wesulle wesulle komentáře u knih

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Tak jsem konečně dočetla celou trilogii. A zdůrazňuji to slovo KONEČNĚ! První díl byl celkem slibný (ne jazykově, ale příběhově), druhý díl hezky navazoval na předchozí a byl ještě o krapet zajímavější, ale tenhle třetí díl??? Jedním slovem katastrofa. Nevím, co mají všichni s tím happyendem. Mně lezlo krkem, že to bylo všechno příšerně přeslazené. Všechno bylo předvídatelné, nic nepřekvapilo. 3/4 knížky bylo jen plkání o ničem, až v poslední 1/4 se začalo něco dít. Podezřívám autorku z toho, že po přečtení první části knihy si uvědomila, že je o ničem, tak na závěr přidala trochu akčních scén, které jakoby se do knihy vůbec nehodily. Jen aby kniha byla alespoň o něčem. Ke konci jsem už přeskakovala celé odstavce, jen abych se konečně dobrala k tomu "přesladkému" konci. Nevím proč, ale při čtení jsem se chvilí cítila jako kdybych četla Lanczovou, kterou jsem měla ráda, když mi bylo 13 let. Každý, ať si udělá závěr sám, ale za mě je to rozhodně velký palec hodně hluboko dolů!
PS: Svůj komentář bych zakončila oblíbenými slovy naší češtinářka na gymplu: "Ona je to taková pokleslá plážová četba. Ono je totiž úplně jedno, jestli se vám jedna půlka knihy omáchá.... "

09.04.2013 odpad!

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Ač jsem prvnímu dílu dalá "pouhé" čtyři hvězdy, zde jsem musela hvězd dát pět. Takhle královsky jsem se už hodně dlouho nepobavila. Kniha mě dokonce i několikrát rozplakala smíchy. Myslím, že to bylo způsobeno také tím, že kniha měla méně stránek než ta přechozí, kde mě styl psaní začal ke konci nudit. P.S.: Miluju paní Tichou!

05.02.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Asi jsem divná, ale jde o naprosto obyčejnou knihu. Nijak mě nenadchla.

26.06.2016 3 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Hodně čtivé, svižné a zajímavé. Pokud si odmyslíme to, oč tam vlastně šlo. O vraždění lidí mezi sebou pro potěchu těch vyvolených. Můj názor je asi stejný jako má hlavní hrdinka. Už se těším na další díly, až se dozvím, jak to s tím Kapitolem vlastně dopadne :) Doporučení ode mě, nejdříve čtěte knihu a pak koukejte na film. Nepřipravíte se tak o to napínavé čtení ;)

Jen mi to trochu přidá jako kopčení filmu Battle Royale od režiséra Kindžiho Fukasaky, který natořil film s úplně stejným námětem v roce 2000 (podle stejnojmenné novely od Koushuna Takamiho). Tato kniha je pouze zasazená do jakési postapokalyptické doby, ale námět zůstává naprosto stejný.

20.12.2013 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Přečteno během jednoho dne a dočteno s otevřenou pusou! Nemyslím, že by konec byl špatný. Ba naopak, přesně to tam zapadlo a lépe to skončit nemohlo. Tohle nemělo být romantické dílo o zamilované šestnáctce. Mělo nám to alespoň trochu přiblížit dobu, ve které byli všichni vděční za jakýkoli projev lidskosti a porozumění. Opavdu hluboký příběh, který se mi vryl pod kůži.

23.01.2017 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Wow, tak tohle mě dostalo! Přečteno s jedním dechem a nevěřícným výrazem. Občas mě nudily ty akademické pasáže, ale co. Kniha jako celek je vynikající a rozhodně se k ní vrátím znova!

15.01.2017 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Velmi působivá kniha. Děj ke konci velmi předvídatelný, ale bylo užasné pozorovat celkový vývoj. Jodi je expertka na problematická a psychologická témata. Jedna z mých oblíbených autorek.

08.01.2017 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Kniha se četla výborně. V lecčem s Aňou souhlasím a proto se mi opravdu líbila. Myslím, že se k ní určitě ještě jednou vrátím.

26.06.2016 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

První díl s Cormoranem jsem měla přečtený v podstatě jedním dechem. Hlavní hrdina mě hodně baví.

26.06.2016 5 z 5

Doteď lituju, že jsem první viděla film. Děj se filmu vůbec nepodobá a je škoda si jím kazit fantazii. Svaté pravidlo "Nejdřív kniha a pak film" zde platí dvojnásob!

11.10.2015 5 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Asi budu jedna z těch zvláštních, ale stojím si za tím, že v tomto případě je film lepší než kniha! Dost mě nudila a příběh byl vcelku o ničem.

21.01.2017 1 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Vyprávění mladého muže s očima starého vojáka.

10.03.2016 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Jedná z mých nejoblíbenějších knih! I když je děj sem a tam odhadnutelný, moc se mi líbil styl psaní a skladba celé knihy. Nemohla jsem se odtrhnout od čtení, takže mohu vřele doporučit.

11.10.2015 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Už dlouho se mi nestalo, že bych odmítla jít spát, dokud nedočtu knihu. Suzanne Collins se to povedlo. Kniha mě doslova pohltila a nenechala mě na pokoji. Musela jsem vědět, jak celý příběh skončí! Ano, nebyl v ní využit všechen potenciál, ale to by ta kniha mohla být také nekonečná, že? Konec byl tak trochu překvapením. Dal se očekávat i typický americký happyend, který celkový dojem z knihy trochu kazí. Budiž autorce odpuštěno :)

08.01.2014 4 z 5

Právě jsem knihu dočetla a to skoro jedním dechem nebýt spánku. Napoprvé mě zaujala hlavně obálka a neočekávala jsem toho moc. Ale opak byl pravdou. Moc se mi líbil příběh prokládaný fotkami a dopisy. Děj byl poutavý a celkem i nepředvídatelný. Vždycky jsem se těšila, až budu moc knihu zase otevřít a vždy mě něčím novým překvapila. Opravdu doufám, že bude nějaké pokračování.

13.04.2013 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Všeříkající dílo. Zamilovala jsem se do pana Gatsbyho, až na to jeho "kamaráde". Také si nemyslím, že by se něco na společnosti od té doby změnilo. Hluboké.

05.02.2017 4 z 5

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Hodně dobrá kniha, ale asi jsem čekala jinou zápletku. Nicméně vynikající.

19.01.2017 4 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Mnou velmi očekávaná kniha a závěr mé oblíbené série. Místy možná moc roztáhlá. Dala by se zkrátit na méně stránek a některé scény byly přitažené za vlasy. I tak se mi kniha velmi líbila.

08.01.2017 4 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Četla jsem na doporučení kamarádky a abych si udělala celkový obrázek, přečetla jsem celou sérii. První tři díly byly celkem dobré. Další čtyři knihy už byly jen nastavovaná kaše na rejžování. Po této sérii jsem trošku zanevřela na YA literaturu a fantasy. Doufám, že se mi chuť ke čtení opět vrátí.

08.01.2017 1 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

08.01.2017 3 z 5