VladkaBU

Žena roku 1900Žena roku 1900Helena Šmahelová

... moc hezky napsaný příběh, který by mě ani nenapadl si přečíst. Do čtenářské výzvy jsem hledala autora, který prožil první světovou válku. Po dlouhém hledání jsem objevila tuto knihu. A jak se mi líbila! Hlavní hrdinka mi sice byla chvílemi nesympatická svou pýchou, na druhou stranu mi ji bylo líto. Neustále se přizpůsobovat nestálému manželovi, kterého všechno nadchlo jenom na chvíli, nebyl žádný med

Každý umírá sám - Mrazivým severem za svobodouKaždý umírá sám - Mrazivým severem za svobodouDavid Armine Howarth

... stejná otázka, jako spousta dalších, a sice jak tohle mohl Jan přežít. Tolik dní ležet ve zmrzlých přikrývkách, bez pohybu, sám, v nejistotě, jestli to dobře dopadne. Na fotografiích jenom příroda, jinak sníh.

Kde zpívají raciKde zpívají raciDelia Owens

... krásný čtivý příběh. Hlavní hrdinka mi byla sympatická od začátku. Dítě, které má z ničeho nic dospět, postarat se o sebe, o tátu, a přitom ji tíží smutek ze ztráty maminky a sourozenců. Až do samého konce jsem čekala, kdo je pachatel. Zajímavé.

Bílá VodaBílá VodaKateřina Tučková

... na knihu jsem se těšila, začala jsem číst krátce předtím, než jsem se na Světu knihy účastnila besedy s paní autorkou. Ta se věnovala dlouhých deset let pátrání po tom, jak se tehdejší režim choval k ženám a církvi. Příběh Leny i dalších sester se mi líbil. Už méně jsem vstřebávala dochované dokumenty z té doby. Určitě to ke knize patří, má to svůj význam, ale pro mne složitejší.

Sametový domovSametový domovVesna Evans - Tvrtković

... tak dvě třetiny knihy se mi líbily, ale čím víc Mája používala v řeči vulgarit, tím se mi kniha líbila míň. Takovéto vyjadřování se mi nelíbí. Proto o hvězdičku míň

Poslední valčíkPoslední valčíkTamara McKinley

... loni mi byla jednou neznámou cestující v autobusu při cestě na Knižní veletrh doporučena. Krásný australský příběh s několika záhadami a tajemstvími. Jedna mi došla na začátku knihy, ale ty ostatní pro mě předvídatelné nebyly. A ten konec ....

Přežila jsemPřežila jsemImmaculée Ilibagiza

... všude ve světě vždy někdo vadí. Stejně tak, jako u nás vadili Židé, ve Rwandě zase Tutsiové, a to i přátelům a známým, sousedům. Kolik životů vyhaslo za asi čtvrt roku... Silný, čtivý příběh mladé ženy, která po těchto hrůzných událostech, dokázala vrahům odpustit.

Životice: Obraz (po)zapomenuté tragédieŽivotice: Obraz (po)zapomenuté tragédieKarin Lednická

... těšila jsem se na ni. Po dvou dílech Šikméno kostela jsem očekávala ještě víc. Trochu mi vadilo množství jmen v knize uváděných. Ztrácela jsem se v nich. Věta "Do vesnice můžete, ale ven už ne" mi připomněla Lidice. A věta "Za jednoho mrtvého Němce zemře 10 místních občanů" mi zase připomněla Habermannův mlýn

Doktor z VaršavyDoktor z VaršavyElisabeth Gifford

... krásně napsaný smutný příběh. Postavu doktora Korczaka jsem si googlila, abych o něm zjistila víc. Pokorný, empatický člověk se svými zásadami. I romantický příběh Míši a Zosiy byl zajímavý.

Žlutý ptáček zpíváŽlutý ptáček zpíváJennifer Rosner

... zaujala především jarní slunečnou obálkou. A i příběh byl zajímavý. Nedovedu si představit, jak malé dítě dokáže přežívat úplně neslyšně, dávat si pozor na každý zvuk, který by se mohl stát osudným. A pak zůstat samo...

HluchavkyHluchavkyL. Panda (pseudonym)

... my slyšící si vůbec neuvědomujeme, jaké nástrahy čekají v našem světě na ty, kteří neslyší. Velmi zajímavé příběhy a podněty, o kterých je třeba vědět

AdelheidAdelheidVladimír Körner

... zvláštní příběh, divná doba. Touha mít vedle sebe spřízněnou duši, nemá dobrý konec

Hanina hvězdaHanina hvězdaMiroslav Frindt

...čtivý příběh od začátku mě zaujal hlavně pohledem lidí z druhé strany - těch, kteří nezažili koncentrační tábor, netušili, co se tam děje, ani věřit nechtěli. Jejich pohled na mladičkou Hanku, která se odtamtud vrátila.

Cyklistka: Osud poslední baronkyCyklistka: Osud poslední baronkyJana Poncarová

...o paní baronce jsem dosud nevěděla nic. Jaké milé překvapení na konci bylo zjištění, že zámek skutečně stojí, že paní baronka skutečně žila. Dokument o paní baronce jsem shlédla a teď ještě vidět ten zámek, jež byl svědkem křivd minulého režimu. Krásný, čtivý příběh už od začátku

Děti Ireny SendlerovéDěti Ireny SendlerovéIrena Sendler

....úctyhodná žena to byla. Dřív jsem její jméno sotva někde zaslechla, ale víc jsem nepátrala. Teď jsem ráda, že její příběh znám. Člověk neví, jak by se zachoval v té době. Ona byla statečná. Schindler v sukni rozhodně nebyla, neboť jí o život šlo oproti jemu. Tolik risku, odhodlání, dobrého srdce měla.

S láskou, LukovS láskou, LukovMariana Zapata

... narazila jsem na ni náhodou, autorku jsem dosud neznala. Kniha zaujala svoji obálkou. Nikdy bych neřekla, že takové protiklady by mohly najít společnou řeč. Krásný příběh o poznávání a sbližování dvou sportovců, kteří si neberou servítky, jakmile přijde řeč na toho druhého. Čtivý příběh od začátku.

Zvuky probouzeníZvuky probouzeníPetr Třešňák

... velký obdiv manželům Třešňákovým. Jejich příběh znám z Dětí úplňku. Přeji hodně sil

01.10.2021

Dům duchůDům duchůIsabel Allende

... moc mě bavila. Chvílemi jako pohádka, ale celkově to bylo střídání různých charakterů postav, jež na mě leckdy působily podivínsky. Zajímavá rodina to byla

04.08.2021

Alžběta a NinaAlžběta a NinaJana Poncarová

... zajímavý příběh vnučky a babičky, tedy spíš o babiččině tajemství, což mě bavilo víc. Hezky psané, čtivé

03.06.2021

Černá a purpurováČerná a purpurováWojciech Dutka

... zajímavý příběh ze smutného a děsivého protředí, zase trochu jiný, než jsem přečetla doposud. Čtivý od začátku, ale od poloviny to mělo takový spád, že jsem knihu nerada odkládala.

20.05.2021

ListopádListopádAlena Mornštajnová

.... zajímavý příběh...co by kdyby...chvílemi jsem četla opravdu, jaké by to bylo, kdyby život po listopadu takhle pokračoval. Uživili by se asi hodně zedníci, neboť jediné, co by se stavělo, by byly věznice. A listopadové výchovné ústavy.... o tom ani nemluvit. Ale spíš mě to svádělo číst o jiné zemi, kde je takový život nastolen. Celou dobu jsem čekala, jestli dojde k happyendu...

26.04.2021

ZrádciZrádciJiří Šulc

... za mě určitě dobré v tom, že jsem se dozvěděla skutečnosti, jak Hitler o Československu smýšlel, bohužel v tom negativním smyslu, a co všechno předcházelo druhé světové válce. Horší už byla ta jména. Tam jsem se ztrácela, byť jsem měla vypsané, kdo kam patří.

15.04.2021

Kufr paní SinclairovéKufr paní SinclairovéLouise Walters

... krásný příběh, jeden současný, jeden z minulosti. Četla jsem už několik takových. Ten z minulosti se mi líbil víc, ale celkově krásné čtení

17.03.2021

Zuzanin dechZuzanin dechJ. Katalpa (pseudonym)

... překvapila. Narazila jsem na ni náhodou. Zprvu mi hlavně seděla do výzvy s hlavní hrdinkou v názvu, ale pak se mi začal líbit příběh. Krásný, nevinný, ovšem do té doby, než přišla válka. Nabralo to takový spád a nechtělo se mi od knihy odcházet. Velmi se mi líbila

10.03.2021

Šikmý kostel 2Šikmý kostel 2Karin Lednická

.... už při čtení prvního dílu jsem se těšila na jeho pokračování. V něm jsem opět součástí Barčiny i Fančiny rodiny a rozhodně nešlo číst rychle. Chtěla jsem si stále uchovávat Karwinou v sobě. Nemusím dodávat, že už teď se těším na třetí díl. Krásné

03.03.2021

Tak trochu lesanaTak trochu lesanaVeronika Hotová Roncová

... trochu zvláštní, dosud jsem nic podobného nečetla. Velmi zajímavé byly postřehy po psychologické stránce a způsoby, jak se dá přijít za nevyjasněné příčiny problému.

25.01.2021

Mlsná hubaMlsná hubaMagda Váňová

... od paní Váňové jsem četla všechno a musím říct, že dřívější romány byly zajímavější. Mlsná huba neurazila, ale ani vysloveně nenachla. Taková oddychovka

07.01.2021

Máme na vybranouMáme na vybranouEdith Eva Eger

... kniha je hezky napsaná. Zaujaly mě pasáže o psychologii, které se hlavní hrdinka věnuje. Zase o maličko něco jiného, než co jsem dosud četla

05.01.2021

V pekle jménem Bergen-BelsenV pekle jménem Bergen-BelsenTomi Reichental

... krásně napsaný smutný Tomiho příběh se šťastným koncem. Prožil toho hodně smutného, hrůzného na to, že byl dítě. Také doporučuji

18.08.2020

Jsou světla, která nevidímeJsou světla, která nevidímeAnthony Doerr

... zlákala mě anotace, obálka i krásný název. Děj takový vleklý, stále jsem čekala, když už konečně dostane spád. Až poslední část knihy více zajímavá.

07.08.2020