VladkaBU VladkaBU komentáře u knih

Kořeny Kořeny Alex Haley

... krásný příběh. Už v anotaci mě zaujalo jméno Kunta Kintey. Někdy dřív už jsem to jméno slyšela, až jsem si našla, že to byl seriál, a vysílal se v dobách mého dětství. Zatím se mi ho nepodařilo najít ke stažení. Po nějaké době opět knížka, která mě svým příběhem vtáhla. Na konci knihy jsem měla slzy v očích. Rozhodně doporučuji.

04.02.2016 5 z 5

Kouzlo všednosti Kouzlo všednosti Táňa Keleová-Vasilková

... pro mě oddychové čtení, příběh ze života. Knížka se četla sama, za mě čtyři z pěti.

09.01.2016 4 z 5

Herečka Herečka Magda Váňová

... hezký příběh, zprvu mě prvních pár stránek nebavilo, ale pak už jsem četla se zájmem. Stejně jako předchozí autorčiny romány, příběh ze života o slávě, úspěchu, úpadku, zklamání...

04.01.2016 5 z 5

Agent 6 Agent 6 Tom Rob Smith

... stále jsem čekala, kdo je ten agent 6. I tento třetí díl se mi líbil, napínavý příběh Lva Děmidova.

19.11.2015 5 z 5

Kantořina - těžká dřina Kantořina - těžká dřina Miroslav Buberle

... být kantor je opravdu dřina :-), asi tak Alois Pein jako knihovník. Úsměvný příběh, který jsem v rámci Knihoběžníka za dlouhou dobu přečetla, i mě chvílemi pobavil :-) :-) .

13.11.2015 3 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

... teta mého tatínka rušila knihovnu, a knížky jsem dostala já. Mezi nimi i tato. Neustále se opakovalo ... ano, milostivá paní... ne, milostivá paní. Hlavní hrdinka stále žije z představ, jak se určitě zachoval nebo právě řekl, kěkdo jiný, téměž žádný svůj život... zajímavý mi přišel příběh až v poslední třetině, kdy se konečně začne něco dít

08.09.2015 4 z 5

Diplomatova žena Diplomatova žena Pam Jenoff

... moc hezké. Posledních 50 stránek jsem doslova dohltala, už téměř ospalá. Prostě jsem musela vědět, jak tohle dopadne. Neměla jsem ani v plánu tuhle ani předchozí díl číst, ale jsem za ně moc ráda. Zase něco, co se mi fakt líbilo.

25.08.2015 5 z 5

Velitelovo děvče Velitelovo děvče Pam Jenoff

... přečetla jsem se zájmem. Sice o válce, jejích hrůzách, ale těm, kteří kteří se tématům o koncentračních táborech a nelidským zacházením, vyhýbají. V knize se o nich píše, ale jinak. Konec jsem čekala trochu jiný, ale i tak se mi příběh líbil

13.08.2015 5 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

... knížku jsem četla spíš kvůli autorce. Bohyně i Gerta se mi moc líbily, ale tahle byla jiná. Děj zajímavý, ale ninak nenadchnul

04.08.2015 3 z 5

Katova dcera a čaroděj Katova dcera a čaroděj Oliver Pötzsch

... krásná celá série. Osudy Kuislů i Simona a dalších postav mě zaujaly, některé příběhy postav zvláštní, ale do té doby to patří.

23.07.2015 5 z 5

Katova dcera a král žebráků Katova dcera a král žebráků Oliver Pötzsch

... i třetí díl a jeho zápletka mě zaujala, přestože jsou v knize překlepy. Čekala jsem, jak to s Jakobem nakonec dopadne, stát se mohlo všechno, napínavé až do konce

20.07.2015 5 z 5

Katova dcera a černý mnich Katova dcera a černý mnich Oliver Pötzsch

... pravda už trochu méně zajímavější než první díl, ale libila se mi taky. Příběhy Kuislovy rodiny mě zaujaly a detektivní zápletka je zajímavá

20.07.2015 5 z 5

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

... zajímavé čtení, příběh zaujal hned v začátku, v postavách jsem se neztrácela, a to je důležité. Mám ráda příběhy z té doby a kriminální zápletka děj obohatila. I když zrovna děti - to bylo drsné.

29.06.2015 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Příběh, u kterého mě mrazilo. U nás osvobození a ony musí prožívat takové hrůzy i dál. Člověk má menší cenu než dobytek. Pocit bezmoci a beznaděje... u posledních dvou stránek jsem brečela

26.06.2015 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

... začala jsem ji číst, když nebylo nic jiného po ruce. Příběh se mi líbil, teď už vím, jak vypadá obraz Madona ve skalách nebo co je to Vitruvian Man. Dosud jsem se o to nezajímala. Pro mě zajímavé čtení

19.06.2015 4 z 5

Sestra a sestřička Sestra a sestřička Magda Váňová

... knížka se mi líbila, příběh dvou sester je zajímavý

28.04.2015 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

... první polovina mě stála trochu přemáhání, jestli to chci číst, přece jenom fantasy jsem nikdy nečetla. Ale druhá polovina už lepší. Nakonec se mi to líbilo a jsem zvědavá, jak bude příběh pokračovat

02.02.2015 4 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

... byť je to tedy děsivý děj, mě knížka vtáhla od samého začátku a nepustila až do konce, na což jsem asi čekala. Zprvu než jsem zjistila, že se přeskakuje v čase, jsem se moc neorientovala, ale pak už souvislosti zapadaly. Doporučuji a těším se na další díl

19.01.2015 5 z 5

Neviditelný Neviditelný Mari Jungstedt

... knihu mi doporučila kamarádka-kolegyně. Zprvu se mi moc nezdála, ale děj se rozjel a rovnou napínavě, a to až do konce. Jsem ráda, že jsem ji přečetla

16.01.2015 4 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

... kniha mě začala bavit asi v polovině. Myslím, že čtyři předešlé díly byly lepší. Jinak ale zajímavý příběh

15.01.2015 4 z 5