wildavk Online wildavk komentáře u knih

Skála Skála Peter May

Z knihy jsem byl nadšený. Líbilo se mi , že to není jen klasická detektivka, ale je tam více rovin. Líbíl se mi popis prastaré tradice lovů gugů. Bylo to tak reálně vykreslené , že jsem připadal že jsem na tom lovu s hrdiny knihy. Musel jsem se podívat na internet jestli je to postavene na rálných základech a na youtube jsem našel realne video, které popisuvalo a ukazovalu tuto tradici přesně tak jak jak jsem si to představal podle knihy... perfektně popsaná temná atmosféra a drsný život na ostrove Lewis. Doporučuju.

17.07.2017 5 z 5

Blackout Blackout Marc Elsberg (p)

Člověk si při četbě této knihy uvědomí jak moc jsme závislí na elektrické energii. A jak jednoduše se dají zneužít inteligentí systémy propojené internetem.
Takové knihy nutí k zamyšlení. Na druhou stranu nevěřil jsem uplně tomu, že jeden člověk odhalí vše a ještě navíc přežije všechny nástrahy - takový ten model, kdy se vždy nakonec objeví jeden člověk, který zachrání celé lidstvo.

13.11.2017 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Nezačal jsem číst sérii od prvního dílu. Tímto dílem jsem se vrátil na začátek a bavilo mě zjistit jak vlastně oddělení Q vzniklo. Jak se do něj dostal Carl a Asad. A tato dějová linie mě bavila stejně jako samotná detektivka. Vždy mě baví když je něco v knize navíc a tady bylo i zajímavé sledovat politiku v Dánsku. Tento díl mě hodně bavil.

10.03.2020 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Dětská kniha, která mě opravdu nadchla. Nejenom napětím, ale i krásnou tajemnou atmosférou starých časů. Jak kontrastovala čtvrť, kde se kvůli nemožnosti elektřiny zastavil čas s dobou mobilů, GPS a dronů existujících v okolním světě. I jsem se přistihl, že bych chtěl takovéto místo navštívit a zkoumat. Kniha má i pěkné ilustrace dotvářející atmosféru. Určitě si přečtu i další díl.

06.01.2020 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Z této knihy jsem byl nadšený. Kniha velmi dobře napsaná. Ani mi nevadilo časté přeskakovaní do minulosti a zpět. Kniha pak byla víc napínavá. Osudy ostatních postav jen naznačeny. Čtenář si musí spoustu věcí domýšlet. Škoda že neexistuje pokračování.

07.03.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Připojuju se ke kladným recenzím. Pěkná, smutná kniha. Silný příběh.

04.01.2019 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Fakt dobrá kniha. Přdstava světa , kde virtualní realita je důležitější než reálný život je varující, ale hodně reálná. Školy fungují ve virtualní realitě, cestování ve virtualní realitě, nakupování virtualních předmětů pro svého avatara atd...Dospějeme k tomu? Navíc byla kniha napínavá. Těším se na film od S. Spilberga.

07.02.2018 5 z 5

Podvolení Podvolení Michel Houellebecq

Kniha mě donutila hodně přemýšlet. Už teď tradiční politické strany selhávají. Nedokázaljsem si ale představit , že by všechny změny vedocí k islamizaci Francie mohli nastat tak rychle.
Hlavní hrdina věru není moc sympatická postava - slaboch, bez zásad, bez smyslu života :-)

19.07.2016 4 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Nádherná kniha a celá série. Asijský autor pojal sci-fi hodně netradičně. Je to kombinace historie, sci-fy, fyziky a psychologie. Nádherná kombinace- nutí hodně přemýšlet. Fyzikální pojmy pro mě byli inspirací k dalšímu samostudiu na internetu.

02.01.2019 5 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

První díl ( Metro 2033) mě uplně dostal.
Byl jsem v roce 2015 v Moskvě a projížděl jsem se metrem a měl jsem takový zvláštní pocit jako bych to metro znal...a takový zvláštní pocit i trochu strašidelný...a pak jsem si uvědomil, že jsem četl Metro 2033. Tak jsem chtěl tento pocit zažít v dalších dílech, ale už se to neopakovalo.
Druhý díl ( Metro 2034) mě zklamal. Třetí díl mi připadal něco mezi. Pochopil jsem , že každá kniha je jiná protože ji vypráví pokaždé jiný spisovatel. Překvapilo mě že ve třetím díle se vůbec nevyskytovali, žádní mutanti, přitom první díl byl věčný boj s nimi. Konec mě zklamal. A tak bych nakonec doporučil jen přečíst Metro 2033.

19.04.2017 3 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Hodně zajímavá kniha. Prečetl jem ji velice rychle, pořád jsem čekal kam tato kniha povede a jaký bude konec. Kniha jak se vyrovant s beznadějí, bezmocí a nespravedlností. Hodně citová a poučná kniha, psaná jednoduchým záživným jazykem a příběhem. Doporučuji

19.04.2017 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Přečteno za pár dní. Napínavá kniha. Zatím se mi líbila z "Keplerovek" nejvíc. Líbí se mi že každá kniha se odehráva v uplně jiném prostředí. Postředí výchovného ústavu dívek bylo místy velmi hrozivé až horové. Líbí se mi urputnost komisaře Joona Lina a jeho "tah na branku". Trochu mi vadí, že některé scény jsou až nereálné, ale zase je to vyvážené neustálým napětím. Závěr: jdu do dalších dílů :-)

27.03.2017 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Tuto knihu jsem přečetl rychle. Velmi čtivá. Zajímava myšlenka. A opravdu scéna rozpojování - ta mi pořád zůstává v hlavě. Ta byla opravdu děsivá.

02.03.2017 4 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Kniha, která mě po delší době ihned vtáhla do děje. Mám rád sci-fi, post-apokalyptické a dystopické romány a tento román mě opravdu zaujal. Perfektně vykreslené prostředí sila, postavy.
Román mě strhl hned od začátku.Sympatická a podrobně popsaná "hlavní postava" jde na smrt. Přece nemůže zemřít hned na začátku. Nebo může...? Uz se chystam na Turnus. Za mě 5 hvězdiček.

26.08.2016 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Čtivá kniha. Doporučuji přibalit na dovolenou, dá se přečíst jedním dechem. Děj ubíha rychle a platí tu , že nic není tak jak to na první pohled vypadá.

19.07.2016 4 z 5

Hedvábí Hedvábí Alessandro Baricco

Přečteno za jediný den. Kniha se opravdu podobala básni. A jako by z ní byla cítit ta lehkost hedvábí, která pronikala i do stylu vyprávění.

15.10.2019 4 z 5

Vzpomínka na Zemi Vzpomínka na Zemi Liou Cch'-sin

Nádherná sci-fi série. Díl od dílu děj gradoval. Knihy mě donutili brouzdat po internetu a hledat všechny teorie. Dozvěděl jsem se spoustu nových věcí. Líbilo se mi spojení filozofie , fyziky a psychologie. Líbilo se mi jak změna fyzikálních zákonitostí může ovlivnit běh lidstva. Jak rozhodnutí jednotlivce změní celý vývoj civilizace. Ty knihy měli tolik různých vrstev ,neočekávaných zvratů a chování a vývoj hlavních postav. Pořád musím myslet na vykreslování různých představ budoucnosti. Nádhera.

07.03.2019 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha me nenadchla. Težko uvěřitelná. Vrah, který se dokaze dostat všude, narychlo naplanovat vraždu, která vyžaduje komplikovaný sled událostí. Hlavní vyšetřovatel Wolf ani nevyšetřuje. Ale nadruhou stranu napinave napsana. Knihu jsem bral jako nenarocne cteni na dovolenou. Pro tento ucel ok.

03.07.2018 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Libil se mi nápad psát stejný příběh vyprávěný dvěma sourozenci. Rozhodl jsem se , že budu přeskakovat mezi verzí Jáchyma a verzí Veroniky. Kniha se četla dobře, ale v podstatě ve mě nezanechala nic hlubšího. Jediná hlubší myšlenka co mě napadá je: Mladší sourozenci - jejich příběhy se hoidně prolínali a čím stárli tak se od sebe vzdalovali a i jejich příběhy se čím dál víc vzdalovali. Jinak mi připadala , že kniha klouže jen po povrchu, nejde do hloubky a kromě sourozenců hlavní postavy byli vykresleny jen velmi povrchně. Čtení na dovolenou.

02.06.2017 3 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Kniha se mi moc libila. Libila se mi atmosfera tohoto ostrova. Líbil se mi návrat do minulosti a popis jak se nakládalo v minulém století ze sirotky. Určitě přečtu i další díl trilogie.

16.12.2015 5 z 5