Rychlonohý Džar

Rychlonohý Džar https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23256/bmid_rychlonohy-dzar-Z6P-23256.jpg 4 84 21

Román o životě lidí z doby kamenné. Příběh, který na pozadí tvrdého boje pravěkého člověka s drsnou přírodou, dravými zvířaty a nepřátelskými kmeny vypráví o Rychlonohém Džarovi, osamělém člověku, který se po vyhnání z kmene,provázen jeskynním lvem a stepním psem, protlouká stepí a pralesem a prožívá napínavá dobrodružství.... celý text

Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Lidové nakladatelství

Bystronogij Džar , 1962

MichalMartinka
24.02.2024 5 z 5

Tuto knihu, tak jako mnoho jiných, jsem našel v malé knihovničce v sousední dědině. Váhal jsem, jestli si ji vzít, ale nakonec jsem tak učinil...a dobře jsem učinil. Kniha popisuje osudy chlapce jménem Džar, z doby Kamenné, a jeho příhody a strasti. Byl jsem zvědav na styl psaní a samotný příběh, protože jsem byl zvědal na podobnost s Eduardem Štorchem. A byl jsem velmi mile překvapen. Kniha je čtivá a držela mě celou dobu. Bylo velmi zajímavé sledovat osudy tlupy Rychlonohého Jelena (Džara). K tomu musím vyzvednou ilustrace Zdeňka Buriana.

framil
20.12.2023 5 z 5

Kniha, kterou jsem v dětství několikrát četl, ne nečetl, ale přímo hltal. Byla perfektní, dobrodružná. Po letech jsem si ji opět přečetl a zjistil, že to kouzlo nezmizelo, ale ž mě kniha ,, bere " tak jako kdysi. Opravdu skvělý dobrodružný román.

Martule44
10.03.2023 5 z 5

Vzpomínky na mládí, kdy jsem s knihami v ruce proseděla spoustu času v lodi, na rybníku a nemohla se odtrhnout od rozečtených stránek, i když mě volali na oběd :-)
Taková srdcovka , ke které se ráda vracím....

Dalgiona
20.01.2022

Stejně tak jako když jsem byla dítě i teď se mi ta kniha líbila.

Meda77
17.01.2022 4 z 5

Krásně ilustrovaný příběh z doby kamenných seker a pazourků. Pan Burian je vážně ilustrační eso. Kniha sama je spíš dobrodružný příběh pro dorostové publikum. Lepší 3 starsy si zaslouží.

Jarek82
04.09.2020 5 z 5

Super knížka o pravěku. Poutavý příběh o mladíkovi, který zvířata nebere jen jako žrádlo.

Marekh
24.08.2020 4 z 5

Knihu jsem četl v minulosti, v dospělém věku. :)

ijcro
11.04.2020 4 z 5

Je to skvěle odvyprávěný příběh mého dětství. Jsou prostě příběhy, které chytnou za srdce a musí to být v tom správném věku. Dřív jsem četl Rahana a byl tak trochu ovlivněn jeho atmosférou v obrázcích, kterou jsem tak nějak podvědomě přenesl i na Džara. Možná je to jen díky náhledu do pravěku, možná jen vzdálené podobnosti charakterů... kdo ví. Ale četlo se to hezky :)

1972Sixo
11.03.2019 4 z 5

Nebyť nádherných ilustrácií majstra Buriana, tak dám len 3 hviezdičky. Detsky naivné, ale nie okúzľujúce, dobrodružstvo z praveku, kde prvá polovica knihy sú len akési epizódy, chronologicky aj zameniteľné. V druhej polovici sa dej dramaticky vystupňuje do žiaľ predvídateľného finále.

ddkk
16.02.2018 4 z 5

Kniha z dětství mi tak utkvěla, že stačilo jen ťuknout na její název. Výborná. A je vidět, že na její kvalitě čas nic neubral :-)

Vlk.kh
29.12.2017 5 z 5

Vzpomínka na dětství. Hltal jsem to společně s Lovci mamutů, apod. a s klukama si pak hrál na pravěké lovce. Budu si to muset opět někde pořídita znovu přečíst, protože během mého dospívání kniha kamsi zmizela.

jan6775
21.06.2017 5 z 5

Kniha mého mládí a to si nepřipadám stár. Také jsem četl tu s tou zelenou obálkou.

Boby17
04.02.2017 5 z 5

Vzpomínám, jak jsme o prázdninách, jako desetiletí, tuto knížku hltali spolu s bratrancem. Tehdy mě zcela uchvátila.

gab72
16.03.2016 5 z 5

Nechápu jak jsem v dětství takový poklad mohla přehlédnout. Nicméně teď skrze vlastní děti jsem se k němu dostala. Výborná kniha plná napětí a čtivě popisují okolí. Doporučuji.

medvedice3
12.01.2016 5 z 5

Taky kniha mého dětství, jen jsem četla "tu zelenou" - vydání z roku 1967.
Poznámku jsem psala pod vydání z roku 1967 s bílou obálkou.

vlkodlaq
05.06.2015 5 z 5

Neodolal jsem a po více než dvaceti letech čtu znovu, stále velmi baví. Něco z příběhu má dokonce s mým (o něco) vyšším věkem a jiným pohledem mnohem větší hloubku. Kam se hrabe Harry Potter a stmívání a podobné pseudohrdinské světové takzvané bestsellery.

MarkétaLore
22.02.2015 5 z 5

Opravdu nádherná kniha pro děti , z ruských stepí. Jsou tam orli, a tak ...

vlkodlaq
06.11.2014 5 z 5

Má jednoznačně nejoblíběnější kniha z pravěku, je ještě o chlup lepší než Štorchovky. Tak dobře napsáno, že se mi o tom ještě dnes, po zhruba dvaceti letech, občas zdá. Úžasný děj, skvělý spád, paráda. Jako kluk jsem si vyrobil kyj a lovil co se dalo (imaginárních úlovkú jsem měl celou řadu..), na kmenu se plavil po řece (na to musel stačit metr široký potůček za vesnicí) a žil v jeskyni (tu jsem si musel vyrobit ve svahu a i po dvaceti letech tam ta díra ještě je :-) ) Prostě jsem tou knihou žil a skvěle si užíval dětství.

Ječmínek
16.05.2013

Jedna z knih mého dětství. Miloval jsem ji. Úžasná dobrodružství pravěkého mladíka Rychlonohého Džara.

Sierra88
23.01.2011 3 z 5