Rychlonohý Džar

Překrásná kniha pro děti o pravěkých lovcích. Ilustroval Zdeněk Burian. Hlavní hrdina, rychlonohý Džar, a ostatní lidé z jeho kmene zažívají mnohá nebezpečná dobrodružství...

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23256/big_rychlonohy-dzar-Z6P-23256.jpg 4.273
Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , Lidové nakladatelství

Bystronogij Džar, 1962

Kniha Rychlonohý Džar

Jarek82
04.09.2020

Super knížka o pravěku. Poutavý příběh o mladíkovi, který zvířata nebere jen jako žrádlo.

Marekh
24.08.2020

Knihu jsem četl v minulosti, v dospělém věku. :)

ijcro
11.04.2020

Je to skvěle odvyprávěný příběh mého dětství. Jsou prostě příběhy, které chytnou za srdce a musí to být v tom správném věku. Dřív jsem četl Rahana a byl tak trochu ovlivněn jeho atmosférou v obrázcích, kterou jsem tak nějak podvědomě přenesl i na Džara. Možná je to jen díky náhledu do pravěku, možná jen vzdálené podobnosti charakterů... kdo ví. Ale četlo se to hezky :)

1972Sixo
11.03.2019

Nebyť nádherných ilustrácií majstra Buriana, tak dám len 3 hviezdičky. Detsky naivné, ale nie okúzľujúce, dobrodružstvo z praveku, kde prvá polovica knihy sú len akési epizódy, chronologicky aj zameniteľné. V druhej polovici sa dej dramaticky vystupňuje do žiaľ predvídateľného finále.

ddkk
16.02.2018

Kniha z dětství mi tak utkvěla, že stačilo jen ťuknout na její název. Výborná. A je vidět, že na její kvalitě čas nic neubral :-)

Vlk.kh
29.12.2017

Vzpomínka na dětství. Hltal jsem to společně s Lovci mamutů, apod. a s klukama si pak hrál na pravěké lovce. Budu si to muset opět někde pořídita znovu přečíst, protože během mého dospívání kniha kamsi zmizela.

jan6775
21.06.2017

Kniha mého mládí a to si nepřipadám stár. Také jsem četl tu s tou zelenou obálkou.

Boby17
04.02.2017

Vzpomínám, jak jsme o prázdninách, jako desetiletí, tuto knížku hltali spolu s bratrancem. Tehdy mě zcela uchvátila.