Kutnohorský poutník aneb Kutnou Horou ze všech stran

Kutnohorský poutník aneb Kutnou Horou ze všech stran https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168453/bmid_kutnohorsky-poutnik-aneb-kutnou-hor-htH-168453.jpg 5 9 3

Kulturně historický průvodce zaměřený na vyprávění o historii jednotlivých historických památek, lokalit, budov a zajímavých objektů města Kutná Hora. Netradiční průvodce městem si všímá nejen dějin a kultury města, významných i méně významných historických památek, ale i osobitého koloritu města, životního prostředí, lidských osudů i různých kuriozit. Kutnohorský poutník je knihou, jež doplňuje 43 vhodně zvolených a obsahově promyšlených procházek zajímavým vyprávěním o historii jednotlivých lokalit, budov i dalších pozoruhodných objektů. Kromě nezbytných historických údajů tak před čtenářem přímo ožívají pestré a v mnohém směru unikátní dějiny královského horního města, považovaného za klenot českého království. Bez nadsázky lze toto dílo charakterizovat jako knihu příběhů a malé dějiny Kutné Hory v jedné podobě.... celý text

sarkafarka1900
25.07.2023 5 z 5

Jen bych opakoval hodnocení od witiko a Vlk.kh, tak je podepisuji :-).

Vlk.kh
29.12.2017 5 z 5

Jsem rodilý Kutnohořan a proto nemohu hodnotit jinak, než plným počtem. Velmi obsáhlá kniha, která mě doslova zahltila množstvím do té doby nepoznaných informací o historii města, jeho osobností i všemožných staveb a zákoutí. Pro přespolního to asi až taková pecka nebude, protože pokud město nemá prošlápnuté, tak se v textu mnohdy nebude dost dobře orientovat, ale pro místní, nebo lidi se zájmem o historii našeho města je to naprostá nezbytnost.

witiko
11.09.2017 5 z 5

Před víkendovým výletem do Kutné Hory jsem se chtěl seznámit s jejím géniem loci a tato kniha vrchovatě splnila to, co jsem od ní čekal. Je krásně, srdcem napsaná, obsahem mimořádně hutná. Je škoda, že celá edice "Poutníka" skončila velmi záhy a (asi) už nevychází.