Weasley Weasley komentáře u knih

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Myslím, že výrazné zlepšení oproti dvou předchzích dílů. Pro mě je nejlepší však první díl. Tenhle byl sice asi nejvíc zajímavý, ale hodně mi vadilo to rozdělení do pohledu Edwarda, Belly a Jacoba. Asi to spisovatelka chtěla udělat zajímavější, ale podle mě by to z jednoho pohledu stačilo.

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Nevím čím to je, ale ani tenhle díl mě nenadchnul. Možná, že se tento díl trochu oproti dvojky zlepšil, ale opravdu jen trochu. Pořád mi to příjde takové... nemastné, neslané... děj v podstatě o ničem.

24.06.2013 2 z 5

Dívka, 15: Flirtování po francouzsku Dívka, 15: Flirtování po francouzsku Sue Limb

I tenhle díl mě dokázal rozesmát, jako ten předchozí. Jess je skvělá a zábavná, ale pro mě je ten hlavní Fred, který je pro mě ten pravý vzor kamaráda. Díll byl sice trošku slabší než předchozí, ale to vůbec nevadí. Jen od téhle serie knížek nečekejte nějak moc, jsou to prostě jen knížky, na odpočinek. Není to na zamýšlení.

Jacky snílek Jacky snílek Jacqueline Wilson

Krásná kniha o životě autorky. Je napsaná zábavou formou, takže i malí čtenáři si v ní najdou to své. Kniha je plná pěkných fotek Jacqueline Wilson, když byla ještě málá. Tahle britská dáma, byla neskutečně roztomilé batole. :)

Odhalení Odhalení Lisa Jane Smith

První kniha, kterou jsem si od této spisovatelky přečetla. Bohužel mě zklamala. Nápad byl velmi dobrý, ale bohužel se to hrozně rychle všechno seběhlo. Bylo to pro mě takové odfláknuté. V jedné kapitole se stalo tolik věcí, tak si myslím, že to bylo zbytečně uspěchané.
Ovšem chci si koupit i druhý díl, protože jak jsem psala nápad se mi líbil. Snad už ale ten druhý díl nebude tak uspěchaný.

24.06.2013 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Rowlingová mě potěšila, že napsala Bajky barda Beedleho i pro nás mudly a tak nějak jsme se mohli podívat, jaké pohádky čtou rodiče svým dětem v kouzelnické říši. U mě stoprocentně vítězí Příběh tří bratří a Mágovo chlupaté srdce. Ovšem, všechny povídky jsou netradiční a plné nápadů.

24.06.2013 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Jako všechny předchozí se skvěle čte, je plná napětí, přátelství... prostě další úžasná kniha, od úžasné spisovatelky.

24.06.2013 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Další díl byl naprosto úžasný. Stejně dobrý jako ten předchzí. Autorka knihy celý děj skvěle vymyslela a tím zaujala další tisíce dětí, ale i dospělých po celém světě. Zlatoslav Lockhart nejvtipnější a nejvychloubačská postava knihy. Skřítek Dobby skvělé spestření, hned na začátku jsem si ho zamilovala (stejně jako ve filmu). Draco Malfoy ještě lepší spratek než v prvím díle. A Harry, Ron s Hermionou ještě větší přátelé. Rowlingová nezklamala.

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

knížka si sice získala spoustu "hate" kvůli tzv. ghostwriting. Jak se sama autorka vyjádřila, každý začínající spisovatel potřebuje pomoct. Co se týče příběhu - jednoduchý, čtivý, zábavný, tajemný. Popravdě jsem knížku četla v angličtině, takže je možnost že překlad se mohl trochu pokazit. Rozhodně si knížku znovu přečtu.

23.02.2016 5 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

U knížky jsem netušila co bych vlastně měla očekávat, rozhodně jsem ale myslela, že příběh bude lepší. První stránky mě vůbec nebavily, ale stále jsem si říkala, že ono se to zlepší. Zlepšilo, ale ne o moc. Konec části 'Itálie' mě konečně začal bavit, ovšem poté začala část 'Indie' jejíž začátek mě opravdu zklamal. Nemůžu si ovšem stěžovat na poslední část knížky a to 'Indonésii', která byla opravdu povedená a já četla jako divá.

14.07.2014 3 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Povedená knížka s celkem originálním tématem. Možná, mi ale některé stránky knihy přišly "už hodně". Ovšem, těch pár stránek se rychle zapomene a vy se zase zamilujete do toho šíleného Travise. Líbilo se mi však, že knížka nebyla jenom romantická, i když právě toto téma tam převažovalo. Myslím, že můžu říct, že knížku doporučuju.

10.02.2014 4 z 5

Sbohem armádo! Sbohem armádo! Ernest Hemingway

Moje první kniha od Hemingwaye, kterou jsem zatím přečetla, a jsem za to ráda. Kniha byla sice místy pro mě velmi nudná, ovšem, někdy jsem jí nedokázala odložit. Byl to úžasný příběh, s bohužel velmi smutným koncem. Dialogy byly místy až velmi "stupidní" , ale nad tím jsem se potom už nepozastavovala. Bavilo mě čtení této knihy, protože se autorovi v některých částech podařilo mě vtáhnout do díla, ale pokud mám být upřímná, podruhé si tuto knihu už asi nepřečtu.

17.11.2013 3 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Musím říci, že nechápu kritiky, které jsou na tuhle knihu. Rowlingová nám ukázala, že dokáže psát i jiné žánry než fantasy. Kniha mě ihned pohltila do svého děje, i když musím přiznat, že mě chvíli trvalo, než jsem se zorientovala v postavách. Nesnášela jsem Simona Price, který ničil život svým synům a nechápala jsem, jaktože se od něj manželka ještě neodstěhovala. Soucitila jsem s mladou Sukhvider a nenáviděla Tlusťocha, který jí donutil k hrozným činům. Nikdy mě nenapadlo, že by se jedna kniha mohla zabývat tolika tématy, ale popravdě, bych si ai Prázdné Místo bez těhle problémů nedovedla představit. Když jsem někdy přemýšlela o tom, jak by mohla taková kniha skončit, nikdy mě žádný dobrý závěr nenapadnul. Rozhodně by mě ale nenapadnul závěr, který nám spisovatelka připravila. Četla jsem s otevřenými ústy a hltala každé natištěné slovo...
Někdo si myslí, že Rowlingová se do téhle knihy neměla vůbec pouštět a měla zůstat u svého magického světa, já si však myslím, že je dobře, že Prázdné Místo napsala...
Rowlingová prostě patří ke skupince spisovatelů, jejichž díla stojí za přečtení.. :)

20.09.2013 5 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Myslím, že tento díl byl dost slabý a možná že i zbytečný.

24.06.2013 2 z 5

Projekt Loty Projekt Loty Jacqueline Wilson

Jacqueline Wilson je prostě skvělá spisovatelka pro mládež, co si budeme povídat. Ani tahle kniha nezklamala. Určitě jedna z mých oblíbených.

Zlaté srdce Tracy Beakerové Zlaté srdce Tracy Beakerové Jacqueline Wilson

Kdo by nemiloval Tracy Beakerovou? To legrační dítě s rozcuchanými vlasy? Tenhle příběh o Tracy mě však zklamal. Nevím, možná jsem od něj čekala více. Co mi ale dost vadí i u dalších knih od Jacqueline je nízký počet stran. Pokuď se však chcete zasmát a odpočinout si, určitě po téhle knize šáhněte!

Dívka, 15, milá, ale praštěná Dívka, 15, milá, ale praštěná Sue Limb

Úžasná kniha o dospívání se vtipem. Myslím, že tato série knih nemá žádné konkurenty. Počte si jak teenager tak i starší.

Kočičí mumie Kočičí mumie Jacqueline Wilson

Příběh malé dívky, pro kterou je těžké říci poslední sbohem své milované kočičce.
Autorka napsala už i lepší knížky, takhle se však taky dobře čte.

Malé sladké lži Malé sladké lži Lauren Conrad

Po překvapivém závěru první knihy jsem tu druhou přečetla jedním dechem. Možná, že se mi tato kniha líbila o něco více než ta předchozí. Kniha se velmi příjemně čte a snadno se s postavou Jane sžijete. Někdy jí sice musíte vynadat, jak naivní je, ale prostě ona by to jinak ta naše Janie nebyla.
Stoprocentně doporučuji. Už mám doma třetí díl, těším se, až ho začnu číst.

L. A. Candy L. A. Candy Lauren Conrad

Mě se tato knížka velice líbila. Sice začátek mě moc neuchvátil, ale od poloviny se knížka začala vyvíjet velice překvapivě. Nikdy bych neřekla, že by mě knížka o dívkách, které byly obsazené do reality show nějak bavila, ale popravdě mě bavila. Líbilo se mi jak autorka popisovala své kamarádky, bohužel mi vadilo jak hrozně moc byla hlavní postava naivní. Ale kdo někdy není, že?
Hrozně jsem se těšila, až si přečtu další díl.