Věčné zatracení

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Náhoda řídí celý život Marty Strausse - stejně jako tentokrát. Je povolán z vězení, aby se stal osobním strážcem Josepha Whiteheada, jednoho z nejbohatších mužů v Evropě. I Whitehead hraje hru na náhodu - odvěkou hru, která mu propůjčuje moc a sílu. Tajemné síly se však vracejí, aby si vzaly, co jim patří, a Marty se ocitá uprostřed bitevního pole. Autor proslulé Imajiky se představuje svým vůbec prvním románem, který si hned po vydání získal zaslouženou pozornost....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/97_/97798/vecne-zatraceni-97798.peg 4.2174
Žánr
Literatura světová, Horory, Thrillery
Vydáno, Mustang
Orig. název

The Damnation Game, 1985

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (27)

Kniha Věčné zatracení

Přidat komentář
Kubajzz
08. dubna

Pěkné čtení, líbila se mi.

len85hor
06.11.2018

Pravda trošičku slabší, ale i tak se mi moc líbilo

Vlk.kh
29.12.2017

Tohle bylo hodně dobré, poprvé jsem to četl na škole a pak se k tomu vrátil v dospělosti a rozhodně to pro mě neztratilo své temné kouzlo.

topipig
05.08.2017

Prvotina Clivea Barkera a jeho rukopis je hodně zjevný. Ten člověk má úžasnou představivost a nezastaví se před bizarnostmi a zvrácenostmi všeho druhu. Konec je vyloženě masakrózní! Možná je občas rozvláčné tempo, ale příběh rozhodně nenudí. Věčným zatracením si pan Barker zajistil cestu mezi světovou hororovou elity a získal spousty temných čtenářských duší. I tu moji samozřejmě.

rene6927
04.05.2017

Barkera mám moc rád. Moc jsem si tuto knihu užil.

eraserhead
04.04.2017

Ač první Barkerův román, nebylo to mé první setkání s ním. Pohrávám si s myšlenkou, že i právě proto, se mi ta kniha líbila ještě více. Protože už jsem měl trochu zmapovaný Barkerův svět temnoty a věčného hledání "štěstí", nesmrtelnosti a věčné blaženosti. Protože když se nad tím čtenář jeho knih tak zamyslí, Barker o ničem jiném vlastně nepsal (nechci psát přítomný čas, protože s jeho fantasy knihami zkušenost nemám, fantasy Barker - prakticky po Mysteriu - mě nebaví a nečtu ho). Věčné zatracení patří k mým nejoblíbenějším knihám od něj. Nebudu-li počítat povídkovké Knihy krve, je to vlastně druhá má jeho nejoblíbenější kniha. Vrátil jsem se k ní přesně po dvaceti letech a zůstalo tam všechno, co tam bylo prve. Hluboký a místy až nepříjemný ponor do temna lidské duše a bytí. Na té knize jde vidět a pozant, že je to prvotina, ne zrovna povedený překlad (Lenka Sedláčková, 1995) tomu taky moc nepřidává, ale i přesto je ten příběh silný natolik, aby tato negativa převyšoval a eliminoval. Tady se ještě Barker kamarádil s horrorem. A proto je to fajn. 4,5*

zd0981
28.02.2017

CB je asi dobrý spisovatel, ale tento žánr nebude nic pro mne

Melic
30.10.2016

Spolu s Dnem trifidů moje oblíbená kniha z mládí, četl jsem ji v rámci čtenářské výzvy už potřetí. Pořád dobrá, i když mezi svoje top 3 už bych ji nedal. Kdybych hodnotil až dnes jako vyzrálejší čtenář, asi bych dal 4 hvězdy, ale nejen z nostalgie nechávám 5.

1