Vlk.kh Vlk.kh komentáře u knih

Kutnohorský poutník aneb Kutnou Horou ze všech stran Kutnohorský poutník aneb Kutnou Horou ze všech stran Vladislav Dudák

Jsem rodilý Kutnohořan a proto nemohu hodnotit jinak, než plným počtem. Velmi obsáhlá kniha, která mě doslova zahltila množstvím do té doby nepoznaných informací o historii města, jeho osobností i všemožných staveb a zákoutí. Pro přespolního to asi až taková pecka nebude, protože pokud město nemá prošlápnuté, tak se v textu mnohdy nebude dost dobře orientovat, ale pro místní, nebo lidi se zájmem o historii našeho města je to naprostá nezbytnost.

Keltové a Čechy Keltové a Čechy Petr Drda

Doporučuji, jako základ pro všechny, kteří se chtějí začít blíže seznamovat s keltskou kulturou na našem území.

Popel všechny zarovná Popel všechny zarovná Dominik Dán

Tady mi to připadalo místy trochu víc přitažené za vlasy, takže dávám jen tři z pěti. Ale dočetl jsem až do konce a rozhodně se těším na další knihy od tohoto autora.

Bestie Bestie Dominik Dán

Druhá Dánovka po Rudém kapitánovi, co se mi dostala do rukou. Je to napsané velmi poutavě a má to spád, ale čísto to znovu asi nebudu. Když si totiž uvědomím, že takovýhle ksindl si dožívá někde v lochu, místo aby dostal provaz, jsem z toho akorát neskutečně naštvaný. Nic pro slabší povahy.

Rudý kapitán Rudý kapitán Dominik Dán

První Dánovka, co jsem četl. Když se děj rozjel naplno a začalo docházet k postupnému rozuzlení tajemství kolem případu, dostal jsem trochu strach, aby autor nepřetáhl strnunu a nesklouzl k nějakému paskvilu. Zkrátka, jestli si pan spisovatel neukousl moc velké sousto se zápletkou, jakou začal rozjíždět. Ale musím konstatovat, že se mu to povedlo na jedničku.

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Těšil jsem se na novou sbírku povídek, jako malý kluk. Musím ale konstatovat, že mi to příliš nesedlo. Pár lepších kousků se tam našlo, ale celkově je to dle mého osobního názoru na pana Kinga podprůměrné, pokud se ohlédnu za starší povídkovou tvorbou tohoto autora.

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Tohle bylo hodně povedené. V podstatě nemám co vytknout. Smekám, mistře!

29.12.2017 5 z 5

Tady se pan mistr také netrfil do mého vkusu, ale nelze se pokaždé zavděčit každému zmlsanému čtenáři.

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Skvělá kniha, kde nás mistr šéfkuchař nechá nahlédnout pod pokličku a ještě se podělí o štědrou porci svého vlastního života, včetě tak osobních věcí, jako jsou závislosti, nebo těžký úraz, který ho mohl stát život.

Revival Revival Stephen King

Tak toto mi fakt nesedlo a jsem rád, že jsem si knihu půjčil v knihovně, než bych se bezhlavě vrhl do nákupu. Začátek se mi zdál hodně nadějný, ale pak mě to přestávalo bavit a ke konci jsem některé pasáže přeskakoval, ač to většinou nedělám. Hrátky s elektřinou a šílený bývalý kněz, to mě opravdu nenadchlo.

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Ač s odstupem člověk spoustu hlášek a vtipů zapomene, tak dvě věci mám v hlavě stále - Když opilí démon a anděl rozprávějí o chystaném konci světa a čtyři jezdci apokalypsy :-D
Kde je Mor? - Brblal si něco o antibiotikách a šel a odpočinek.

Zajímavé časy Zajímavé časy Terry Pratchett

Mák Mrakoplaš mě opět rozřehtal na celé kolo a Stříbrná horda také nemá chybu. Jeden z nejzdařilejších dílů Zeměplochy, co jsem zatím četl.

Lovec duchů Lovec duchů James Herbert

Lehce nadprůměrný, útlý duchařský román, ideální na sychravý večer u lampičky. Není to špatné.

Přízraky Přízraky Dean Koontz

Originální zápletka a hlavně při úvodních scénách z vylidněného městečka plného znetvořených těl jsem málem zapomínal dýchat. Z toho, co jsem od Koontze zatím četl, tak tato kniha jednoznačně vede. Za mě plná palba hvězdiček.

Půlnoc Půlnoc Dean Koontz

Moje první Koontzovka, dostal jsem jí ještě na sklonku základní školy a byl jsem z toho úplně paf! Párkrát jsem se k ní vrátil i v dospělosti a stále má pro mě své kouzlo.

Hannibal Hannibal Thomas Harris

Jednoznačně perfektní. Filmové zpracování také není marné, ale na literárí předlohu zdaleka nemá.

Hannibal - Zrození Hannibal - Zrození Thomas Harris

Bylo to dobré, ale není to nějak ono. Bylo sice zajímavé sledovat, jak a proč se doktor Lecter stal tím, čím se stal, ale i tak hodnotím z celé série asi jako nejslabší knihu.

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Perfektně napsané a postava dr. Lectera je zkrátka dokonalá. Můj oblíbený padouch a v podání sira Anthonyho Hopkinse byl nepřekonatelný.

Rychlonohý Džar Rychlonohý Džar Semjon Karatov

Vzpomínka na dětství. Hltal jsem to společně s Lovci mamutů, apod. a s klukama si pak hrál na pravěké lovce. Budu si to muset opět někde pořídita znovu přečíst, protože během mého dospívání kniha kamsi zmizela.

Věčné zatracení Věčné zatracení Clive Barker

Tohle bylo hodně dobré, poprvé jsem to četl na škole a pak se k tomu vrátil v dospělosti a rozhodně to pro mě neztratilo své temné kouzlo.