wielka wielka komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Chytil ma akysi abstak po knihe od Galbraitha. Tak som si povedala, ze skusim Harryho Pottera :-) V case, ked zacali vychadzat knihy o Harrym, som bola tesne po maturite a nezacala som citat, lebo som sa nepovazovala za cielovu skupinu. Hahahaaaa, teraz, po 25 rokoch, uz vobec nie som cielovou skupinou :-D Ale kedze Rowlingova ma vo svojich detektivkach presvedcila, ze je skvela rozpravacka, chcela som si precitat aspon jeden diel Harryho. A teda nemam co vytknut. Naozaj je skvela. Pacilo sa mi, ako citatela oboznamovala s celkovym prostredim, postavami, postupne budovala dalej, skladala a kombinovala, rozvijala dej aj postavy, stupnovala napatie. Zaclenila mytologiu a rozohravala to tak, aby mala s cim pracovat v dalsej knihe. Super. Uz viem, preco vznikol ten osial. A to som nevidela ani jeden film.

16.09.2023 5 z 5

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

Pekna kniha, dej rychlo bezal, postavy Granta aj Ireland velmi sympaticke, bola medzi nimi ta spravna chemia. Samozrejme, prislo nieco z minulosti, ale ako to uz byva, skoncilo sa to happyendom.
Hm, mimochodom, ak by ste nevedeli, ako si naraficit stretnutie s vysnivanou osobou, treba sa ucit od Granta :-) Fakt som sa bavila :-)
A nesmiem zabudnut na "Nie je duhy bez dazda." ♡

19.07.2021 5 z 5

Graysonův slib Graysonův slib Mia Sheridan

Po nevydarenom Pilotovi playboyovi od Vi Keeland a Penelope Ward som siahla po tejto knizke. A dobre som spravila. Drak chrliaci ohen a Carodejka boli skvele postavicky, bavili ma, oblubila som si ich a fandila som im. Zapletka zaujimavo spracovana, dej odsypal. Bolo to vesele, smutne, frustrovane, nestastne, impulzivne, uzdravujuce, miestami mudre, dojimave aj stastne. Asi zatial najlepsia kniha od autorky. Super.

28.08.2021 5 z 5

Drzý kravaťák Drzý kravaťák Vi Keeland

Vydarena knizka od oblubenej dvojice. Malo to vsetko, co takato knizka ma mat: sympaticke postavy, zaujimava, aj ked znama zapletka, vtip, sarm...no a happyeeeeeeend :-)

16.07.2021 5 z 5

Reid Reid Melanie Moreland

Reid bol milacik. Vsetko chcel urobit spravne, ale niekedy to az tak nevyslo. No nakoniec sa vzdy vsetko vyriesilo. Pekna romanticka, takmer az rozpravkova oddychovka. Jooj, a kniha ma faaakt peknu obalku :-D

05.07.2021 4 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Dalsia cast o mojich oblubenych hokejistoch z oblubenej serie. Neviem, ci za to mozu tie pekelne teploty vonku, ale tato cast ma bavila zo vsetkych najmenej. Postavy boli sympaticke, zapletka predvidatelna, pribeh fajn, ale akosi mi tam chybala ta iskra, na ktoru som si zvykla v predoslych castiach. A vtipne dialogy sa tusim ani nekonali... mozno tri tam boli. Ale akoze okej, taka oddychovka.

22.06.2021 4 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Velmi zaujimavy pocin autorky, putavo vykreslene postavy. Mam slabost na kombinaciu detektivky a romantiky, takze pre mna velmi dobra knizka.

10.04.2021 5 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Top! Jedna z najlepsich knih v tejto kategorii, ako aj cela seria. Nemohla som sa od nej odtrhnut, bavili ma postavy, bavili ma tie ich hlasky, zapletka, skratka vsetko. Super.

14.02.2023 5 z 5

Když jsme se skrývali Když jsme se skrývali Sarina Bowen

Zaujimava kniha vo svojej kategorii. S vaznou temou, ci skor vaznymi temami, napriek tomu vsak nebola depresivna a ubijajuca. Som zvedava na dalsiu v poradi :-)

29.06.2022 5 z 5

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Velmi pekna, pohodova, vtipna a dynamicka kniha. Sympaticke postavy so spravnou davkou chemie medzi sebou. A konecne vidiek ako miesto, kde sa pribeh odohraval. Super.

27.02.2022 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Zaujalo ma vysoke hodnotenie knihy a sportova tematika, preto som sa rozhodla do nej zacitat. Hm... ked sa prekadime prvou polovicou knihy, ktora mohla by o polovicu kratsia a o nieco menej nudnejsia, tak sa dostaneme aj k nejakemu deju, ktory je fajn, ale nic neocakavane sa neudeje. Rovnako mi chybal viac prepracovanejsi epilog.
Uvidim, ako na tom bude S laskou Lukov.

22.09.2021 3 z 5

Van Van Melanie Moreland

Velmi pekna knizka, romanticka, scasti napinava, miestami dojimava. Van aj Liv velki sympataci. Postava Mysky bola bonusom.
Uz teraz som zvedava na Haltona, kedze o nom takmer nic nevieme, hm...

10.07.2021 5 z 5

Nejvíc sexy chlap Nejvíc sexy chlap Julie James

Prijemna oddychovka. Tie papulnate pravnicky od Julie James su sympaticke postavicky :-)

29.06.2021 4 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Namet nebol zly, ale ako celok nic moc. Dalo sa to precitat, ale obcas to bolo nelogicke, take zvlastne.

19.09.2023 2 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Trochu ina kniha, ako byva u Sariny zvykom, ale iba temou zdravotneho postihnutia. Postavy sympaticke, dej predvidatelny, vsetko fungovalo tak, ako malo.

30.12.2021 5 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Musim priznat, ze prva cast o Jamesonovi ma bavila o trosku viac. Ale aj tak je to vydarena knizka. Tristan bol milacik, sice uplne rozpravkovy, ale oblubila som si ho. Claire mala v zivote uz vela za sebou a napriek svojim neistotam, ci skor rokmi vybudovanym zvykom, mi bola celkom sympaticka.
Tesim sa na dalsiu cast.

10.12.2021 5 z 5

Pilot playboy Pilot playboy Vi Keeland

Ja mam taky rozpacity dojem z tejto knihy, ze ani neviem, co mam vlastne napisat. Doteraz som mala velmi rada knihy od Vi a Penelope. Pri tejto vazne neviem, co sa s nimi stalo, ale kniha ma nejako extra nezaujala. Dej sa mi zdal tak navymyslany, ze pre mna bol uplne neuveritelny, miestami nudny, az som preskakovala riadky (to som naposledy robila pri Chrame Matky Bozej v Parizi na strednej skole). Hlavny hrdina nenapravitelny suknickar a naraz je z neho vzorny a hlavne verny partner v celibate? To vazne? A Kendall taka trubka. Cele pritiahnute za vlasy.
Okrem toho zasa prisrobovana tematika homosexualneho paru a este moznej adopcie deti dvoma muzmi? Dakujem, toto nie.

25.08.2021 2 z 5

Cosi o tobě Cosi o tobě Julie James

Ano, prosim. Tieto policajno-tajnoagentovo-prokuratorsko-detektivno-romanticke pribehy su mojou uchylkou.... Jack a Cameron sa mi velmi pacili :-) Sem sa dalsou knihou :-)

23.05.2021 5 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Aj napriek svojej tazkej minulosti dokazali najst svoj kus stastia. Pekny pribeh, hoc trosku iny, ako sme zvyknute, napriek tomu pekny.
Miestami mi velmi pripominal Sparksov Bezpecny pristav/Utocisko (Safe Haven).

03.01.2021 5 z 5

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Penelope a Vi, to je zarukou, ze kniha bude bavit. Bavila, bavila som sa a pacila sa mi postava Hailey.

30.12.2020 4 z 5