávění se neustále mění. A proto ní jednoduché tuto knihu popsat. Mě osobně kniha bavila a nutila přemýšlet. Určitě stojí za o ji přečíst a je jasné že patří mezi "povinnou literaturu " každého kdo má rád fantasy.

15.10.2019 4 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Musím přiznat, že kniha na mě zapůsobila. A byla to pro mě zvláštní kniha. Trvalo mi dlouho než jsem se do tohoto nového světa dostal a začal se orientovat. První půlka knihy neměla pro mě spád a už jsem se chystal , že ji odložím. Ale pak se něco stalo a začala mě bavit. A určitě dám i další díl. Komentář píšu po pár týdnech po přečtení a musím říct, že i po tomto čase ve mě zanechala spoustu myšlenek. Líbí se mi, že postavy nejsou černobílé. Že si čtenář mění v průběhu knihy názor na jednotlivé postavy. Ještě čekám jakou roli bude mít matka hlavního hrdiny - orákulum. Zná budoucnost a zatím my nevidíme co rozpletla aby budoucnost ovlivnila "správným směrem"

02.03.2017 4 z 5

Nekonečné moře Nekonečné moře Rick Yancey

První díl mě zaujal myšlenkou jak lehce by se dalo zničit lidstvo. Druhý díl pokračuje s likvidací zbytku lidstva hodně komplikovaným způsobem, tak jsem to moc nechápal. Asi se záměr vysvětlí ve třetím díle. Zatím mě to přišlo jako "klasické nastavování děje" mezi prvním a třetím dílem. Rozmýšlím jestli se vrhnu do 3tího dílu.

04.01.2017 2 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Všichni porovnávají Larse Keplera ( spisovatelský manželský pár) s Larssonem nebo Nesbem.
Vůbec bych je neporovnával. Neviděl jsem žádnou podobnost. Musím přiznat, že kniha se mi četla jedním dechem a přečetl jsem ji velice rychle. Hned jsem se pak i vrhl na další díl. Líbila se mi hlavně urputnost vyšetřovatele a jeho "tah na branku" A také jeho hláška : " Tak měl jsem pravdu ?" , s kterou pak všchny otravuje. Líbilo se mi napětí a rychle plynoucí děj. Jsou tam něky těžko uvěřitelné věci, které by v reálném životě asi těžko mohli nastat, ale když od toho člověk odhlédne tak se jedná o nenáročné odpočinkové napínavé čtení, které stojí za 4 hvězdičky.

04.01.2017 4 z 5

Sarajevská princezna Sarajevská princezna Edo Jaganjac

Na tuto knihu jsem četl jen oslavné recenze. Bohužel mi nepřipadal tak dobrá jak jsem na základě recenzi očekával. Příběh byl silný a bylo i silné to že autor tyto všechny hrůzy prožil, ale podle mého názoru bylo poznat, že autor není spisovatel. Někdy jsem se ztrácel v tom kdo právě hovoří. Kniha je napsána z pohledu jedné strany konfliktu a někdyz mi připadalo, že líčení událostí bylo zaujaté. Odsuzovaní role OSN, UNPROFOR...Knihu jsem nakonec docetl jen kvuli tomu abych věděl jak to dopadne.

24.05.2016 3 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Pro mě velmi positivní překvapaní. Komplexní, složité a propracované. Ze začátku jsem se neorientoval, ale postupně se mi otvírá nový fantasy svět. Dokážu si představit, že vznikne všech 7 planovaných dílů. A myslím si, že budou lidé které kniha uchvátí a lidé kterým se nebude kniha vůbec líbit.

17.12.2015 5 z 5

Mimozemský život Mimozemský život Avi Loeb (p)

Hodne zajímavá kniha o návštěvě tělesa z cizi sluneční soustavy. Toto těleso fascinuje mnoho astronomu, kteří nemohou vysvětlit jeho podivný tvar a změnu dráhy letu. Je možnost, že by to bylo těleso sestrojené jinou mimozemskou civilizací?
Autor je významný vědec působící na Harvardu. Vysvětluje teorie o tomto tělese oumuamua, ale také ukazuje a vysvětluje v širším kontextu jak vůbec funguje astrologie a získávání dat ze vzdáleného vesmíru. Upozorňuje na to aby se věda neuzavírala do sebe a nebránila novým pohledům a hypotézám. Dotýka se filozofie a budoucnosti lidstva.

21.12.2021 4 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

2 díl série mi připadal ještě lepší a pro mě překvapivé vyústění. tato serie opravdu stojí za to přečíst.

02.01.2019 5 z 5

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

První dvě třetiny knihy se mi moc nelíbily. Hlavní hrdinka vůbec nepusobila rázně a s vizí, jak v minulých dílech, jen se nechala vláčet událostmi a v podstatě reagovala na to co přicházelo. Až poslední třetina knihy mě zase nadchla: Hrdninka už zase byla akční a konec naznačuje další zajímavou cestu v budoucnu. Jen mě zklamal Strážce - v tomto dílu absolutně nevýrazný a vůbec nic za celý díl neudělal. Doufám, že ješte v budoucnu dostane v příběhu nějakou velkou roli.

04.01.2018 4 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Dávám 3,5 hvězdičky. Četl jsem si hodně recenzí celé serie Temné Věže, a vycházelo mi, že první díl je takový "rozjezd" a teprve od druhého dílu to začne pořádně gradovat. První díl jsem přečetl a vrhnu se na druhý díl.

19.06.2017 4 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Objemná kniha, ale bavila mě. Hlavně ve mě zanechala děsivou atmosféru. Zoufalý boj lidí proti vraždícím upírům. Ze začátku jsem byl zmatný kde zmizeli hlavní postavy , ale konec vše zase spojil. Dám i druhý díl.

07.06.2017 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Vyborně napsaná napínavá kriminálka. Jediné co mi vadilo bylo příliš mnoho zavražděných. Postava profesionálního zabijáka mi připomínala postavu čističe Leona ( fim L. Bessona).

29.01.2017 4 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Kniha se mi líbila. Chytla mě a přečetl jsem ji rychle. Už se chystám na druhý díl. Trochu mě kniha evokovala román Hostitel a hlavní hrdinku jsem si spojoval s Hunger games. Zaujalo mě jak jednoduše by se dalo zničit celé naše lidstvo...až z toho mrazilo.

19.07.2016 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Kniha Marťan je hodně čtivá. Takový moderní Robinson Crusoe. Prečetl jsem tuto knihu velmi rychle a pujčil a doporučil známým. Možná někomu může vadit spoustu technických popisů. A trochu přehnaný konec.

01.01.2016 5 z 5

Mluvčí za mrtvé Mluvčí za mrtvé Orson Scott Card

Hend po Enderově hře jsem si opravdu ale opravdu musel přečíst i knihu Mluvčí za mrtvé. Zase mě O.S. Card přsesvědčil jak je genialní. Kniha byla uplně jiná jak Enderova hra, ale zaujala mě stejně tak. Nejvíc mě zaujala samotaná postava mluvčího za mrtvé. Myslím jsi že by jsme v dnešní době někoho takového potřebovali. Někoho kdo by nám za každých okolností dokázal říkat jen pravdu ať už to bolí nebo ne....Nádherná kniha, nádhené myšlenky.

16.12.2015 5 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Tato kniha se mě dotkla na srdci. Ukazuje co se dělo v Avganistánu, co prováděl taliban, kdo to byl mulla Umar, který nedavno umřel. Pořád na tuto knihu musím myslet a určitě si ještě od Khaleda Hosseiniho něco přečtu.

16.12.2015 5 z 5

Mimoprostor a základy moderní fyziky Mimoprostor a základy moderní fyziky Martin Sodomka

Líbila se mi myšlenka vysvětli náročnou fyziku populární formou spojenou s příběhem a názornými ilustracemi. Musím přiznat že jsem čekal maličko víc. Je napsané , že kniha je pro děti od 9 let, ale nedokážu si úplně představit, jestli to děti můžou pochopit.

10.03.2020 3 z 5