vysokaa vysokaa komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Já prostě nemám slov..tahle kniha je plná emocí, člověk to nedokáže ani moc popsat. Nejvíc mě na celém příběhu zaráží, jak může matka dělat rozdíly mezi dětmi. Já vážně nevím, co dodat..asi, že vřele doporučuji.

16.06.2020 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Autorka zvolila správný styl psaní, člověk se najednou ocitne ve 40. letech, kousek od Přerova a ani neví jak. V této knize najdete všechno od lásky až po smrt, občas uroníte trochu (moc) slz, ale přečtení vás mrzet rozhodně nebude.

01.04.2021 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Další naprosto úžasná aristokratka! Paní Tichá exceluje, ostatní samozřejmě také, ale díky paní Tiché jsem se zase po dlouhé době smála u knihy nahlas!

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Kniha napsaná s elegancí, vtipem a hlavně je napsaná mile. Pan Eben psal, že pokud se nám nebude nějaká povídka líbit, máme ji vytrhnout. Vytrhnout list z knížky? A navíc z tak milé a vtipné knížky? Nikdy.

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Geniální kniha! Paní Dvořáková píše vážně dobře, dokáže se tak vžít do postavy, zkrátka uvěříte jí vážně všechno! Vzhledem k tomu, že ke krizi středního věku mám vážně daleko, tak ani nerozumím tomu, jak moc mě to bavilo:D

12.07.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Wow! Knížka je velice čtivá, styl kterým autorka píše je moc zajímavý. Děj byl smutný, ale tak zájímavý, že jste to museli dočíst až do konce.

28.05.2017 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Skoda, ze tady tech hvezdicek neni vic.:( Kniha prisla z knihovny s tim, ze se musi brzy vratit a jelikoz si ji chce precist i moje mamka, zacala jsem to odpoledne, co se mi dostala do rukou. O 24 hodin pozdeji s prectenou knihou v ruce sedim na gauci a premyslim. Takze jestli se ptate, jak moc dobra kniha je tady mate odpoved. ANO, KNIHA JE VELMI DOBRA A VRELE VAM JI DOPORUCUJI! Ma to jedinou nevyhodu, neodtrhnete se a nebudete moct prestat premyslet.

03.12.2020 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Podle mě naprostá pecka! Knihu jsem dostala pár let zpátky, ale v tu dobu jsem se nebyla schopná začíst. Teď po letech jsem se ke knize vrátila a vůbec nechápu své mladší já, jak je možné, že knihu odložila? Kniha má skvěle prokreslené postavy a jak příběh ubíhá, tak se jejich charaktery mění. Prostě asi nemám, co dodat.:)

21.05.2021 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Skvělá kniha! Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale stálo to za to.

29.03.2021 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Tuhle knížku mi doporučila moje maminka a je ÚŽASNÁ! Od začátku do konce byla extrémně napínavá. Donutí člověka přemýšlet jak málo toho víme a že toho asi ani víc vědět nepotřebujeme, protože by se to mohlo zvrhnout. Taky tuhle knihu můžu zařadit mezi knihy, které kdyby se zfilmovaly..! Doporučuji všema deseti!!:)

13.06.2020 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Jak už tady bylo napsáno několikrát, krásná kniha, která mluví sama za sebe.

09.06.2021 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Nádherná kniha a velmi čtivá. Už jsem od autorky četla Zuzanin dech a Doupě. Autorka má svůj specifický styl, který vás vtáhne do děje a nepustí.

23.03.2021 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

(SPOILER) To bylo tedy zase něco! Jako vždy napsané skvěle a úžasně a čtivě. Kniha mě rozhodně donutila přemýšlet a nejspíš ještě donutí. Po dočtení jsem nevěděla, jak mám konec chápat. Čím víc nad tím ale přemýšlím, tím víc mám pocit, že věta: ,,Celé je to jen otázka perspektivy.", vystihuje a vysvětluje vše.

02.07.2021 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Krásná dojemná kniha. Ove je sympatický i přes to, že je tak trochu mrzout.

24.02.2021 5 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Další mistrovsky napsaná kniha, přečtená jedním dechem. Líbilo se mi pojetí knihy, kdy se všichni potkají v jednu chvíli v Praze, že všechno směřuje k jednomu bodu. Chování Hidekiho mě rozčilovalo, i přestože rozumím důvodu. Možná mě rozčilovalo ještě víc než chování paní Květy, i když nutno uznat paní Květa byla trochu blázen.

23.03.2021 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Je smutne, ze spousta lidi porad odsuzuje lidi, podle barvy pleti I v dnesni dobe.. Mimochodem tato knizka je krasne napsana, ne jednou jsem u ni brecela.

08.10.2020 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Nemám slov! Knížka je vážně krásně napsaná. Oba hlavní hrdinové jsou sympatičtí! Musím, říct, že se mi tato knížka líbila mnohem víc než třeba Hvězdy nám nepřály, narozdíl od hlavní hrdinky z Greenovi knížky, měla tato hlavní hrdinka chuť žít a neviděla všechno tak depresivně a hlavně byla prostě sympatičtější.
Viděla jsem i film, ale knížka je prostě lepší. Rozhodně doporučuji!

21.05.2020 5 z 5

V bílém plášti V bílém plášti * antologie

Přečteno asi za jeden den. Podle mě je kniha velmi dobrá, tedy mně se líbila. Povídky od oblíbených autorů v jedné knize. Hodně se mi líbilo, že autoři do psaní vnášejí svůj vlastní styl. Víte od kterého autora zrovna čtete povídku.

25.02.2021 4 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Tahle kniha me dostala od zacatku do konce. Velmi ctive napsana!

08.10.2020 5 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Výborná kniha, rozjezd byl trochu pomalejší, ale pak se to rozjelo a bylo to napínavé až do konce!

21.05.2020 5 z 5