Věčné zatracení

Náhoda řídí celý život Marty Strausse - stejně jako tentokrát. Je povolán z vězení, aby se stal osobním strážcem Josepha Whiteheada, jednoho z nejbohatších mužů v Evropě. I Whitehead hraje hru na náhodu - odvěkou hru, která mu propůjčuje moc a sílu. Tajemné síly se však vracejí, aby si vzaly, co jim patří, a Marty se ocitá uprostřed bitevního pole. Autor proslulé Imajiky se představuje svým vůbec prvním románem, který si hned po vydání získal zaslouženou pozornost....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/97_/97798/vecne-zatraceni-97798.peg 4.2174
Literatura světová, Horory, Thrillery
Vydáno, Mustang

The Damnation Game, 1985

Kniha Věčné zatracení

Kubajzz

Pěkné čtení, líbila se mi.

len85hor
06.11.2018

Pravda trošičku slabší, ale i tak se mi moc líbilo

Vlk.kh
29.12.2017

Tohle bylo hodně dobré, poprvé jsem to četl na škole a pak se k tomu vrátil v dospělosti a rozhodně to pro mě neztratilo své temné kouzlo.

topipig
05.08.2017

Prvotina Clivea Barkera a jeho rukopis je hodně zjevný. Ten člověk má úžasnou představivost a nezastaví se před bizarnostmi a zvrácenostmi všeho druhu. Konec je vyloženě masakrózní! Možná je občas rozvláčné tempo, ale příběh rozhodně nenudí. Věčným zatracením si pan Barker zajistil cestu mezi světovou hororovou elity a získal spousty temných čtenářských duší. I tu moji samozřejmě.

rene6927
04.05.2017

Barkera mám moc rád. Moc jsem si tuto knihu užil.

eraserhead
04.04.2017

Ač první Barkerův román, nebylo to mé první setkání s ním. Pohrávám si s myšlenkou, že i právě proto, se mi ta kniha líbila ještě více. Protože už jsem měl trochu zmapovaný Barkerův svět temnoty a věčného hledání "štěstí", nesmrtelnosti a věčné blaženosti. Protože když se nad tím čtenář jeho knih tak zamyslí, Barker o ničem jiném vlastně nepsal (nechci psát přítomný čas, protože s jeho fantasy knihami zkušenost nemám, fantasy Barker - prakticky po Mysteriu - mě nebaví a nečtu ho). Věčné zatracení patří k mým nejoblíbenějším knihám od něj. Nebudu-li počítat povídkovké Knihy krve, je to vlastně druhá má jeho nejoblíbenější kniha. Vrátil jsem se k ní přesně po dvaceti letech a zůstalo tam všechno, co tam bylo prve. Hluboký a místy až nepříjemný ponor do temna lidské duše a bytí. Na té knize jde vidět a pozant, že je to prvotina, ne zrovna povedený překlad (Lenka Sedláčková, 1995) tomu taky moc nepřidává, ale i přesto je ten příběh silný natolik, aby tato negativa převyšoval a eliminoval. Tady se ještě Barker kamarádil s horrorem. A proto je to fajn. 4,5*

zd0981
28.02.2017

CB je asi dobrý spisovatel, ale tento žánr nebude nic pro mne

Melic
30.10.2016

Spolu s Dnem trifidů moje oblíbená kniha z mládí, četl jsem ji v rámci čtenářské výzvy už potřetí. Pořád dobrá, i když mezi svoje top 3 už bych ji nedal. Kdybych hodnotil až dnes jako vyzrálejší čtenář, asi bych dal 4 hvězdy, ale nejen z nostalgie nechávám 5.